עובדות מפתיעות על כאב: סיבוב שלישי

הכאב שלכם קשור למה שאתם אוכלים, וודקה יעילה נגד פלפל שחור, אם תרזו יכאב לכם פחות ולמה לא כדאי להיות נוירוטיים? כתבה שלישית בנושא.

ברווזן נוגד מורפיום: הברווזן (פלטיפוס) הוא יונק ארסי יליד אוסטרליה שפיו דומה למקור. למרות שהוא אינו מהווה סכנה לבני אדם, הארס שלו עלול לגרום לכאבים עזים שיכולים להימשך חודשים ארוכים. למעשה, גם שימוש במורפיום לא יצליח לשכך את הכאב.

משקה חריף נגד פלפל חריף: שתייה של וודקה (וגם סוגים נוספים של משקאות אלכוהוליים), מצליחה לשכך במהירות וביעילות את הכאב הנגרם כתוצאה מאכילת פלפל חריף. אל תנסו בבית.

מחשבה יוצרת מציאות – וגם כאב: יורת ויותר מחקרים מעידים כי מחשבה אכן יוצרת מציאות, לפחות בכל הקשור לכאב. במילים פשוטות, תרגול של טכניקות כמו דמיון מודרך ואפילו מדיטציה, מפחית את רמת הכאב, ומגביר את יכולת ההתמודדות עמו.

אל תהיו נוירוטיים: מחקרים גילו כי לאנשים בעלי התנהגויות המעידות על אישיות נוירוטית, יש סיכוי גבוה יותר לסבול מכאבים כרוניים בבגרותם.

מחזורי כאבבזמן המחזור, או בזמן התסמונת הטרום-וסתית (PMS), נשים מדווחות על כאבים נוספים באופן חד יותר מאשר בתקופות אחרות בחודש. ההשערה היא כי רמות גבוהות של הורמוני האסטרוגן, מורידות את סף הכאב, ולהיפך.

כואב לך? מה אכלת לארוחת צהריים? מסתבר שמה שאתם אוכלים, עשוי להשפיע על רמות הכאב שלכם. מחקרים גילו כי מזון באיכות מנוכה ועם ערכים תזונתיים מינימליים, עלול הגביר את כאביהם של מי שסובלים מכאבים כרוניים. כך למשל, מזון מתועש, מזון מטוגן, סוכרים וגם צריכה מופרזת של אלכוהול. אז מה עושים? צורכים יותר שומנים בריאים, חיטה מלאה ושפע של פירות וירקות בשלל צבעים.

כאב גדול, מוח קטן: מוחם אנשים שסובלים באופן קבוע מכאבי גב כרוניים, עשוי להיות קטן באחוזים בודדים ממוחם של מי שאינם סובלים מכאבים אלו. הסיבה לא ידועה, אך משערים כי היא קשורה לרמות המתח הגבוהות שגורמים הכאבים.

כואבים וכועסים: זה אולי נראה הגיוני, אבל גם מחקרים מצאו כי מי שסובלים מכאבים כרוניים ממושכים, יסבלו גם מרמות גבוהות יותר של מתח, עצבנות ותסכול. לרוע המזל, מדובר במעגל קסמים אכזרי, המזין את עצמו ושוב ושוב, מאחר שעצבנות ותסכול מביאים להפחתה ביכולת שלנו להתמודד עם כאב.

כואב לכם? תרזו: מסתבר שירידה במשקל מקלה על כאבים, במיוחד על אלו שנובעים מלחץ על מפרקים ועל הגב התחתון. למעשה, גם אם תשילו מעצמכם 5 ק”ג בלבד, תוכלו להרגיש בהבדל.

Related Posts
  1. 10 עובדות מפתיעות על כאב
  2. המיתוס של כאבי הזיקנה
  3. אז למי כואב יותר – לנשים או לגברים?
  4. הכל בראש: טריקים מנטליים להפגת כאב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *