כך תתמודדו עם נקע בקרסול

התמודדות עם כאבים מנקע בקרסול

זה יכול לקרות לכל אחד ובכל מצב. תנועה אחת מיותרת – ומתרחש נקע כואב. מדוע זה קורה, מתי זה חולף וכיצד תעבירו את הכאב ביעילות?

זה יכול לקרות בכל רגע נתון – ובהפתעה גמורה: כשאתם יורדים במדרגות, צועדים ברחוב, מטיילים עם המשפחה או חוזרים מקניות. תנועה אחת מיותרת, מכשול קטן ונוקשה שצץ על הדרך – ובום! נקע בקרסול.

נקע מסוג זה, באותו מפרק רגיש שבו רצועות מייצבות לרוב, עלול להביא לא רק למתיחה של הרצועות אלא גם לקרע בהן. זה נדיר יותר, אך בהחלט עלול להתרחש.

הנקע נגרם ברוב המקרים בשל תנועה הידועה בכינוי “תנועה לא נכונה”, כאשר ברוב המקרים תנועה זו נעשית כלפי פנים, כך שמי שנפגע הן הרצועות הצידיות. לכן, מי שעוסקים בספורט יהיו יותר “מועדים לפורענות”, אך גם מטיילים ולמעשה כל מי שהולך ברגל…

איך תזהו שמדובר בנקע? בראש ובראשונה מופיע כמובן כאב, שהולך ומתעצם כאשר דורכים על הרגל. גם נפיחות ואדמומיות יהוו רמזים בולטים להימצאותו של נקע. מומלץ כמובן להתייעץ עם רופא כאשר מתרחש נקע, אך נדמה כי רבים מעדיפים לטפל בנקע באמצעים פשוטים וביתיים: חבישות ומנוחה.

כך או אחרת, הרופא לא תמיד ימהר לשלוח אתכם לצילום רנטגן, מאחר שגם בדיקה ידנית של הקרסול ואיתור מקור הרגישות – תהיה מספקת. צילום רנטגן יידרש כאשר יש חשד לשבר.

נקע בקרסול טיפול עצמי

יש מי שעבורם המצב יחלוף בתוך כשבוע ואף פחות, ויש מי שיסבלו מנקע במשך חודש וחצי. כך או אחרת, אם לא פניתם לרופא בהתחלה, נקע שלא חולף במשך זמן רב, מחייב בדיקה אצל מומחה, וזאת בכדי שלא להחמיר את המצב וליצור נזק.

ברוב המקרים, הטיפול יכלול בדרך כלל מנוחה של כשבוע. אם יש צורך בכך, הרופא אף יפנה אתכם למכון פיזיותרפיה, שם ילמדו אתכם תרגילי גמישות לשם שמירה על התנועתיות של הקרסול וחיזוקו. רק במצבים קיצוניים מאוד, יהיה צורך בהתערבות כירורגית – במקרה של קרע ברצועה למשל.

כאבים אחרי נקע בקרסול

זכרו כי אחרי שתחלימו והמצב יחזור לקדמותו, עדיין תיתכן רגישות מסוימת בקרסול, ויהיה צורך לנהוג במשנה זהירות, כדי שלא לנקוע שוב את אותו אזור. במקרים כאלו, יותר ממומלץ לפנות לפיזיותרפיה, ובעזרתה ללמוד כיצד לשפר את יציבותו של הקרסול ולחזקו.

למרות שמדובר שמצב שברוב המקרים חולף בעצמו, הדבר האחרון שאתם רוצים הוא להיכנע לכאב. לכן, יותר ממומלץ לעשות שימוש במכשירים ייעודיים להקלה על כאב, שיעילותם מוכחת.

Related Posts
  1. 10 עובדות מפתיעות על כאב
  2. המיתוס של כאבי הזיקנה
  3. אז למי כואב יותר – לנשים או לגברים?
  4. הכל בראש: טריקים מנטליים להפגת כאב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *