כאבי דורבן בכף הרגל: כל מה שרציתם לדעת

כאבי הדורבן העזים נובעים מדלקת ברצועה הקרויה בשם "החיתולית הכפית" – זוהי רצועה רחבה המחברת בין עצמות כף הרגל. הכינוי "דורבן" נובע בשל התחושה הדוקרת המתלווה לדלקת.

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

הקרסול והעקב מצד אחד, קצות האצבעות מן הצד השני, ובין כל אלו – שפע של עצמות, גידים, רצועות ושרירים האמורים כולם לשאת את משקל גופנו, וגם לספק לנו תנועתיות מתמדת.
וכעת, הכירו את החיתולית הכפית – אחת הרצועות החשובות שחבויות בכף הרגל. זוהי רצועה רחבה שנדמית כ"קפיץ" המחבר בין עצמות כף הרגל. במקרים מסוימים, דלקת שפוקדת את הרצועה הזו מביאה עמה כאבים עזים, שזכו לכינוי "דורבן". וזאת בשל התחושה הדוקרת המתלווה אליהן.

כאבי דורבן – ממה הם נובעים?

נכון, רקדנים, ספורטאים ומי שעבודתם כרוכה בעמידה מאומצת וממושכת הם הראשונים ברשימת מי שעלולים ללקות בדלקת, אך למעשה, כאבי דורבן עלולים לפגוע בכולם. הגורמים הם בעיקר עומס מתמשך על אותה רצועה. העומס יכול להיגרם הן מעמידה ללא תנועה והן מתנועתיות רבה מדי, כגון ריצה לעתים קרובות. יש הסבורים כי גם נעליים שאינן מתאימות עשויות לתרום לעניין, ואף השמנת-יתר.

מה מרגישים בעת כאבי דורבן?

הרוב חשים בכאבים המזכירים צריבה חדה, אך יש מי שדווקא מתלוננים על כאב עמום יותר. בדרך-כלל, כאב הדורבן מופיע בעקבים, בעת דריכה. הכאב החד ביותר מופיע בעת שקמים בבוקר, וצועדים את הצעדים הראשונים מחוץ למיטה.

עד כמה כאבי דורבן נפוצים?

על פי מחקרים שונים, כעשרה אחוזים מבני האנוש יחוו "דורבן" במהלך חייהם, כאשר הגילאים המועדים ביותר לפורענות הם 55-40.

כאבי דורבן – כיצד מאבחנים?

בשונה מבעיות אורתופדיות אחרות, ברוב המקרים צילום רנטגן לא יחשוף את הבעיה, מאחר שמדובר בתהליך דלקתי ברצועה. לכן, עיקר האבחון ייעשה ידנית, בעת שהרופא ילחץ על נקודות שונות בכף הרגל, ובכך יאתר את המיקום המדויק של הכאב ויזהה האם אכן מדובר ב"דורבן".

האם כאבי דורבן יכולים להיות מסוכנים?

אם לצד הכאב מופיע חום מקומי, שטף דם או הקרנת הכאבים מעלה, עליכם לפנות לבדיקת רפואית, כדי לשלול מחלות או תסמונות נוספות.

כיצד מטפלים בכאבי דורבן? האם קיים מכשור מתקדם שיכול לעזור?

כמו במקרים רבים, גם בכל הקשור לכאבי דורבן, מנוחה תיטיב עם המצב (מנוחה מתונה והמשך פעילות, ולא שכיבה במיטה). לעתים יועיל להניח קומפרסים קרים על האזור הכואב, מספר פעמים ביום. זאת לצד הימנעות מהפעלת עומס על האזור.
לעתים, מדרסים בהתאמה אישית יועילו, בשל יכולתם להפחית עומסים נקודתיים. אם הרופא ישלח אתכם לפיזיותרפיה, תוכלו ללמוד מגוון תרגילי חיזוק שרירים.
יש מקרים שנדרשת הזרקת סטרואידים, ורק במצבים קיצוניים, יהיה צורך בניתוח ברצועה (שיעילותו מצויה במחלוקת). התעלמות מהבעיה עשויה לגרום לדלקת כרונית ולסיבוכים מתמשכים.
כטיפול ביתי, מומלץ מאוד לעשות שימוש במכשירים ביתיים כדוגמת "סוליו", המציע שילוב טכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאב. "סוליו" מצטיין בהיותו מכשיר עוצמתי, יעיל מאד, ידידותי וקל לתפעול. מידות קטנות ובשימוש ידידותי ואינטואיטיבי. למעשה, "סוליו" הוא המכשיר היחיד מסוגו, המופעל גם באמצעות גלי רדיו. התוצאה: חדירה וטיפול בעומק הרקמות. כדאי לדעת: סוליו נועד לטפל במגוון גדול מאוד של כאבים מסוגים שונים הנובעים ממקורות שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה).
טיפול בדורבן באמצעות סוליו יבוצע ע"ג השוק (באזור שרירי התאומים/הסובך האחוריים ובאזור שמתחת להם), כמו גם על עקב כף הרגל במישרין.

כך תטפלו בכאבי דורבן באמצעות סוליו אלפא קיור פלוס

הטיפול המומלץ יבוצע במשך 20 דקות, פעם ביום (מקסימום פעמיים), כאשר 15 דקות ראשונות יבוצעו ע"ג גיד אכילס, ועל חלקו התחתון של שריר התאומים, בתנועות עולות ויורדות.
את 5 הדקות האחרונות של כל טיפול, נבצע ע"ג כרית העקב בכף הרגל.
לרוב, 10-14 יום יספיקו לטיפול בכאבי הדורבן.

כיצד נמנע כאבי דורבן בעתיד?

תרגילי חיזוק ומתיחת שרירים (הן בכף הרגל והן בשוק ובשריר התאומים), נמצאו כיעילים בכל הקשור להקלה על כאבי דורבן – וגם כמניעה שלהם בעתיד.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

  חוות דעת וביקורות

  אנשים שמשתמשים בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי דורבן

  • 90% of 100
    

   נועם א., קרית אונו
   זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות
   גיל: 39

   מכשיר מתקדם וחיוני שעוזר להפחית כאב ועוזר לכף הרגל להחלים. אפשר להשתמש בו בבית ולא משנה הסגר. עזר לי מאוד לטיפול בכאב דורבן. כל כך יעיל ונכון.

  • 90% of 100
    

   שלי ב., כפר סבא
   זמן השימוש בסוליו: 3 שבועות
   גיל: 43

   מכשיר קטן שנראה חמוד אבל מלא עוצמה. מניחים על המקום הכואב והוא פולט אנרגיית גלי רדיו חזקה עם אינפרא אדום ולייזר רך שמאפשר חדירה וטיפול במקור של הכאב בתוך כף הרגל.

  • 100% of 100
    

   אפרים ד., תל אביב
   זמן השימוש בסוליו: 3 שבועות
   גיל: 65

   אני לא נוהג לכתוב המלצות למוצרים, אבל הפעם אני רוצה להמליץ על סוליו אלפא קיור. מכשיר מעולה וחדשני לטיפול בכאב ועזרה בהחלמה. אחרי שנה של כאבי דורבן שהקשו עליי ללכת ופגעו לי מאוד באיכות החיים, הגעתי לסוליו בזכות המלצה. כשבועיים אחרי תחילת הטיפול כבר יכולתי להגיד שהכאב פחת בצורה משמעותית. חזרתי ללכת בלי פחד. אני ממשיך בטיפול בתקווה שהאזור יחלים והכאב יעלם לחלוטין. אני ממליץ על סוליו ומקווה לעזור לאחרים להגיע להקלה משמעותית בכאב ואיכות חיים.

  • 95% of 95
    

   טלי ק., ראשון לציון
   זמן השימוש בסוליו: יומיים
   גיל: 36

   מכשיר מצוין! קל לתפעול ונוח. קיבלתי אותו לפני יומיים ואני מאוד מרוצה. כשהפעלתי אותו, הרגשתי את החום ואת האנרגיה שחודרת ועוזרת לי לכאב דורבן שיש לי בכף הרגל. התחושה היתה כבר מהפעם הראשונה, ואני בטוחה שככל שאני אמשיך להשתמש בו, הכאב שלי יעלם ואני אחזור לעצמי.

  • 100% of 100
    

   יפית ע., אור יהודה
   זמן השימוש בסוליו: 8 שבועות
   גיל: 54

   אני מתקשה להאמין כמה שהמכשיר הזה עוזר לי. הוא עלה בהרבה על הציפיות שלי. אני משתמשת בסוליו כבר חודשיים והמכשיר איכותי ויעיל. טיפלתי בעזרתו בכאב דורבן והוא עזר לי מאוד. עכשיו אני משתמשת בו גם לכאב בברך ימין. ממליצה בחום.

  • 100% of 100
    

   קרן פ., תל אביב
   זמן השימוש בסוליו: 3 שבועות
   גיל: 24

   למי שיש את המזל ולא יודע מה זה כאבי דורבן, מדובר בכאבים שזכו לשמם בגלל התחושה הדוקרת בכף הרגל. הם נגרמים מסיבות שונות, במקרה שלי ככל הנראה דלקת כתוצאה מאימוני ריקוד שיצרו עומס על הרצועה בכף הרגל. משגרה של אימוני ריקוד אינטנסיביים עברתי לכאבים שלפעמים אפילו מקשים עליי לדרוך על הרגל, במיוחד בבוקר. אני מקפידה לא ללכת יחפה כי זה מגביר את הכאב. לשמחתי, המליצו לי על סוליו אלפא. אני משתמשת בו כבר שלושה שבועות ומרגישה שיפור משמעותי בכאב, גם בבוקר כשאני קמה. בקצב הזה, בשבוע הבא אני חוזרת לרקוד.

  חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

  "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

  "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

  "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב