6 תנוחות השינה שיקלו על הכאב שלכם

6 תנוחות השינה שיקלו על הכאב שלכם

כולנו מכירים היטב את חשיבותה של שינה מספקת מבחינת מספר השעות, אבל מה באשר לתנוחת השינה עצמה? כך תקלו כבר הלילה על כאבי צוואר, גב, ירכיים ואפילו צרבת.

זה נשמע כמו פרדוקס, אבל למרות שכאבים רבים מופיעים במשך היום (בין אם במצב מנוחה ובין אם בפעילויות שונות), מקורם עשוי להימצא דווקא בתנוחת השינה שלכם.

אז נכון, כולנו מכירים היטב את חשיבותה של שינה מספקת מבחינת מספר השעות, אבל מה באשר לתנוחת השינה?

ליקטנו מספר שיטות וטכניקות שיסייעו לכם להפחית את רמת הכאבים השונים, ומומלץ לנסות אותן, תוך שינוי קל של הרגלי השינה שלכם. השינוי אולי לא יתחולל בתוך יום או יומיים, אבל כדאי להתמיד במשך כשבוע, ולבחון האם יש שיפור.

כאב גב תחתון

מה עוד לא נאמר על כאבי גב, ובעיקר – על הדרכים להפחית אותם. הם מגיעים בכל צורה אפשרית, ולכן יש צורך בתהליך של ניסוי וטעייה עד שמצליחים למצוא את תנוחת השינה שתצליח להרחיקם. יש אף מי שמציעים לישון על הבטן, ואך לתחוב מתחת לאזור הקיבה כרית קטנה. אחרים מציעים לישון עם הפנים הישר אל פנים כרית הראש. אך יש גם שיטות פשוטות יותר. מי שמעדיפים לישון על הגב (תנוחה מצוינת לכאבי גב בפני עצמה), יעשו שימוש בתמיכה של כרית מתחת לברכיים, כדי “לפזר” את משקל הגוף באופן נכון יותר ולמנוע עומס על הגב התחתון. מעדיפים לישון על הצד? פשוט הניחו כרית בין שתי הברכיים, ועדיף כרית שאינה רכה.

טיפול בכאבי גב תחתון

כאבי ירכיים

כאבי ירכיים בשעות הלילה עלולים לגרום לנדודי שינה, והם נובעים משלל סיבות (כולל תנוחת שינה לא מתאימה). לעתים, גם מזרן לא מתאים – רך מדי או קשה מדי – גורם לכאבים אלו. הפתרון: שינה על הגב או החלפת מזרן. גם במקרה זה, אם אתם מעדיפים לישון על הצד – כרית נוקשה בין הברכיים עשויה להועיל.

כאב בכתפיים

במקרה זה, הגוף כבר יסמן לכם כיצד לטפל בכאב – פשוט לא לישון על הצד הכואב, ובכך להימנע מלחץ על השרירים והמפרקים הדואבים. וחשוב לא פחות: נסו להימנע ככל האפשר משינה על הבטן – תנוחה שמפעילה לחץ על הכתפיים. עדיף גם לעשות שימוש בכרית אורתופדית ואף במגבת ממגולגלת תחת צדי הצוואר.

כאבי כתפיים

כאבי מחזור

מסתבר שתנוחת שינה נכונה עשויה להפחית גם כאבי מחזור. נסו לישון על הגב, כאשר כרית מנוחת מתחת לברכיים. התוצאה: הפחתת לחץ על הבטן, בשל היווצרות קשת גדולה יותר בגב התחתון. כאבי צרבת יורת ויותר מומחים טוענים כי שינה על צד שמאל מפחיתה כאבי צרבת, ולהיפך – שינה על צד ימין מגבירה את הכאב. עם זאת, קחו בחשבון ששינה על צד שמאל עשויה לגרום למעט לחץ על הקיבה והכבד.

כאבי צוואר

מניעת כאבי צוואר קשורה בהתאמת כרית איכותית באופן שיתמוך במנח הגוף הטבעי שלכם, אך גם יספק זרימת אוויר מיטבית. מי שישן על הגב, יעדיף כרית דקה יחסית. מי שמעדיף שינה על הצד, ישתמשו בכרית גבוהה יותר, באופן שבו הראש ימצא בין שתי הכתפיים באופן שווה. ומי שמעדיפים שינה על הבטן, יאלצו לשנות תנוחה, מאחר שתנוחה זו גורמת ללחץ ניכר על השרירים בצוואר. חייבים לישון על הבטן? הימנעו מכרית בכלל.

טיפול בכאבי צוואר

ולסיום, מומלץ כמובן לטפל בכאב עצמו. אל “ארגז הכלים” הידוע של ההתמודדות עם כאבים, מתווספים גם מכשירים ביתיים מתקדמים לטיפול בכאבים, העושים שימוש בטכנולוגיות שעד לפני זמן לא רב נחשבו כמעט למסע בדיוני: אנרגיית לייזר נמוכה, גלי רדיו, ואנרגיה אופטית כפולה (אינפרה-אדום).

Related Posts
  1. 10 עובדות מפתיעות על כאב
  2. המיתוס של כאבי הזיקנה
  3. אז למי כואב יותר – לנשים או לגברים?
  4. הכל בראש: טריקים מנטליים להפגת כאב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *