כאבי פיברומיאלגיה: כל מה שרציתם לדעת

שמה העברי הוא "דאבת השרירים", אך רבים מכירים אותה בשם פיברומיאלגיה (Fibromyalgia). זוהי תסמונת ראומטולוגית שהתגלתה לעולם רק בעת האחרונה, והיא מביאה עמה כאבים במערכת השרירים. חשוב לציין כי פיברומיאלגיה אינה מחלת חיסון עצמי (אוטואימונית) ואף אינה נובעת מדלקות.

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

כאבי פיברומיאלגיה – ממה הם נובעים?

נכון להיום, גורמי התסמונת אינם ידועים. עם זאת, ישנם גורמים העשויים להעלות במידת-מה את הסיכון ללקות בפיברומיאלגיה. כך למשל, זיהומים שמקורם בווירוסים ואפילו מצבי דחק מנטליים (חרדות, דיכאון ועוד).

מה מרגישים בעת כאבי פיברומיאלגיה?

כאבי פיברומיאלגיה יהיו לרוב מפושטים, ויורגשו בשרירים שונים וברקמות חיבור ברחבי הגוף: בידיים, ברגליים, בשכמות, בגב, בעורף, בכתפיים ועוד. זאת לצד רגישות קיצונית למגע באותם מקומות כואבים. הפיברומיאלגיה מביאה עמה לעתים קרובות גם בעיות שינה מסוגים שונים, תשישות פיזית (ואף נפשית), כאבי בטן ומעי רגיז ועוד.

עד כמה כאבי פיברומיאלגיה נפוצים?

על פי נתונים סטטיסטיים, כארבעה אחוזים מבני האדם צפויים ללקות בתסמונת פיברומיאלגיה. בדרך כלל, התסמונת תפגע בנשים, ופחות בגברים.

כאבי פיברומיאלגיה – כיצד מאבחנים?

חשוב לציין שאין בנמצא כל בדיקות דם, בדיקת שתן או בדיקות הדמיה (רנטגן, MRI וכו') שיכולים לאשש כי מדובר בפיברומיאלגיה. מסיבה זו, האבחון ייעשה על ידי בדיקה גופנית ותשאול מקיף באשר לסימפטומים, עוצמתם, משכם ובמיוחד – מיקומם בגוף. זו גם הסיבה שאבחון פיברומיאלגיה עלול להימשך זמן רב, תוך שלילת בעיות אחרות, נפוצות יותר, בעלות סימפטומים דומים (כגון דלקת מפרקים ועוד).

כמה זמן ילוו אותי כאבי שלבקת חוגרת?

השלפוחיות עצמן נעלמות בתוך 5-2 שבועות. משך זמן הופעת הכאבים בשלבקת חוגרת נע משבועיים ועד למספר חודשים. במקרים הפחות שכיחים (כ-10 אחוזים מהמקרים), הכאבים עלולים להפוך לכאבים כרוניים.

כמה זמן ילוו אותי כאבי פיברומיאלגיה?

על אך שלעתים מדובר בכאבים קשים ובתשישות חריפה, הרי שתסמונת הפיברומיאלגיה אינה מצב שעשוי להידרדר עם השנים. כך, הסימפטומים קבועים יחסית, אם כי לעתים ישנן הפוגות הנמשכות תקופות מסוימות.

כיצד מטפלים בכאבי פיברומיאלגיה? האם טכנולוגיה מתקדמת יכולה לעזור?

הסוד בטיפול בכאבי פיברומיאלגיה טמון בשילוב של מספר פתרונות בו-זמנית. לעתים קרובות, יוצע טיפול המבוסס הן על מתן תרופות הפועלות על מערכת העצבים המרכזית והן על המלצות לפעילות גופנית מתונה (בדרך כלל פעילות לב-ריאה ואימוני כוח מתונים). רבים מהחולים פונים לענפי ספורט כגן שחייה או הליכה, אם כי ישנם חוקרים הסבורים שגם תרגול טאי-צ'י עשוי להועיל במידה רבה בהקלה על כאבי פיברומיאלגיה.
פתרונות נוספים כוללים דיקור סיני, טיפולי תנועה במים וכן טיפול פסיכולוגי-קוגניטיבי, שתפקידו להתמודד עם החיים בצל הכאבים.
כאמור, כאבי פיברומיאלגיה מופיעים במקביל במקומות שונים בגוף, ולכן פתרון יעיל נוסף מגיע בדמות מכשירים ביתיים להקלה על כאב, ובראשון "סוליו", העושה שימוש בשילוב של טכנולוגיות מתקדמות. כך למשל, לייזר רך, אינפרה-אדום וגלי רדיו, שמאפשרים חדירה לעומק הרקמות. סוליו נועד לטפל במגוון כאבים מסוגים שונים הנובעים ממקורות שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). תהליך ריפוי הכאב מורגש היטב, בזכות שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום החודרת לעומק האיברים הכואבים.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

    חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

    "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

    "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

    "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב