כאבים בכתף: כל מה שרציתם לדעת

שני גורמים עיקריים הופכים את הכתף לאיבר שמועד לבעיות שונות. הראשון הוא טווחי התנועה הנרחבים שיש למפרק הכתף, והשני הוא המורכבות הרבה של ה"אלמנטים" הפועלים בה יחדיו.

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

קצר וקולע

היא מככבת בלא מעט ביטויים הקשורים לכוח, עוצמה ויציבות, אבל הכתף – אותו חלק בגוף שאליו מתחברים שרירי הזרוע והגב – היא גם איבר מועד לפורענות, בשל המורכבות שלה.

הכתף מאכלסת את עצם הבריח, עצם השכמה ועצם הזרוע, כאשר אל כל אחת משלושתן מתחברים רצועות, גידים ושרירים לרוב.

כאבים בכתף – ממה הם נובעים?

שני גורמים עיקריים הופכים את הכתף לאיבר שמועד לבעיות שונות. הראשון הוא טווחי התנועה הנרחבים שיש למפרק הכתף, והשני הוא המורכבות הרבה של ה"אלמנטים" הפועלים בה יחדיו. ברמה הבסיסית, ניתן לחלק את הגורמים לכאבים בכתף לשלושה עיקריים (במקרים רבים, מדובר בשילוב של שניים ויותר):

 1. חבלות ופציעות.
 2. ניוון הנגרם בשל גיל מבוגר.
 3. עומס רב וממושך בשל גורמים שונים (מחוסר תנועה ואורח חיים יושבני ועד פציעות ספורט).

וכך, "ארסנל" הבעיות עשוי להיות מגוון ביותר. רשימה חלקית כוללת קרעים (חלקיים או מלאים) בגידים, קרעים בסחוסים, שבר בעצמות, פריקות כתף, תסמונת "הכתף הקפואה" (ראו פירוט נפרד  באתר זה), דלקות פרקים או דלקות בגידים ועוד.

מה מרגישים בעת כאבי כתפיים?

כאמור, המגוון הנרחב של הבעיות הפוטנציאליות, מביא עמו סוגים שונים של כאבים, וברמות שונות. הכאבים בכתף יכולים להיות חדים או עמומים, ממושכים או רגעיים, כאבים הגורמים להגבלות תנועה ועוד. באשר למגבלת התנועה – כאבי כתפיים מביאים עמם סבל רב ופגיעה באיכות החיים, מאחר שפעולות יומיומיות פשוטות עלולות להיפגע – מהרמת חפצים ועד צחצוח שיניים.

כאבי כתפיים: מתי לגשת לרופא?

אם הכאב מלווה באדמומיות או בנפיחות, יש לגשת לרופא ולברר את מקור הסימפטומים. כך גם באם הכאבים נמשכים זמן רב. מה שבטוח – במקרה של חבלות חיצונית, מגבלה חמורה בתנועה או פציעה – יש לגשת לרופא מומחה בהקדם.

כאבים בכתף – כיצד מאבחנים?

בשל השכיחות הרבה של המגבלה בתנועה הכרוכה בכאבי כתפיים, מומלץ לפנות לייעוץ רופא מומחה. זאת במיוחד אם מנוחה קלה של מספר ימים לא הועילה.

לפני או אחרי בדיקה ויזואלית ופיזית מקיפה, לאיתור חולשות, עיוותים או מגבלות, הרופא ינסה לפענח את מקור הבעיה בעזרת תשאול על אודות האירועים שקדמו לכאב.

לעתים קרובות יהיה צורך בבדיקות הדמיה כגון רנטגן, אולטרה-סאונד, CT ואחרות.

כיצד מטפלים בכאב כתפיים?

בכל הקשור לטיפול בכאבי כתפיים, הסוד טמון בתנועתיות. ולכן, במקרים רבים, במיוחד אם לא נדרשת התערבות כירורגית, תישלחו לטיפול פיזיותרפיה, שם תלמדו כיצד לחזק את האזור, להשיב לעצמכם את התנועתיות ולהפחית את רמת הכאב.

אל תצפו ל"הוקוס פוקוס" – מדובר בעבודה שיש להתמסר אליה למשך מספר שבועות ואף יותר. לעתים, הטיפול הרפואי ישלב מתן תרופות, כולל הזרקת סטרואידים, במקרים של דלקות או כאבים חריפים במיוחד. רק מיעוט מבין המטופלים, יזדקקו להתערבות ניתוחית – מטיפול בגידים פגועים ועד ניתוח החלפת מפרק הכתף.

הטכנולוגיה הישראלית המתקדמת בשירות הטיול בכאב כתפיים

כאבי כתפיים ניתנים לטיפול יעיל גם באמצעות טכנולוגיות חכמות להקלה על כאב. מדובר במכשירים ביתיים כ"סוליו", מכשיר קל, פשוט וידידותי, שטומן בחובו שימוש בגלי רדיו ממוקדים, שמאפשרים חדירה אל עומק הרקמות בכתף. סוליו מטפל במגוון נרחב של כאבים במקומות שונים בגוף (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). תהליך ריפוי הכאב מורגש היטב, בזכות שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום החודרת לעומק אזור הכתף.

כיצד נמנע כאבי כתפיים בעתיד?

תרגילי הפיזיותרפיה יגרמו לכם "להרוויח" חיזוק של השרירים, שיהווה סוג רפואה מונעת לעתיד. זאת, לצד הימנעות מפעולות שגורמות לכאב, תוך שמירה על טווח התנועה. כל מקרה לגופו.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

  קראו את חוות הדעת של לקוחות סוליו אלפא קיור אשר סבלו מכאבי כתפיים

  אני סובלת מכאבי כתף כבר כמה חודשים. מעבר לכאב, נוצרה לי גם מגבלה משמעותית בתנועה. פתאום אני מתקשה לעשות פעולות פשוטות ויומיומיות. החלטתי לנסות אפשרויות נוספות לפני שאני הולכת לניתוח. התחלתי להשתמש בסוליו אלפא קיור, ואני מופתעת מהתוצאות. הכאבים פחתו בצורה ניכרת, ובעקבותיהם טווח התנועה שלי השתפר פלאים. אני ממשיכה לטפל עם סוליו מדי יום, ומקווה להצליח להימנע גם מהמגבלה וגם מהניתוח.

  100% of 100

  אפרת ק., גבעתיים

  זמן השימוש בסוליו: 3 שבועות

  גיל: 60

  קראתי על סוליו. הטכנולוגיה הישראלית נשמעה לי טובה ואמינה, אבל הייתי סקפטית בנוגע לתוצאות המובטחות. קיבלתי את המכשיר במהלך הסגר, וכל מה שהייתי צריכה לעשות הוא להוציא אותו מהקופסה ולחבר לחשמל. המכשיר קל לשימוש, ופולט חום נעים ומרגיע כמעט מהרגע הראשון. אני משתמשת בו לכאב ברכיים ולכאבי כתפיים, ובתוך יומיים-שלושה כבר הרגשתי שינוי לטובה. אני ממליצה בחום.

  100% of 100

  מירה א., קיסריה

  זמן השימוש בסוליו: 1 שבוע

  גיל: 58

  אשתי ואני משתמשים במכשיר סוליו כבר יותר מחודש. קיבלתי עליו המלצה לטיפול בכאבים בכתף, מתוך הבנה שהקלה בכאב גם תאפשר לי לשפר את טווח התנועה. אשתי משתמשת בו לכאבי גב. החברה טוענת שהמכשיר עוזר לטפל גם בכאב וגם במקור הבעיה, ומהניסיון שלנו הוא מועיל לשנינו.

  100% of 100

  עמירם ב., אשדוד

  זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

  גיל: 42

  המטרה שלי בקניית המכשיר היתה טיפול בכאבי כתפיים שהתחילו כתוצאה מפציעת ספורט. לפני שרכשתי אותו, קראתי על הטכנולוגיה ובדקתי חוות דעת של משתמשים. אלה היתרונות של סוליו:

  • קל לשימוש ואינטואיטיבי
  • מגיע עם ג'ל
  • עוצמה (אבל לא מכאיבה)
  • עוזר להקל על הכאב!
  100% of 100

  אופק ג', תל אביב

  זמן השימוש בסוליו:  3 שבועות

  גיל: 31

  חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

  "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

  "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

  "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב