כאבי מרפק טניס: כל מה שרציתם לדעת

בין אם תקראו לכך "מרפק טניס", "טניס אלבו" ובין אם "גולף אלבו", הרי שהכאב החד הזה אינו משהו שאפשר לטעות בו. הכאבים הללו אינם מערבים רק שחקני טניס או גולף, אלא עלולים לפקוד כל אחד מאיתנו.
השם "מרפק טניס" הוא למעשה תוצר של דלקת העונה לשם Lateral Epicondylitis. וכיאה לשמה, היא מערבת את אזור המרפק.

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

כאבי "מרפק טניס" – ממה הם נובעים?

שם המשחק הוא מאמץ ועומס. וככל שאלו רבים ומתמשכים יותר – כך גדל הסיכוי ללקות במרפק טניס. הלחצים הללו מתנקזים אל האמה, ששריריה וגידיה פשוט קורסים תחת המאמץ.
בין השאר, הדבר נגרם גם בשל תנועה קבועה החוזרת על עצמה שוב ושוב (ומכאן הקשר למשחק הטניס, אך לא רק). מספיק לזכור את התחושה המגיעה בעקבות הברגה מתמשכת של ברגים, בכדי לקבל רמז לעומס זה. התוצאה: כאבים, ובמקרים מסוימים גם קרעים בגידים וניוון מקומי.

מה מרגישים בעת כאבי מרפק טניס?

מרפק טניס מביא עמו כאבים חריפים, בעיקר בחלק החיצוני של המרפק (אזור הכיפוף וקצה האמה). כאבים אלו מגיעים באופן פתאומי, ולא בהדרגה. הכאב מחריף כאשר מניעים את האמה פנימה והחוצה, עוסקים בפעילות מכנית עדינה (הברגה למשל), ופעולות סיבוביות (כגון פתיחת פקקים של בקבוקים). לעתים, תחושו שאין ביכולתכם ליישר את היד באופן מוחלט.

כאבי טניס – כיצד מאבחנים?

לא כל כאב במרפק משמעו דלקת מסוג זה. עם זאת, כאב שאינו חולף ידרוש בירור רפואי – ואבחנה בהתאם. יש לפנות לרופא מיד אם הופיעה נפיחות, אדמומיות או רגישות קיצונית למגע. במקרים מסוימים, בדיקה פיזית תדרוש השלמה כגון בדיקת אולטרה-סאונד או הדמיות נוספות. אגב, כאב דומה, המופיע דווקא באזור הפנימי של המרפק, עונה לכינוי "גולף אלבו" (מרפק גולף).

כמה זמן ילוו אותי הכאבים במרפק?

כפי שהוא הפתיע אתכם בבואו, כך הוא גם עלול להיעלם באופן ספונטני. המספרים באשר להחלמה עצמית מכאב מרפק טניס מדברים על 12-4 חודשים, כאשר רק מיעוט מהם יימשך כשנתיים ויותר. עם זאת, גם אם החלמתם, התסמונת עלולה לשוב בעתיד.

כיצד מטפלים בכאבים? האם קיים מכשור מתקדם שיכול לעזור?

כאמור, הבעיה עשויה לחלוף מאליה. עם זאת, במצב זה יש להקפיד על מנוחה, אך כמובן – לא לשבות מפעילות לחלוטין. אחד הפתרון הוא שימוש בסד המעניק מנוחה לאזור האמה. ובכל מקרה, יש להימנע מאותם פעולות ותנועות הגורמות לכאב.

גם קומפרסים קפואים יכולים לספק פתרון יעיל למדי (לפחות 4-3 פעמים ביום, למספר דקות בכל פעם). משככי כאבים ואף הזרקת סטרואידים מהווים סיוע נוסף אם נדרש, וכך גם הפנייה לטיפול פיזיותרפיה. במצבי קיצון שאינם שכיחים, תידרש התערבות כירורגית.

כטיפול משלים יעיל ופשוט, כדאי מאוד לשקול הקלת כאב באמצעות טכנולוגיות מתקדמות. מדובר במכשירים ביתיים כדוגמת "סוליו". הוא ידידותי לשימוש ובעל ממדים קטנים ונוחים להפליא. בנוסף, "סוליו" הוא המכשיר היחיד הכולל פליטת גלי רדיו, החודרים לעומק הרקמות ובכך מרפאים אותן.  סוליו מיועד לטיפול יעיל במגוון גדול כאבים בגופנו (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). תהליך ריפוי הכאב מורגש היטב, בזכות שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום החודרת לעומק המרפק והאמה.

כיצד נמנע מכאבי טניס אלבו בעתיד?

כפי שכבר הוזכר, אם נדרשות פעולות חוזרות ונשנות, יש להשתמש בסדים ייעודיים לתמיכה. גם חיזוק שרירי האמה והמרפק יועיל בהחלט.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

  קראו את חוות הדעת של לקוחות סוליו אלפא קיור אשר סבלו מכאבי גב תחתון

  קניתי את סוליו בעקבות כאבים חדים. הרופאה שלי איבחנה דלקת באזור המרפק וכאבים נוספים בגידים. השתמשתי במכשיר 2-3 שבועות והרגשתי הטבה משמעותית. מאז אני משתמש במכשיר כשאני מרגיש התחלה של כאב, ומצליח למנוע התפרצות של הדלקת. כולנו במשפחה משתמשים בסוליו, כל אחד לכאבים שלו וכולנו מרוצים.

  100% of 100

  ירון מ., רעננה

  זמן השימוש בסוליו: 6 חודשים

  גיל: 45

  אני עובד כצבעי. כנראה שהמאמץ הפיזי הוא הסיבה לכאבי המרפק שלי (טניס? לא במקרה שלי). סבלתי מכאבים שכמעט ומנעו ממני לעבוד. למזלי, קיבלתי המלצה על המכשיר סוליו. רק בזכותו אני מצליח לעבוד בלי לסבול.

  100% of 100

  לירן א', באר שבע

  זמן השימוש בסוליו: 5 שבועות

  גיל: 28

  אני סובלת מכאבים קשים במרפק. החלטתי לנסות את סוליו אלפא פלוס כי הבנתי שאני צריכה עזרה, כמה שיותר בריאה ויומיומית, והבנתי גם שאין לי מה להפסיד. למכשיר אין תופעות לוואי, ויש זכות החזרה. אני חייבת להגיד שהמכשיר הזה עמד בכל הציפיות שלי. אין כאן תרופת קסם, אבל הוא פועל על המקום ועוזר גם להקלה על כאבים וגם להחלמה. מהניסיון שלי, צריך קצת סבלנות אבל אין ספק שיש כאן טכנולוגיה עם תועלות. אני עדיין מודעת למקום ומקפידה כשאני עושה ספורט, אבל המצב הרבה יותר טוב. אני מאוד מרוצה וממליצה.

  100% of 100

  ערבה ת', תל אביב

  זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

  גיל: 51

  שמי אברהם, בן 79, ובגילי עדיין עוסק בפעילות גופנית, בעיקר שחייה. לעתים אני מרגיש כאב במפרקים, בעיקר במרפקים ובברכיים. קניתי את סוליו לפני כשנה, וכשיש לי כאב, אני משתמש בו עד שהכאב נעלם. התמיכה הזאת מאפשרת לי לטפל בעצמי ולהמשיך לתפקד בלי רופאים ובלי מרשמים. זה נפלא. אני מודה מקרב לב לסוליו אלפא קיור פלוס.

  100% of 100

  אברהם ב', חיפה

  זמן השימוש בסוליו: מעל שנה

  גיל: 79

  אשתי קנתה לי את המכשיר בגלל בעיה של מרפק טניס. אני משחק סקווש בממוצע פעמיים בשבוע, והתחלתי להרגיש כאבים. אני מקפיד להשתמש במכשיר לפי הוראות השימוש כבר כמעט חודש, ומרגיש הקלה משמעותית. אני מתכוון להמשיך להשתמש בו עכשיו וגם בעתיד.

  100% of 100

  אריק כ', הרצליה פיתוח

  זמן השימוש בסוליו:  4 שבועות

  גיל: 53

  כאבים חזקים במרפק ובזרוע הניעו אותי לבדוק אפשרויות לטיפול. כך הגעתי לאלפא קיור פלוס. מה שמצא חן בעיניי בעיקר היה בטיחות השימוש בבית, היעדר תופעות לוואי, ופתרון שלא כרוך בתרופות ורופאים. וחשוב עוד יותר, הטכנולוגיה הגיונית וחכמה. לא רק סוג אחד של אנרגיה לטיפול אלא שלושה סוגים, כל אחד חודר לעומק אחר ומסייע לטיפול. קראתי בנפרד על טכנולוגית RF, שבדרך כלל משתלבת במכשור רפואי מתקדם וחודרת לעומק. לפי אתר האינטרנט של החברה, יש לטכנולוגיה הזאת גם אישור של משרד הבריאות האמריקני. אני מאוד מרוצה מהמכשיר ומהתוצאות שאני מרגישה על עצמי. הוא נהדר והכאבים חלפו כלא היו.

  100% of 100

  איילה פ', רמת גן

  זמן השימוש בסוליו: 5 שבועות

  גיל: 60

  חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

  "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

  "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

  "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב