כאבי כתף קפואה: כל מה שרציתם לדעת

הכתף היא אבר הרגיש למפגעים שונים. "כתף קפואה" ("קפסוליטיס דביקה"), מלווה בחוסר נוחות ניכר. איך מאבחנים "כתף קפואה" ואיך מטפלים ב"כתף קפואה"? קראו כאן

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

קצר וקולע: כל מה שרציתם לדעת על כאבי "כתף קפואה"

הכתף מתאפיינת במורכבות אנטומית מעוררת פליאה: המקום שבו נפגשים שרירי הגב והזרוע טומן בחובו שפע של גידים, שרירים ורצועות, כמו גם שלוש עצמות חשובות – עצם השכמה, עצם הבריח ועצם הזרוע.
לכן, אין זה מפליא שמדובר באבר הרגיש לחבלות, תקלות ומפגעים שונים. אחד מהם עונה לכינוי "כתף קפואה" ("קפסוליטיס דביקה"), תסמונת מעט מסתורית שמלווה בכאבים ובחוסר נוחות ניכר. עם זאת, לעתים קרובות, התסמונת תחלוף לאחר תקופה מסוימת.

כאבי כתף קפואה – ממה הם נובעים?

תסמונת הכתף הקפואה מופיעה באופן בלתי צפוי, והגורמים לה אינם ידועים. מה שכן ידוע הוא שיש סיכוי גבוה יותר ללקות בתסמונת אם ההיסטוריה הרפואית שלכם כוללת בעיות בבלוטת התריס, סוכרת, בעיות לב שונות וכן חבלות קודמות בכתף.

מה מרגישים בעת כאבי כתף קפואה?

התחושה יכולה לנוע מאי-נוחות קלה ועד לכאבים חריפים מאוד, הן במאמץ והן במנוחה. כך או אחרת, התסמונת כרוכה במגבלה בתנועה.
על פי רוב, תסמונת כתף קפואה כוללת ארבעה שלבים המגיעים בסדר הבא:

 • שלב כאב (כאב לא ממוקד, בעיקר בעת תנועה/פעילות)
 • שלב קפיאה (נוצרת מגבלה בתנועה לצד הכאבים שמחמירים)
 • שלב קיפאון (שלב ארוך שעיקרו קיבוע הבעיה. נמשך עד שנה וחצי)
 • שלב הפשרה (המצב מתחיל לחזור לקדמותו, לצד הקלה בכאבים ויכולת תנועתית משופרת).

עד כמה כאבי כתף קפואה נפוצים?

כ-4-3 אחוזים מבני האדם ילקו בתסמונת כתף קפואה במהלך חייהם. בקרב אוכלוסיית חולי הסוכרת, המספר גבוה במידה רבה, ועומד על כ-25 אחוזים ויותר.

כאבי כתף קפואה – כיצד מאבחנים?

אבחון כתף קפואה אינה פשוט, מאחר שהסימפטומים יכולים להעיד על בעיות שונות ומגוונות בכתף. בכל מקרה, אין בדיקות הדמיה שמסוגלות להעיד על הימצאות התסמונת, והאבחון נעשה על פי בדיקת פיזית של המטופל ו"סיפור" המקרה שלו.

כמה זמן ילוו אותי כאבי כתף קפואה?

במקרים רבים, תסמונת הכתף הקפואה תחלוף לאחר 36-18 חודשים. במקרים פחות שכיחים, עלולה להישאר מגבלת תנועה מסוימת.

כיצד מטפלים בכאבי כתף קפואה? האם טכנולוגיה מתקדמת יכולה לעזור?

למרות החדשות הטובות, לפיהן מדובר בתסמונת החולפת מאליה, הרי ששלבי הכאב המאוחרים עלולים לפגום במידה רבה באיכות החיים. לכן, יש צורך של ממש להקל על הכאב. הדבר נעשה בעיקר באמצעות פיזיותרפיה, שאף תורמת לתנועתיות באזור, וכן מתן תרופות לשיכוך כאב (בהן תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידים). לעתים, תידרש הזרקת סטרואידים למפרק הכתף.
דרך מומלצת להקל על הכאב מתבצעת באמצעות משכירים ביתיים המשלבים טכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאב. בראשם נמצא את "סוליו", מכשיר קל, פשוט וידידותי למשתמש. בין השאר, "סוליו" מכיל טכנולוגיה לפליטת גלי רדיו. התוצאה: חדירה לעומק הרקמה, בתהליך שניתן להרגישו היטב בזכות החום הנפלט מהמכשיר. סוליו נועד לטפל במגוון גדול מאוד של כאבים מסוגים שונים הנובעים ממקורות שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה).

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

  סיפורי הצלחה עם סוליו: טיפול בכאבי כתף קפואה

  90% of 100

  שם: אלנה ג', אשקלון

  זמן השימוש בסוליו: 6 שבועות

  גיל: 49

  שמעתם על כתף קפואה? גם אני לא! לפחות לא עד שכאב פתאומי תקף אותי והתברר שקוראים לזה כתף קפואה. חוץ מהכאב המפלח, אני מרגישה מגבלה משמעותית בתנועה. על פי הרופא שלי, סביר להניח שהבעיה בכתף תעבור יום אחד, אבל בהחלט ייתכן שזה ייקח יותר משנה. בינתיים מצאתי דרך מעולה להתמודד עם הכאבים, בעזרת סוליו אלפא קיור פלוס. המכשיר מקל על הכאבים ואפילו משפר לי את טווח התנועה. במצב שלי, זה נותן לי המון. ממליצה בחום.

  90% of 100

  שם: מאור ר', רחובות

  זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

  גיל: 50+

  מכשיר באיכות גבוהה, קל לשימוש, ופועל כמו שצריך. שימו לב שיש צורך למרוח ג'ל על המקום הכואב לפני שמפעילים את המכשיר, אז מומלץ להזמין מראש. אני משתמש בו למקרה של כתף קפואה והוא עוזר לי מאוד.

  100% of 100

  שם: עידית ב', תל אביב

  זמן השימוש בסוליו: 8 שבועות

  גיל: 70

  אני אוהבת מאוד את המכשיר של סוליו. בעבר היה לי מכשיר בטכנולוגיה אחרת (TENS) ואין לי ספק שהמכשיר הזה יעיל יותר. הוא קטן ונוח לשימוש לא פחות מהמכשיר הקודם, וההשפעה שלו עליי הרבה יותר טובה. המכשיר מעולה לשיכוך כאבים ומונע את התלות בתרופות.  

  95% of 95

  שם: חוסאם מ', נצרת

  זמן השימוש בסוליו:  8 שבועות

  גיל: 53

  כאב הוא דבר שמשתלט, גם אם כל מה שכואב הוא הכתף. יש לי תופעה בשם כתף קפואה וככל שהכאבים התגברו, הם השפיעו לי על כל החיים. הכאבים השפיעו גם על התפקוד שלי וגם על מצב הרוח במשך תקופה ארוכה. כשהחלטתי לקחת את העניינים לידיים, אשתי קנתה לי את המכשיר של סוליו אלפא. כמה שהוא קטן, ככה הוא יעיל. במקום לסבול, אני יושב 20 דקות עם המכשיר. אני אפילו לא שם לב כי אני מול הטלוויזיה. וככה הכל נראה יותר טוב.

  95% of 95

  שם: ארז ב', תל מונד

  זמן השימוש בסוליו:  3 שבועות

  גיל: 36

  על סוליו אלפא שמעתי דרך העבודה שלי. סיפרו לי שהוא מכשיר ביתי חדשני שמשלב גלי רדיו, אינפרה אדום ולייזר. אני מאמין גדול בטכנולוגיה רפואית. כשפתאום התחילו לי כאבים של כתף קפואה, החלטתי לנסות אותו, במיוחד משום שיש לו אישור של משרד הבריאות האמריקני. המכשיר נוח ויעיל, והתוצאות שלי טובות.

  חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

  "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

  "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

  "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב