כאבי פריצת דיסק: כל מה שרציתם לדעת

24 חוליות מרכיבות את עמוד השדרה שלנו, וביניהן מצויים הדיסקים. בפריצת דיסק, לחץ בין החוליות גורם לדליפת הנוזל שבתוך הדיסק. כאשר מופיעים כאבים, תחושו אותם בעיקר בגב התחתון. כך תוכלו לאבחן ולטפל בכאבי פריצת דיסק.

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

24 חוליות מרכיבות את עמוד השדרה שלנו, וביניהן מצויים הדיסקים – מבנים טבעתיים נוקשים העשויים סיבים, שבתוכם נוזל ג'לטיני צמיגי.
תפקיד הדיסק לשמש אלמנט מגן בין החוליות, לרכך זעזועים ולספק גמישות. כל זאת, באזור הרגיש והמורכב של תעלת עמוד השדרה, בה עובר חוט השדרה. חוט השדרה עצמו מכיל תאי וסיבי עצב.
מכל סוגי ומיני הסיבות לכאבי גב, פריצת דיסק היא הידועה מכל, וגם זו שרבים חוששים ממנה, כאשר הכאב מופיע.

כאבי פריצת דיסק – ממה הם נובעים?

בפריצת דיסק, לחץ בין החוליות גורם לדליפת הנוזל שבתוך הדיסק, ולעתים לפגיעה בעצב – מה שמוביל לכאבים וסימפטומים נוספים. במקרים רבים, קשה לדעת מה בדיוק גרם לפריצת הדיסק – מהרמת משאות, דרך חבלות ועד תהליכים ניווניים המתרחשים בגיל מבוגר.

מה מרגישים בעת כאבי פריצת דיסק?

לא כל פריצת דיסק מביאה לכאב – לעתים הדיסק פורץ אך לא לוחץ על עצב מסוים. עם זאת, כאשר מופיעים כאבים, תחושו אותם בעיקר בגב התחתון, אך גם במקומות אחרים. אם הדיסק לוחץ על העצב הסכיאטי, תחושו כאב מפושט בגפיים התחתונות ואולי גם נמלולים ו"הרדמות" ברגליים.
לעתים, בעת פריצת דיסק, הכאב יגבר בתנועות מסוימות, ואף בשיעול, התעטשות, מתן שתן ועוד.

כאבי פריצת דיסק: עד כמה הם נפוצים?

למרות שרוב בני האדם (כ-80%) יחוו במהלך חיים לפחות אפיזודה אחת של כאבי גב, ולמרות שרבים מהם סובלים מכאבי גב באופן תדיר, הרי שפריצת דיסק מתרחשת בקרב פחות משבעה אחוזים בלבד.
הגילים השכיחים ביותר הם 55-35, כאשר לגברים יש סיכוי גבוה יותר ללקות בפריצת דיסק מאשר נשים.

כאבי פריצת דיסק – כיצד מאבחנים?

הרופא יברר מהם הסימפטומים, יבדוק אם ישנה חולשת שרירים, יבקש מכם לבצע תנועות מסוימות ויבחן את התחושות ברגליים. בשל העובדה שפריצת דיסק כרוכה לעתים קרובות באי יכולת להניף רגל ישרה לגובה רב מבלי לחוש כאב, יבצע הרופא את "מבחן הרגל הישרה".

כמה זמן ילוו אותי כאבי פריצת דיסק?

למרות השם המאיים של התופעה, לעיתים כאבי פריצת דיסק עשויים לחלוף מעצמם בתוך חודשיים ואף פחות. זאת בשל החלמה טבעית של הדיסק, כיווצו ושחרור הלחץ על העצב.
במהלך תקופה זו, יש לטפל בסימפטומים, כדי למנוע פגיעה באיכות החיים.

כיצד מטפלים בכאבי פריצת דיסק? האם קיים מכשור מתקדם שיכול לעזור?

חשוב מאוד להמשיך בשגרת החיים, לצד הימנעות מפעולות שגורמות להחמרת הכאב. עם זאת, בשלב הכאב האקוטי הראשוני (מספר ימים), מומלץ לנוח.
אם תופנו לטיפולי פיזיותרפיה, תלמדו לבצע תרגילים מגוונים להקלה על הכאב. במקרה הצורך, כאבי פריצת דיסק מטופלים גם באמצעות תרופות לשיכוך כאבים.
אחד מתוך עשרה מהלוקים בפריצת דיסק, ייאלץ לעבור ניתוח. זאת כאשר הטיפולים השמרניים לא הועילו או בעת קשיי תנועה קיצוניים או השפעה על מערכות אחרות בגוף. כדאי לדעת כי ניתן גם להתערב כירורגית באמצעים כגון אנדוסקופיה, שאיבת דיסק או מיקרו-כירורגיה.
הטיפול בכאבי פריצת דיסק מביא אל קדמת במה גם טכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאב. זוהי הזדמנות להתנסות במכשירים ביתיים כגון "סוליו", מכשיר קל, פשוט וידידותי למשתמש. "סוליו", מחולל שינוי ממשי גם בזכות גלי הרדיו, המאפשרים טיפול וחדירה לעומק הרקמות. סוליו נועד לטפל במגוון גדול מאוד של כאבים מסוגים שונים הנובעים ממקורות שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). תהליך ריפוי הכאב מורגש היטב, בזכות שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום החודרת לעומק האיבר הכואב – בין אם הגב התחתון ובין אם אזורים אחרים המושפעים מהכאב.

כיצד נמנע כאבי פריצת דיסק בעתיד?

שם המשחק כאן הוא "מניעה". כך, מומלץ לשנות את אורח החיים באמצעות אימוץ תזונה נכונה (אם יש צורך להוריד במשקל), פעילות ספורטיבית קבועה, שינוי מנחי העבודה שלנו ועוד.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

  סיפורי הצלחה עם סוליו: טיפול בכאבי פריצת דיסק

  • 90% of 100

   מרב ג', הוד השרון
   גיל:43
   זמן השימוש בסוליו: 3 שבועות

   מוצר מעולה ואפקטיבי להקלה על כאבים כתוצאה מפריצת דיסק. אני מורחת את הג'ל במקום הכואב, מפעילה את המכשיר, ומניעה אותו על פני המקום. הפעולה לא כואבת, להיפך – היא מקלה על הכאב. אחרי כשבועיים, ההקלה משמעותית.

  • 90% of 100

   מעוז א', רמת גן
   גיל: 52
   זמן השימוש בסוליו: 1 חודש

   פריצת דיסק מובילה לכאבים קשים. אני אוהב להיות בשליטה, ומבחינתי סוליו אלפא מאפשר לי לעזור לעצמי, לחוות ירידה בכאב וייתכן שגם לקצר את זמן ההחלמה. עוד יתרון הוא שהמכשיר עוזר לסוגי כאב שונים ולכן עם השקעה חד פעמית אני מקבל הקלה במגוון כאבים, ללא הגבלה, באופן עצמאי.

  • 100% of 100

   עודד כ', ירושלים
   גיל: 31
   זמן השימוש בסוליו: 4 חודשים

   אני בן 31 ויש לי פריצת דיסק. אני לא יודע בדיוק מה הסיבה. ההורים שלי קנו לי את המכשיר של סוליו כדי לעזור לי. המכשיר קטן וקל, ואולי בגלל זה הייתי סקפטי. אבל הוא מוכיח את עצמו. בשבועיים האחרונים אני משתמש בו לפחות פעם ביום, בדרך כלל פעמיים, כדי להקל על הכאב. בהתחלה ההקלה היתה בזמן השימוש, אבל עם הזמן אני מרגיש הקלה כללית. אני מקווה שהמכשיר יעזור לי להחלים מהר.

  • 95% of 95

   ליהי ג', תל אביב
   גיל: 50
   זמן השימוש בסוליו: 3 שבועות

   אני עושה פעילות ספורטיבית שנאלצתי להפסיק בגלל כאבי גב חדים. הרופא אבחן פריצת דיסק. חיפשתי דרך להקל על הכאבים ונתקלתי במכשיר סוליו אלפא פלוס. המכשיר הוא טכנולוגיה ישראלית והוא גם מאושר על ידי ה-FDA. ראיתי שהוא מומלץ גם על ידי רופאים. בנוסף, המכשיר לא גורם לתופעות לוואי. קראתי על הטכנולוגיה באתר החברה, ואהבתי את השימוש הביתי בטכנולוגיה רפואית. החלטתי לטפל בעצמי עם סוליו, ואני ממליצה בחום!

  • 100% of 100

   אלכס ג', חיפה
   גיל: 42
   זמן השימוש בסוליו: 1 חודש

   הכל התחיל מכאב פתאומי. משם זה המשיך לרופאים ואבחון. מאז החיים שלי נראים אחרת, וזו לא הגזמה. אני עובד בעבודה פיזית ועכשיו אני מוגבל. קשה לי לשבת וקשה לי לישון. אני מקבל תרופות נגד כאבים, ועדיין כואב לי. כשכל כך כואב, אתה מוכן לעשות כל מה שצריך כדי להפסיק את הכאב. אני מטופל אצל כירופרקט וככה הגעתי אל סוליו – מכשיר להקלה על כאבים שהחלטתי לנסות. המכשיר קטן, ואולי גם בגלל זה היעילות שלו הפתיעה אותי. לי זה עזר ואין לי ספק ששווה לנסות.

  • 95% of 100

   אברהם א', רעננה
   גיל: 67
   זמן השימוש בסוליו: 2 חודשים

   בלי כדורים, בלי ניתוחים, בלי תופעות לוואי. טיפול יעיל שעוזר להקלה על הכאב. גם אם זה קשה להאמין, זה מה שחוויתי. אני לא איש צעיר, אבל אני פעיל. אני עצמאי, עושה פעילות ספורטיבית, עוזר לטפל בנכדים ואפילו מתנדב. הכאב שלי הקרין אל הרגלים, הקשה עלי ללכת ולתפקד ברמה הבסיסית. סוליו אלפא קיור פלוס הציל אותי. אני גאה בטכנולוגיה הישראלית שמביאה להקלה בכאב באישור ה-FDA.

  חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

  "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

  "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

  "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב