כאבי ברכיים: כל מה שרציתם לדעת

בשל  "מורכבותה ההנדסית" של הברך, היא גם עלולה לשמש כמקור לשלל בעיות. כאשר אחד מהמרכיבים חווה שיבוש, פגיעה או "עייפות חומר", הדבר מתבטא בכאבי ברכיים. אז איך מאבחנים וכיצד מטפלים בכאבי ברכיים?

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

קצר וקולע

היתרון הגדול שלה הוא גם חסרונה הגדול: הברך היא אמנם מפרק צירי משוכלל להפליא מבחינה אנטומית – והיא חבה את יכולת התנועה שלה ואת כוחה בנשיאת משקלים, בזכות שרירים, רצועות ומניסקוסים הפועלים יחדיו. אך בשל אותה מורכבות "הנדסית", היא גם עלולה לשמש כמקור לשלל בעיות כאשר אחד מהמרכיבים חווה שיבוש, פגיעה או "עייפות חומר".

כאבים בברך – ממה הם נובעים?

כאשר אנו מדלגים במעלה המדרגות, הברכיים נאלצות לשאת עומס שמשקלו מגיע לפי ארבעה (!) ויותר ממשקל הגוף שלנו. זוהי רק דוגמה אחת לעומס המוטל על מפרקים אלו.

בשל אותה מורכבות אנטומית, עלולים לצוץ בברך כאבים מסוגים שונים, הנובעים מבעיות מגוונות שלא תמיד קל לאבחן במדויק. אלו כוללים חבלות חיצוניות, קרע ברצועות, התפרצות של דלקות, שחיקות בסחוס ואף בעצמות, דלקות בגידים, פריקת פיקת ברך עקב חבלה, זיהומים ועוד.

מה מרגישים בעת כאבי ברכיים?

בשל מגוון הסיבות, קשה לספק תמונה ברורה של אופי כאב הברכיים ומשכו. ברוב המקרים, כאבי ברכיים מצויים ברמת הכאב קל-בינוני בסקאלת הכאבים. הכאבים הללו אף עשויים לצוץ בכל מקום בברך – מקדימה, מאחור ובצדדים. לעתים הם ילוו במגבלת תנועה מסוימת.

במקרים רבים, הכאבים לא ילוו אותנו כל היום אלא יופיעו רק בעת ביצוע פעולות ספציפיות (למשל כיפוף, רכיבת אופניים ועוד).

כאבי ברכיים: מתי לגשת לרופא?

אם הכאב מלווה באדמומיות או בנפיחות, יש לגשת לרופא ולברר את מקור הסימפטומים. כך גם באם הכאבים נמשכים זמן רב. מה שבטוח – במקרה של חבלות חיצונית, מגבלה חמורה בתנועה או פציעה – יש לגשת לרופא מומחה בהקדם.

סובלים מכאבי ברכיים? כך תאבחנו את סיבת הכאב

האבחון נעשה על ידי בדקה פיזית חיצונית של הברך ולעתים גם צילומי רנטגן ובדיקות דם (לגילוי תהליכים דלקתיים בברך). לעתים, הפתרון יכול להגיע ברמת רופא המשפחה, מבלי להגיע ישירות לאורתופד.

כמה זמן ילוו אותי הכאבים בברך?

כמספר ה"אלמנטים" שמאכלסת הברך – כמספר סוגי הכאבים (כלומר, הרבה…). לעתים כאבים אלו אף ייעלמו כלעומת שבאו, ללא כל התערבות או טיפול. זה יכול לקחת יומיים, וזה יכול להימשך חודשיים.

כיצד מטפלים בכאב ברכיים?

אם נשללו בעיות הדורשות התערבות רפואית מומלץ לספק לברך הכואבת זמן למנוחה מתונה. כלומר, לא שכיבה במיטה במשך ימים וחוסר תנועה, אלא להיפך – כן תנועה, אבל בעדינות, תוך שימת לב לגוף ולמגבלה. בדיוק כפי שמומלץ לעשות בכאבי גב.

בשלב זה – וגם בעתיד, כדי למנוע הישנות הכאבים – מומלץ לחזק את השרירים באזור. זאת באמצעות תרגילים מתונים המותאמים למצבכם, לגילכם וליכולת שלכם.

בהקשר זה ראוי להזכיר את משקל הגוף והקשר שלו לעומס על הברכיים. אפילו הפחתה של שלושה או ארבעה אחוזים ממשקל הגוף, עשויה להועיל.

טיפולים נוספים כוללים חבישות אלסטיות וטיפולי פיזיותרפיה. במצבים קיצוניים, יידרש ניתוח.

לטפל בכאבי ברכיים באמצעות טכנולוגיה ישראלית מתקדמת

כאבי ברכיים הם הזדמנות להתנסות בטכנולוגיות מתקדמות להקלת כאב, בדמות מכשירים ביתיים כ"סוליו", שמידותיו קטנות והוא ידידותי לשימוש. "סוליו" עושה שימוש בגלי רדיו המאפשרים טיפול וחדירה לעומק הרקמות, ובכך ייחודו. סוליו נועד לטפל במגוון כאבים מסוגים הנובעים ממקורות שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). את תהליך הריפוי מהכאב תחושו היטב, בשל שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום הנעימה שחודרת לעומק האיבר המטופל.

אופן הטיפול:

ברך צד קדמי + צדדי: מורחים שכבת ג'ל דקה על המכשיר, מניחים את המכשיר על חלקה הקדמי של הברך ונעים מצד ימין לצד שמאל של הברך כאשר בדרך עוברים מתחת לפיקה של הברך. כל יש להמשיך את הטיפול הלוך ושוב במשך 15-20 דקות פעם ביום.  טיפול עם המכשיר בדרגה 3 (יש לצפות בסרטון הוידאו הדרכה לפני השימוש הראשון במכשיר). במידה ומורגש חום יתר בזמן הטיפול ניתן להגדיל מעט את שטח הטיפול כך שהחום יתחלק על שטח גדול יותר או להעביר למצב 2.
ברך צד אחורי: מורחים שכבת ג'ל דקה על המכשיר, מניחים את המכשיר על האזור בו מטפלים ומתחילים להחליק את המכשיר על כל שטח הטיפול המופיע בתמונה במשך 15-20 דקות פעם ביום. טיפול עם המכשיר בדרגה 3 (יש לצפות בסרטון הוידאו הדרכה לפני השימוש הראשון במכשיר). במידה ומורגש חום יתר בזמן הטיפול ניתן להגדיל מעט את שטח הטיפול כך שהחום יתחלק על שטח גדול יותר או להעביר למצב 2.

סוליו - טיפול בכאבי ברכיים

יש להתמיד פעם ביום בכדי לקבל תוצאה מיטבית מהטיפול. אין לעמוד במקום אחד. כל משך הטיפול בתנועה קבועה איטית.

תאום ציפיות: באזור הברך נוכל להתחיל לחוש בהקלה לאחר 3-7 טיפולים. יש להמשיך בטיפול עד להפחתת הכאב.
כמו כן חשוב להקפיד על מנוחה של האגן תוך כדי ימי הטיפול ולא להעמיס על האזור.

חשוב לציין שישנם מקרים כגון שחיקת סחוס בהם המכשיר אינו מטפל בחידוש רקמת הסחוס אלא רק מקל על הכאבים.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

חוות דעת וביקורות

קראו את חוות הדעת והביקורות של אנשים שמשתמשים בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי ברכיים

 • 90% of 100

  תמר גיל, חיפה
  גיל:54
  זמן השימוש בסוליו: 8 שבועות

  אני סובלת מכאבי ברכיים. כדי להתמודד, אני עושה תרגילים לחיזוק השרירים והפחתת כאב. אבל הכאב עדיין היה שם והפריע לי, לפעמים יותר ולפעמים פחות. לא רוצה תרופות, וברור שרוצה להימנע מניתוח. לכן, חיפשתי פתרון אחר והגעתי לסוליו. אני משתמשת בסוליו כבר חודשיים ומרגישה הקלה משמעותית בכאבים.

 • 90% of 100

  אדווה כהן, רעננה
  גיל: 25
  זמן השימוש בסוליו: 3 שבועות

  המכשיר הזה מושלם בשבילי. הוא לא גדול, קל לשימוש מההתחלה והכי חשוב – אני מרגישה את ההקלה בפציעה שלי בברך. אני עושה ספורט קבוע והפציעה מנעה ממני להמשיך באימונים. אני משתמשת בסוליו קיור והוא ממש עוזר לי. אני בטוחה שאני גם עוזרת לעצמי להתגבר על הפציעה מהר יותר בזכות העזרה של המכשיר.

 • 100% of 100

  יעקב כץ
  גיל: 67
  זמן השימוש בסוליו: 4 חודשים

  אני משתמש במכשיר סוליו לטיפול בבעיית ברך ישנה שאני חי איתה כבר כמה שנים. בתחילת הקורונה, בעקבות המצב והסגרים, הפסקתי את הפיזיותרפיה. שאלתי את המטפלת שלי מה היא מציעה והיא המליצה לנסות את סוליו אלפא קיור פלוס. אני מרגיש את ההקלה בכאבים כשאני משתמש בסוליו. אני מטפל במכשיר בבית, פעם או פעמיים ביום, בלי הגבלות או השפעות של המצב. הוא נתן לי את האפשרות לעזור לעצמי.

 • 95% of 95

  מירי גבאי, ראש העין
  גיל: 61
  זמן השימוש בסוליו: 2 שבועות

  המכשיר קל לשימוש, עובד בדיוק כמו שמתואר בפרסומים, ומקל על הכאבים. מבחינתי הוא עושה בדיוק את מה שציפיתי ממנו, וזה לא מעט. אני ממליצה בחום.

 • 100% of 100

  גיל פרידמן, תל אביב
  גיל: 47
  זמן השימוש בסוליו: 3 שבועות

  התחלתי להשתמש בסוליו לפני שלושה שבועות ואני מאוד מרוצה. המכשיר נוח לשימוש, באיכות טובה. אני מורח את הג'ל, מפעיל את המכשיר, והפעולה נעימה ונוחה. אני חובב ריצה ובחודשים האחרונים התחלתי להרגיש כאבים שמשפיעים על היכולת שלי לרוץ. נכון לעכשיו, המכשיר עוזר ואני משתמש בו על פי הצורך. בימים שאני רץ אני אוהב להשתמש בסוליו לפני שאני מתחיל את החימום לריצה. הכאב הולך ופוחת ובעתיד אני מקווה להשתמש במכשיר רק בעת הצורך.

דוקטור אבשלום כהן ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"במסגרת תפקידי כמומחה ברפואת ילדים וכרופא משפחה, מגיעים אליי מטופלים ולקוחות רבים הסובלים מכאבים כרוניים. לאחרונה, ביצעתי סדרת טיפולים באמצעות מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס. לאחר שראיתי מקרוב את תוצאות הטיפול בעקבות השימוש במכשיר סוליו אלפא קיור פלוס, שבאו לידי ביטוי בהקלה משמעותית בכאב ובשיפור טווח התנועה של האזור הכואב, בפרט היום בצורך בטיפולים בצל הקורונה (ריחוק חברתי ומגבלת התו הסגול), אני ממליץ בחום על השימוש במכשיר ה SOLIO ALFA CURE. המכשיר אף יכול להחליף בחלק מהמקרים את הטיפול הפיזיותרפי ולהוות אף אלטרנטיבה לטיפול פיזיותרפי"

ד"ר אבשלום כהן

המלצה של דוקטור מוטי דרור על מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס

סבלתי מכאבי גב במשך תקופה ארוכה מבלי שהצלחתי למצוא לכך פתרון. כוטרינר, אני עומד שעות רבות, והכאבים מפריעים לי מאד לתפקוד השוטף. לאחרונה הזמנתי את מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס ואני מוכרח לציין שתוך שלושה טיפולים בלבד, אני מרגיש שקיבלתי גב חדש - פשוטו כמשמעו. ממליץ בחום לכל מי שסובל מכאבי גב

ד"ר מוטי דרור

המלצה של דוקטור עודד שתיל על מכשיר סוליו אלפא קיור לטיפול בכאבי גב תחתון ועורף

"סבלתי מכאבי גב עזים במשך כשנתיים. הכאבים נבעו מזיזים אשר גרמו לדלקות כרוניות בגבי. ניסיתי לטפל בכאבים במגוון דרכים, במשך זמן רב וללא הצלחה, עד אשר לפני כשבועיים רכשתי את סוליו אלפא קיור פלוס ואני פשוט לא מאמין לתוצאות – תוך פחות משבועיים הכאבים חלפו כמעט לחלוטין. אני מאושר, אני מרגיש טוב, ואני ממליץ מאד על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי גב.
אוסיף גם כאבים בעורף משני הצדדים, כנראה מתנועה לא נכונה, 3 טיפולים במשך 15 דקות לכל צד פתרו את הבעיה.
כל הכבוד לכם!!!"

ד"ר שתיל עודד

ד"ר פאול רוזמן ממליץ על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"הנסיון שלי עם מכשיר סוליו הוא מצוין, השתמשתי בו לטיפול בכאבי גב תחתון וגם בטיפול ב Tennis Elbow,
כבר אחרי הטיפול הראשון הייתה לי הקלה רבה, עם כל טיפול נוסף היה שיפור יוצא מהכלל, גם מבחינת הכאב וגם מבחינת התפקוד. ממליץ על המכשיר מכל הלב"

ד"ר פאול רוזמן

מאיר אלנקווה ממליץ על מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס להפסקת כאבים

"סבלתי ממספר מקורות כאב. בקע צווארי – המכשיר עזר לי בזמן שהשתמשתי בו, ריכך והפחית את עוצמת הכאב גם אחרי הטיפול. מאוחר יותר סבלתי ממרפק גולף (דלקת בגיד), ושני טיפולים יומיים בעוצמה בינונית למשך מס ימים הקלו על הכאב עד היעלמותו. סוף סוף חזרתי לאימונים ללא כאב .אני מאד ממליץ על סוליו אלפא פלוס)

מאיר אלנקווה

שלומית נבו ממליצה על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"הזמנתי את המכשיר לפני שבועיים, אחרי שהשוויתי בין המכשירים הקיימים בשוק. סוליו אלפא קיור פלוס קל לתפעול ועושה פלאים. לפני הטיפול בסוליו, היו לי כאבי תופת בברכיים (אני סובלת משחיקת סחוס). הלכתי כבר לאורתופד שניסה לעזור כי היו לי כאבים שלא יכולתי לסבול. אני בת 51 והכאבים גרמו לי להפסיק ללכת. תוך שבועיים טיפול עם סוליו אין לי כאבים - השתמשתי רק בסוליו והכאבים פשוט עברו. אני מוכרחה לציין שגם הטיפול נעים וכיפי, זה ממש עזר לי בשתי הברכיים ואני מאד מודה לכם על כך. קיבלתי את הברכיים שלי בחזרה"

שלומית נבו, חופית

סיון גל ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"כאשר אני סובל מכאבי שרירים בכתף ביד או בגב. מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס עוזר לי בצורה טוב מאוד להפיג את הכאבים, כבר לאחר מספר טיפולים. מנסיוני כבר לאחר הטיפול ​הראשון יש תחושת הקלה.אני ממליץ לכל מי שסובל מכאבים להשתמש בו."

סיון גל

רם ארז ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לשיכוך כאבים

אני סובל מפריצת דיסק בגב התחתון כבר שנה וזה החמיר מאד בחודש האחרון. אחרי שני טיפולים עם אלפא קיור כבר היה שיפור משמעותי והפסקתי לקחת משככי כאבים חזקים. עכשיו אני כבר הולך ונוהג חופשי. איכות החיים שלי השתפרה ללא הכר. לסובלים מכאבים בגב התחתון עם הקרנות לרגל אני ממליץ בחום.

רם ארז, קיסריה

חני קורן ממליצה על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים שנגרמים מבלט דיסק בגב

אני סובלת מכאבי בלט דיסק מזה כשנתיים!
מה לא ניסיתי? כירופרקטיקה, דיקור סיני, משחות, שיאצו, כריות חמות, זריקות ותרופות לשיכוך כאבים, וכלום לא ממש עזר.
במהלך הזמן הכאבים התפשטו גם לירכיים ואף לכף הרגל. הייתי מרגישה כאבים חדים בשוק וקוצים בכף הרגל. היו ימים שהייתי בבית ימים וסובלת מהכאבים.
התוודעתי לראשונה למכשיר SOLIO לפני כשלושה שבועות ואמרתי מה כבר יש לי להפסיד? ניסיתי כבר כל דרך אפשרית להפטר מהכאב...
המכשיר, כמה שהוא קטן, עושה עבודה גדולה. התחלתי לפני כשבועיים אני כרגע בטיפול מעל שבוע ימים ויכולה להגיד שיש שיפור משמעותי!!!!
המלצות ממני לחבריי כבר יש. אני יכולה להגיד ש"זכיתי"..
נ.ב. המחיר מפתיע, יחסית למכשיר מתחרה, המקצועיות של הצוות ממש טוב ונותן הרגשה טובה.

חני קורן, ראשון לציון

אופיר דיין ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אני סובל הרבה מאד זמן מכאבי גב עקב פריצת דיסק. המצב היה כל כך גרוע עד שלא יכולתי בכלל ללכת, אלא לשכב בלבד. הזמנתי את סוליו אלפא קיור פלוס ותוך יומיים (שני טיפולים), לא האמנתי אבל הכאב חלף. הצלחתי ללכת, לזוז. לפני כן שכבתי מבלי לזוז בכלל, ותוך יומיים התחלתי ללכת. אלפא קיור פשוט הציל אותי. תודה רבה למי שהמציא את המכשיר.

אופיר דיין, בת ים

אולגה גורביץ' ממליצה על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי גב

"יש לי עקמת בעמוד שדרה, ציסטות ופריצות דיסקים. סבלתי הרבה שנים מכאבים. חצי שנה אני משתמשת במכשיר, אפילו מעט זמן בכל טיפול, פעם אחת ביום באזורים שכואבים לי. נעלמו כאבים, לכן אני ממליצה על המכשיר בחום.
היו לי מכשירים אחרים שלא עזרו לי בכלל.
בזכות המכשיר הזה- סוליו אלפא קיור פלוס - נעלמו גם כאבי ברכיים ולאחר רק שני טיפולים. כנראה בזכות שחרור מכאבים עכשיו סוף-סוף אני לא זקוקה לכדורי שינה. אני רזה, בת 67, התאמתי לעצמי את האורך הטיפול האופטימלי בשבילי - אני חושבת שזו המצאה ישראלית מדהימה - מכשיר מדהים! תודה למייצרים!"

אולגה גורביץ', אור עקיבא

טיפול וריפוי כאבי ספורט - חנה מיננקו

Iבשנת 2017 ייצגתי את ישראל בקפיצה משולשת בכ 5 תחרויות בהן הגעתי להישגים. בסוף יולי 2017 בזמן אימון מתחתי שריר והדבר מאוד הגביל אותי ובעקבות כך הייתי צריכה לצאת לחופשת פציעה ולסידרה של טיפולים. כחלק מהטיפולים לצורך החלמה וחזרה לשגרת אימונים התנסיתי בוינגייט במכשיר חדשני לטיפול בכאב. המכשיר הינו אלפא קיור פלוס אשר עזר לי מאוד בהקלה על הכאב וכמו כן תרם לריפוי מהיר יותר של האזור הפגוע. עקב כך הצלחתי לחזור לשגרת אימונים ואני מקווה להביא תוצאות טובות בתחרויות בהמשך הדרך.

חנה קנייבזה-מיננקו
סגנית אלופת העולם (בייג'ינג 2015), סגנית אלופת אירופה (אמסטרדם 2016), רביעית באליפות העולם (לונדון 2017), בקפיצה משולשת. כמו כן היא אלופת ישראל וגם מחזיקה בשיא הישראלי בקפיצה לרוחק.

לינוי אשרם טיפול ספורט

מתעמלות אומנותיות מתאמנות בממוצע כ-10 שעות ביום, יום יום. על מנת לתחזק את הגוף ולהימנע מפציעות, לינוי מטופלת באופן קבוע בפיזיותרפיה על ידי הפיזיותרפיסטית נטלי ברטלר במכון מדיקס.
במסגרת הטיפולים, טופלה לינוי עם אלפא קיור פלוס אשר הקל רבות על כאביה. לינוי אשרם, מתעמלת אמנותית עבר ישראלית, האלופה האולימפית (טוקיו 2020) בתחרות קרב רב אישי,סגנית אלופת העולם (סופיה 2018) ואלופת אירופה (קייב 2020) בקרב-רב., בעלת 11 מדליות מאליפויות העולם, מהן 6 כסף ו-5 ארד ו-3 מדליות מאליפויות אירופה.

טיפול בכאבי ספורט - דודי סלע

כמו כל שחקן טניס, גם דודי סלע, הטניסאי המדורג ראשון בישראל, סובל לעתים מכאבים בזרוע מכיוון שהזרוע במהלך המשחקים נושאת בעומס רב. תופעה שכיחה נוספת בקרב טניסאים נקראת - Tennis elbow - אלה הם כאבים המופיעים במרפק - העומס ורצף התנועות גורמות לדלקת המרפק ולהתפתחות דלקת. לצורך הקלה וריפוי הכאבים, זוכה דודי סלע לטיפול באמצעות מכשיר אלפא קיור פלוס. הטיפול מתבצע ע"י תמיר, מבכירי הפיזיותרפיסטים בטרגט.
בתמונה: דודי סלע, הטניסאי המדורג ראשון בישראל

 

וואלה ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס להפסקת כאבים
כתבה בוואלה שממליצה על שימוש במכשיר סוליו אלפא קיור פלוס לשיכוך כאבים

חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

עמל בשרון ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

חוות דעת צוות הפיזיותרפיה: אצלנו במכון משתמשים גם הדיירים וגם הצוות במכשיר הסוליו אלפא קיור.

התגובות טובות וניכר שיפור בכאב אצל רוב הדיירים כבר אחרי 3 טיפולים.  

סיגל ציגלר, פיזיותרפיסטית, מנהלת שירותי הפיזיותרפיה בעמל השרון

מדיקס ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אחד המכשירים היעילים ביותר בתחום הטיפול בכאבים הינו מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס. המתאים גם לשימוש מקצועי, וגם לשימוש ביתי בכאבים. המכשיר מאפשר טיפול בכאבים הנובעים מעומק הרקמות. הוא מאיץ תהליכי החלמה ומסייע בכל הקשור לכאבים ודלקות. אנחנו משתמשים במכשיר לטיפול בדלקות, שרירים כואבים, מפרקים, פריצות דיסק, רצועות ועוד.

צוות מטפלי מדיקס - רפואה וספורט בשילוב מנצח

עופר נגב ממליץ על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

במגוון המכשירים המצויים בשוק, מצאתי שסוליו אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היעיל ביותר. הוא מאפשר לי לחמם את הריקמה, הוא מאפשר לי להיכנס עמוק יותר אל עומק הרקמה, להזרים את הדם לאזור הדלקת, וכך להתחיל תהליך של החלמה טובה יותר

עופר נגב - מעסה רפואי, מתמחה בכאבים אורתופדיים