כאבי ברכיים: כל מה שרציתם לדעת

בשל  "מורכבותה ההנדסית" של הברך, היא גם עלולה לשמש כמקור לשלל בעיות. כאשר אחד מהמרכיבים חווה שיבוש, פגיעה או "עייפות חומר", הדבר מתבטא בכאבי ברכיים. אז איך מאבחנים וכיצד מטפלים בכאבי ברכיים?

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

קצר וקולע

היתרון הגדול שלה הוא גם חסרונה הגדול: הברך היא אמנם מפרק צירי משוכלל להפליא מבחינה אנטומית – והיא חבה את יכולת התנועה שלה ואת כוחה בנשיאת משקלים, בזכות שרירים, רצועות ומניסקוסים הפועלים יחדיו. אך בשל אותה מורכבות "הנדסית", היא גם עלולה לשמש כמקור לשלל בעיות כאשר אחד מהמרכיבים חווה שיבוש, פגיעה או "עייפות חומר".

כאבים בברך – ממה הם נובעים?

כאשר אנו מדלגים במעלה המדרגות, הברכיים נאלצות לשאת עומס שמשקלו מגיע לפי ארבעה (!) ויותר ממשקל הגוף שלנו. זוהי רק דוגמה אחת לעומס המוטל על מפרקים אלו.

בשל אותה מורכבות אנטומית, עלולים לצוץ בברך כאבים מסוגים שונים, הנובעים מבעיות מגוונות שלא תמיד קל לאבחן במדויק. אלו כוללים חבלות חיצוניות, קרע ברצועות, התפרצות של דלקות, שחיקות בסחוס ואף בעצמות, דלקות בגידים, פריקת פיקת ברך עקב חבלה, זיהומים ועוד.

מה מרגישים בעת כאבי ברכיים?

בשל מגוון הסיבות, קשה לספק תמונה ברורה של אופי כאב הברכיים ומשכו. ברוב המקרים, כאבי ברכיים מצויים ברמת הכאב קל-בינוני בסקאלת הכאבים. הכאבים הללו אף עשויים לצוץ בכל מקום בברך – מקדימה, מאחור ובצדדים. לעתים הם ילוו במגבלת תנועה מסוימת.

במקרים רבים, הכאבים לא ילוו אותנו כל היום אלא יופיעו רק בעת ביצוע פעולות ספציפיות (למשל כיפוף, רכיבת אופניים ועוד).

כאבי ברכיים: מתי לגשת לרופא?

אם הכאב מלווה באדמומיות או בנפיחות, יש לגשת לרופא ולברר את מקור הסימפטומים. כך גם באם הכאבים נמשכים זמן רב. מה שבטוח – במקרה של חבלות חיצונית, מגבלה חמורה בתנועה או פציעה – יש לגשת לרופא מומחה בהקדם.

סובלים מכאבי ברכיים? כך תאבחנו את סיבת הכאב

האבחון נעשה על ידי בדקה פיזית חיצונית של הברך ולעתים גם צילומי רנטגן ובדיקות דם (לגילוי תהליכים דלקתיים בברך). לעתים, הפתרון יכול להגיע ברמת רופא המשפחה, מבלי להגיע ישירות לאורתופד.

כמה זמן ילוו אותי הכאבים בברך?

כמספר ה"אלמנטים" שמאכלסת הברך – כמספר סוגי הכאבים (כלומר, הרבה…). לעתים כאבים אלו אף ייעלמו כלעומת שבאו, ללא כל התערבות או טיפול. זה יכול לקחת יומיים, וזה יכול להימשך חודשיים.

כיצד מטפלים בכאב ברכיים?

אם נשללו בעיות הדורשות התערבות רפואית מומלץ לספק לברך הכואבת זמן למנוחה מתונה. כלומר, לא שכיבה במיטה במשך ימים וחוסר תנועה, אלא להיפך – כן תנועה, אבל בעדינות, תוך שימת לב לגוף ולמגבלה. בדיוק כפי שמומלץ לעשות בכאבי גב.

בשלב זה – וגם בעתיד, כדי למנוע הישנות הכאבים – מומלץ לחזק את השרירים באזור. זאת באמצעות תרגילים מתונים המותאמים למצבכם, לגילכם וליכולת שלכם.

בהקשר זה ראוי להזכיר את משקל הגוף והקשר שלו לעומס על הברכיים. אפילו הפחתה של שלושה או ארבעה אחוזים ממשקל הגוף, עשויה להועיל.

טיפולים נוספים כוללים חבישות אלסטיות וטיפולי פיזיותרפיה. במצבים קיצוניים, יידרש ניתוח.

לטפל בכאבי ברכיים באמצעות טכנולוגיה ישראלית מתקדמת

כאבי ברכיים הם הזדמנות להתנסות בטכנולוגיות מתקדמות להקלת כאב, בדמות מכשירים ביתיים כ"סוליו", שמידותיו קטנות והוא ידידותי לשימוש. "סוליו" עושה שימוש בגלי רדיו המאפשרים טיפול וחדירה לעומק הרקמות, ובכך ייחודו. סוליו נועד לטפל במגוון כאבים מסוגים הנובעים ממקורות שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). את תהליך הריפוי מהכאב תחושו היטב, בשל שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום הנעימה שחודרת לעומק האיבר המטופל.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

  חוות דעת וביקורות

  קראו את חוות הדעת והביקורות של אנשים שמשתמשים בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי ברכיים

  • 90% of 100

   תמר גיל, חיפה
   גיל:54
   זמן השימוש בסוליו: 8 שבועות

   אני סובלת מכאבי ברכיים. כדי להתמודד, אני עושה תרגילים לחיזוק השרירים והפחתת כאב. אבל הכאב עדיין היה שם והפריע לי, לפעמים יותר ולפעמים פחות. לא רוצה תרופות, וברור שרוצה להימנע מניתוח. לכן, חיפשתי פתרון אחר והגעתי לסוליו. אני משתמשת בסוליו כבר חודשיים ומרגישה הקלה משמעותית בכאבים.

  • 90% of 100

   אדווה כהן, רעננה
   גיל: 25
   זמן השימוש בסוליו: 3 שבועות

   המכשיר הזה מושלם בשבילי. הוא לא גדול, קל לשימוש מההתחלה והכי חשוב – אני מרגישה את ההקלה בפציעה שלי בברך. אני עושה ספורט קבוע והפציעה מנעה ממני להמשיך באימונים. אני משתמשת בסוליו קיור והוא ממש עוזר לי. אני בטוחה שאני גם עוזרת לעצמי להתגבר על הפציעה מהר יותר בזכות העזרה של המכשיר.

  • 100% of 100

   יעקב כץ
   גיל: 67
   זמן השימוש בסוליו: 4 חודשים

   אני משתמש במכשיר סוליו לטיפול בבעיית ברך ישנה שאני חי איתה כבר כמה שנים. בתחילת הקורונה, בעקבות המצב והסגרים, הפסקתי את הפיזיותרפיה. שאלתי את המטפלת שלי מה היא מציעה והיא המליצה לנסות את סוליו אלפא קיור פלוס. אני מרגיש את ההקלה בכאבים כשאני משתמש בסוליו. אני מטפל במכשיר בבית, פעם או פעמיים ביום, בלי הגבלות או השפעות של המצב. הוא נתן לי את האפשרות לעזור לעצמי.

  • 95% of 95

   מירי גבאי, ראש העין
   גיל: 61
   זמן השימוש בסוליו: 2 שבועות

   המכשיר קל לשימוש, עובד בדיוק כמו שמתואר בפרסומים, ומקל על הכאבים. מבחינתי הוא עושה בדיוק את מה שציפיתי ממנו, וזה לא מעט. אני ממליצה בחום.

  • 100% of 100

   גיל פרידמן, תל אביב
   גיל: 47
   זמן השימוש בסוליו: 3 שבועות

   התחלתי להשתמש בסוליו לפני שלושה שבועות ואני מאוד מרוצה. המכשיר נוח לשימוש, באיכות טובה. אני מורח את הג'ל, מפעיל את המכשיר, והפעולה נעימה ונוחה. אני חובב ריצה ובחודשים האחרונים התחלתי להרגיש כאבים שמשפיעים על היכולת שלי לרוץ. נכון לעכשיו, המכשיר עוזר ואני משתמש בו על פי הצורך. בימים שאני רץ אני אוהב להשתמש בסוליו לפני שאני מתחיל את החימום לריצה. הכאב הולך ופוחת ובעתיד אני מקווה להשתמש במכשיר רק בעת הצורך.

  חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

  "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

  "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

  "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב