כאבי צוואר: פריצת דיסק צווארית

באזור המכונה "עמוד השדרה הצווארי", פועלות שבע חוליות אשר ביניהן ישנם מבנים דמויי טבעת – אלו הם כמובן הדיסקים, שנועדו לשכך זעזועים ולספק לנו גמישות הנדרשת לתנועה.

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

באזור המכונה "עמוד השדרה הצווארי", פועלות שבע חוליות, שמעבר להיותן מרכיב חשוב בתנועתיות שלנו, הן נושאות את משקל הראש ומאפשרות לו לנוע לצדדים.
בין חוליות עמוד השדרה ישנם מבנים דמויי טבעת בעלי מרכז ג'לטיני, העטופים בסיבים. אלו הם כמובן הדיסקים, שנועדו לשכך זעזועים ולספק לנו גמישות הנדרשת לתנועה.

כאבי פריצת דיסק צווארית – ממה הם נובעים?

בדומה למצבים נפוצים יותר, בגב התחתון, פריצת דיסק בצוואר נובעת מעומס ולחץ-יתר מתמשך על דיסק מסוים. טבעותיו הסיביות של הדיסק נדחקות בידי החומר הצמיגי במצוי במרכזו, והן עלולות להיקרע, לדלוף אל תעלת עמוד השדרה ולהפעיל לחץ על שורשי עצבים. התוצאה: כאב.
מצבי פריצת דיסק צווארית עלולים להיגרם מחבלות, תאונות, נפילות, נשיאת משאות כבדים מדי, פציעות ספורט, תנועות חדות יתר על המידה ועוד. פריצת דיסק צווארית עלולה להיגרם גם בשל תאונות דרכים שבה הראש מיטלטל קדימה ואחורה באופן חד ופתאומי.

מה מרגישים בעת כאבי פריצת דיסק צווארית

בראש ובראשונה, כדאי לדעת כי בדומה לפריצות דיסק אחרות, גם בכל הקשור לפריצת דיסק צווארית, במקרים מסוימים לא יופיעו כלל כאבים.
כאשר מופיעים כאבים, הם יכולים לנוע על סקאלה של רמות שונות, לעתים עד פגיעה ממשית באיכות החיים. לפעמים פריצת דיסק צווארית תערב תחושת צריבה ונימול בגפיים או בשכמות, מגבלה בתנועה, הקרנה לאזורים אחרים בגב או בגפיים ותחושת חולשה בידיים.

האם כאבי פריצת דיסק צווארית נפוצים כמו פריצת דיסק בחלקים אחרים בגב?

לא. בשל העובדה שהדיסקים בעמוד השדרה הצווארי אמורים לשאת משקל נמוך יותר מאשר אלו שבגב התחתון, פריצות דיסק צוואריות יהיו פחות נפוצות.

כאבי פריצת דיסק צווארית – כיצד מאבחנים?

הרופא המטפל יבצע בדיקה חיצונית הכוללת לחיצות, בדיקת טווחי תנועה ועוד. בנוסף, הוא יתחקר אתכם על ההיסטוריה הרפואית שלכם. במקרים מסוימים, תישלחו לצילומי רנטגן או בדיקות מעמיקות יותר, כגון MRI. בין השאר, הרופא ינסה לשלול באמצעותן חשד למחלות, דלקות וזיהומים הגורמים לסימפטומים דומים.

כמה זמן ילוו אותי כאבי פריצת דיסק צווארית?

הכל תלוי כמובן במצב הספציפי, אך במקרים רבים, תהליך הריפוי הטבעי של הגוף עשוי להביא להקלה בתוך כחצי שנה. עם זאת, ישנה חשיבות גדולה לאבחון וטיפול נכון בהקדם, כדי למנוע נזק נוסף ולשלול מצבים רפואיים מסוכנים.

כיצד מטפלים בכאבי פריצת דיסק צווארית? האם קיים מכשור מתקדם שיכול לעזור?

אם התפתחה דלקת, הרופא יציע טיפול המבוסס על תרופות נוגדות דלקת, לצד הפניה לפיזיותרפיה. הטיפול הפיזיותרפי יכלול לא רק שיקום המצב אלא גם תרגילים לחיזוק השרירים, לימוד דרכים חדשות להימנע מעומסים על הצוואר, שינוי סביבת העבודה והרגלים קבועים ועוד. במקרים קשים של כאבים אקוטיים, פגיעה עצבית או מגבלות חמורות בתנועה, תישקל בשלב מסוים התערבות כירורגית.
בין הכלים שבהם תוכלו להיעזר ראוי לציין את הטכנולוגיות המתקדמות להקלה על כאב, ובראשן – מכשירים ביתיים כגון "סוליו". המכשיר מצטיין במידות קטנות ופשטות הפעלה, וייחודו בעובדה שהוא היחיד שעושה שימוש בגלי רדיו. אלו מעניקים אפשרות חדירה לעומק הרקמות. סוליו נועד לטפל במגוון כאבים מסוגים וממקורות שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה).

כיצד נמנע כאבי פריצת דיסק בעתיד?

שם המשחק כאן הוא "מניעה". כך, מומלץ לשנות את אורח החיים באמצעות אימוץ תזונה נכונה (אם יש צורך להוריד במשקל), פעילות ספורטיבית קבועה, שינוי מנחי העבודה שלנו ועוד.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

  סיפורי הצלחה עם סוליו: טיפול בכאבי פריצת דיסק צווארית

  90% of 100

  שם: אלי ט', כפר סבא

  זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

  גיל: 74

  עברתי תאונת דרכים בינונית. מאז התאונה אני סובל מבעיות בריאות, כולל פריצת דיסק בצוואר שנגרמה מהתאונה. הכאבים מקרינים לי לגב ולידיים. מאז התאונה אני מטופל באופן מקצועי, ובין השאר קיבלתי המלצה על סוליו להקלה על כאבים. רכשתי את המכשיר לפני כחודש. אני משתמש בו כמעט כל יום, ואמשיך להשתמש בו כי הוא גורם להקלה בכאבים. מומלץ.

  90% of 100

  שם: מירה א', תל אביב

  זמן השימוש בסוליו: 2 שבועות

  גיל: 71

  אני סובלת כאבים קשים עקב פריצת דיסק צווארית. ניסיתי טיפולים רגילים וטיפולים אלטרנטיביים כמו דיקור. הכאבים משפיעים לי על כל תחומי החיים. לכן אני גם ממשיכה לנסות אפשרויות שונות. לפני כחודש התוודעתי לסוליו אלפא קיור, ואחרי שקראתי על המכשיר החלטתי לנסות אותו. אחרי שבועיים אני כבר מרגישה שיפור משמעותי! השיפור הזה מאפשר לי לחזור לאט לאט לחיים. אין דבר יותר טוב מזה. תודה לחברת סוליו.

  100% of 100

  שם: ענת ג', רעננה

  זמן השימוש בסוליו: 2 שבועות

  גיל: —

  קניתי את המכשיר לאמא שלי שסובלת מפריצת דיסק בצוואר. עד עכשיו, היא קיבלה זריקות נגד כאבים. חיפשתי איך לעזור לה גם כשהיא בבית. היא אומרת שכשהיא משתמשת במכשיר, הכאב כמעט נעלם. היא כל כך מרוצה שהיא ממליצה עליו לכולם. נראה לי שגם אני צריכה מכשיר של סוליו בבית, לטיפול בכאבים אחרים.  

  95% of 95

  שם: אלון ד', רמת גן

  זמן השימוש בסוליו:  3 שבועות

  גיל: 45

  אני מכיר שימושים רפואיים לגלי רדיו. כשקראתי על גלי רדיו לטיפול בכאבים בבית, החלטתי לנסות. אני עושה פיזיותרפיה לטיפול בבעיה של פריצת דיסק צווארית והמכשיר הוא מבחינתי טיפול משלים בבית. אני לא מצפה לריפוי מהיר יותר, אלא להקלה על כאב ועד עכשיו מכשיר סוליו מוכיח את עצמו.

  חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

  "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

  "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

  "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב