כאבי גב תחתון: כל מה שרציתם לדעת

הוא אחראי ליציבה, לתנועתיות, לגמישות ולנשיאת חלק הגוף העליון שלנו. זהו כמובן הגב התחתון, ובו פועלים בהרמוניה שרירים, חוליות, רקמות ועצבים. ככזה, גורמים רבים עלולים להביא ל"תקלות" בגב התחתון, שבו חולף עמוד השדרה המותני.

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

כאבים בגב התחתון – ממה הם נובעים?

אחת הסיבות הראשיות לכאבי גב תחתון היא עומס-יתר המופעל על השרירים השונים, כמו גם על החוליות באזור זה. בגילים צעירים (45-25), חלק ניכר מהכאבים בגב התחתון מקורם בבלט דיסק או פריצת דיסק. בגילים מבוגרים יותר, הסיבות כוללות גם היצרות של תעלת עמוד השדרה, המביאה לכאבים בגב התחתון. מקורות נוספים כוללים דלקות, חבלות, פציעות, תהליכים ניווניים, גידולים ועוד. מחקרים אף מצאו כי ישנו קשר הדוק בין לחץ נפשי (הנובע מחרדה, דיכאון ועוד) לבין כאבי גב.

מה מרגישים בעת כאבי גב תחתון?

כאבים אלו יכולים להופיע באופן חד ומפלח או עמום, ממוקד היטב או מפושט, ואף ככאבים כרוניים הנמשכים בעצימות נמוכה-בינונית לאורך זמן רב. הם אף יכולים להופיע בפתאומיות או באופן הדרגתי. בכל מקרה, כאבי גב תחתון פוגעים במידה רבה באיכות החיים של הסובלים מהם.

עד כמה כאבי גב תחתון נפוצים?

כאמור, זהו הכאב הנפוץ ביותר, והוא "מככב" במספר הפניות לרופא המשפחה. רוב בני האדם ילקו בכאבי גב תחתון במהלך חייהם, כאשר המספרים מדברים על 75 אחוזים ויותר מהאוכלוסייה.

כאבי גב תחתון – כיצד מאבחנים?

בשל המספר הגדול של הסיבות לכאבי גב תחתון, ישנו קושי מסוים לאבחן במדויק את מקור הכאב. למעשה, ישנם מקרים שבהם התגלתה פריצת דיסק בקרב מי שכלל לא חשים כאב גב, לעומת בדיקות הדמיה תקינות להפליא, בקרב במי שסובלים מכאבים עזים בגב התחתון.
כך או אחרת, אם מנוחה לא מסייעת בתוך פרק זמן של מספר שבועות, הרופא עשוי להפנות אתכם לבדיקת סי.טי, כדי לנסות ולגלות את מקור הבעיה.

כמה זמן ילוו אותי הכאבים בגב התחתון?

החדשות הטובות: ברוב המכריע של המקרים, כאבי גב תחתון (שאינם נובעים ממצב מסכן חיים או ממחלות קשות), יחלפו כלעומת שבאו, בתוך חודש-חודשיים.

כיצד מטפלים בכאב? האם קיים מכשור מתקדם שיכול לעזור?

למרות שכאבי גב תחתון עשויים לחלוף בתוך מספר שבועות, הרי שמומלץ שלא להיכנע להם, ולנסות להקל עליהם. "ארנסל" השיטות גדול, וכולל מנוחה מתונה (תוך שמירה על תנועתיות – ולא שכיבה ממושכת במיטה), התעמלות מתונה (הליכות, פילטיס, מתיחות וכו'), טיפולי שיאצו ודיקור, קומפרסים חמים, תרופות משככות כאבים ובמקרה הצורך – גם פיזיותרפיה.
במקרה שטיפולים שמרניים לא הועילו, נדרשת לעתים התערבות ניתוחית.
ועוד כדאי לדעת כי בטיפול יומי מצטבר, ניתן להקל על כאבי גב תחתון באמצעות טכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאב. בראש הרשימה ניצב המכשיר הביתי "סוליו". ממדיו הקטנים והנוחים, לצד פשטות השימוש, הופכות אותו לכלי מנצח. זאת לצד העובדה כי סוליו הוא המכשיר היחיד לטיפול בכאב שעושה שימוש בגלי רדיו המאפשרים טיפול וחדירה לעומק הרקמות. סוליו נועד לטפל במצבי כאב מסוגים רבים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). את תהליך ריפוי הכאב תרגישו באופן מובהק, בזכות תחושת החום החודרת לעומק הגב התחתון.

אופן הטיפול:

מורחים שכבת ג'ל דקה על המכשיר, מניחים את המכשיר על האזור בו מטפלים (בתמונה) ומתחילים להחליק את המכשיר על כל שטח הטיפול המופיע בתמונה במשך 15-20 דקות פעם ביום. טיפול עם המכשיר בדרגה 3 (יש לצפות בסרטון הוידאו הדרכה לפני השימוש הראשון במכשיר). במידה ומורגש חום יתר בזמן הטיפול ניתן להגדיל מעט את שטח הטיפול כך שהחום יתחלק על שטח גדול יותר.יש להתמיד פעם ביום בכדי לקבל תוצאה מיטבית מהטיפול. אין לעמוד במקום אחד. כל משך הטיפול בתנועה קבועה איטית.

באזור הגב התחתון מומלץ להיעזר במישהו כדי מכיוון שכדאי שהגב יהיה רפוי בזמן הטיפול.

סוליו - טיפול בכאבי גב תחתון

תאום ציפיות: באזור הגב נוכל להתחיל לחוש בהקלה לאחר 3-6 טיפולים. יש להמשיך בטיפול עד להפחתת הכאב. במקרים בהם יש גם הקרנה לכיוון העכוז והרגליים ניתן לחוש בשיפור בהקרנות לאחר 6-8 טיפולים ואין צורך לבצע את הטיפול באזורים המוקרנים אלא אך ורק באזור הטיפולי במרכז הגב התחתון (המופיע בתמונה) כמו כן חשוב להקפיד על מנוחה של הגב תוך כדי ימי הטיפול ולא להעמיס על האזור.

כיצד נמנע כאבי גב תחתון בעתיד?

במקרים רבים, הסוד הוא בשינוי אורח החיים: משינוי סביבת ותנוחת העבודה שלנו ועד אימוץ ענף ספורט המתאים לאופי ולמצב הגופני שלנו. כמובן, גם לשמירה על משקל גוף תקין יש תפקיד מכריע

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

קראו את חוות הדעת של לקוחות סוליו אלפא קיור אשר סבלו מכאבי גב תחתון

 • 90% of 100

  אפרת גילון, הרצליה
  גיל:50
  זמן השימוש בסוליו: 10 שבועות

  כאבי גב תחתון כרוניים פוגעים באיכות החיים. הכל כואב – לשבת, לשכב, לישון… זה שם כל הזמן, הכאבים והחששות ופתאום ישיבה על כיסא לא נוח שמעוררת את הכאב. סוליו אלפא פלוס מאפשר לי לחיות טוב יותר. הכאב הולך ופוחת וגם כשכואב לי, אני יודעת מה לעשות. אני יודעת שהעזרה כאן לידי והיא מיידית ופשוטה. אני פחות כואבת ופחות מודאגת, ככה שההקלה היא גם לגוף וגם לנפש.

 • 90% of 100

  גיל לוין, הוד השרון
  גיל: 42
  זמן השימוש בסוליו: 3 חודשים

  מה יש להגיד? המכשיר הזה מאפשר לי לטפל לבד בכאבי גב תחתון! כשאני משתמש בו, אני חווה הקלה משמעותית בכאב, והקלה כללית בתוך כמה ימים גם בזמן שאני לא משתמש במכשיר. מהניסיון שלי, הוא מתאים מאוד לטיפול בגב תפוס. אז אם אתם שואלים, אני שמח מאוד שהחלטתי לקנות את סוליו אלפא קיור פלוס.

 • 100% of 100

  בני צור, חדרה
  גיל: 66
  זמן השימוש בסוליו: 4 חודשים

  השנה האחרונה הבהירה לנו שיש הרבה דברים שאפשר וכדאי לעשות בבית. אני בדרך כלל סקפטי לגבי כל מיני מכשירים. חבר התעקש שאנסה, ובתקופת הקורונה החלטתי לשנות ממנהגי ובאמת לנסות משהו אחר שהוא טיפול עצמי בבית. הופתעתי לטובה ובתוך כל הקשיים של הקורונה, לפחות זכיתי בהקלה מהכאבים. הידיעה שהמכשיר הזה בבעלותי מרגיעה להרבה סוגי כאבים. בינתיים שעוזר לי לכאבי גב תחתון, לכאב בברך שמאל ובכל מקום על פי הצורך.

 • 95% of 95

  צפי פז, אשדוד
  גיל: 37
  זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

  בתור אחד שהתקשה לישון בלילה ולשבת, אני מסתובב כלא מאמין ושמח שנתקלתי במוצר הזה. הפכתי לשגריר של סוליו ואני משדך אותו לכל מי שאני שומע שיש לו כאבים דומים לשלי.

 • 100% of 100

  יפעת תבורי, קרית אונו
  גיל: 41
  זמן השימוש בסוליו: 3 שבועות

  רק מי שבילה לילות ללא שינה וחוסר יכולת למצוא זווית לשבת בה יכול להעריך מוצר שמפחית לך את הכאב. המעבר ממצב של רחמים עצמיים לתפקוד מלא הוא בשבילי הצלה ונקודת אור.

 • 95% of 100

  צחי לוי, תל אביב
  גיל: 30
  זמן השימוש בסוליו: 8 שבועות

  אחרי ארבע שנים בלי פעילות גופנית ובדיקה של כל מיני פתרונות ומחשבות על ניתוח, חזרתי לחיים ואפילו לספורט. אני מתמיד בשימוש במכשיר רק כדי לא לחזור למקום שהייתי בו.

דוקטור אבשלום כהן ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"במסגרת תפקידי כמומחה ברפואת ילדים וכרופא משפחה, מגיעים אליי מטופלים ולקוחות רבים הסובלים מכאבים כרוניים. לאחרונה, ביצעתי סדרת טיפולים באמצעות מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס. לאחר שראיתי מקרוב את תוצאות הטיפול בעקבות השימוש במכשיר סוליו אלפא קיור פלוס, שבאו לידי ביטוי בהקלה משמעותית בכאב ובשיפור טווח התנועה של האזור הכואב, בפרט היום בצורך בטיפולים בצל הקורונה (ריחוק חברתי ומגבלת התו הסגול), אני ממליץ בחום על השימוש במכשיר ה SOLIO ALFA CURE. המכשיר אף יכול להחליף בחלק מהמקרים את הטיפול הפיזיותרפי ולהוות אף אלטרנטיבה לטיפול פיזיותרפי"

ד"ר אבשלום כהן

המלצה של דוקטור מוטי דרור על מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס

סבלתי מכאבי גב במשך תקופה ארוכה מבלי שהצלחתי למצוא לכך פתרון. כוטרינר, אני עומד שעות רבות, והכאבים מפריעים לי מאד לתפקוד השוטף. לאחרונה הזמנתי את מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס ואני מוכרח לציין שתוך שלושה טיפולים בלבד, אני מרגיש שקיבלתי גב חדש - פשוטו כמשמעו. ממליץ בחום לכל מי שסובל מכאבי גב

ד"ר מוטי דרור

המלצה של דוקטור עודד שתיל על מכשיר סוליו אלפא קיור לטיפול בכאבי גב תחתון ועורף

"סבלתי מכאבי גב עזים במשך כשנתיים. הכאבים נבעו מזיזים אשר גרמו לדלקות כרוניות בגבי. ניסיתי לטפל בכאבים במגוון דרכים, במשך זמן רב וללא הצלחה, עד אשר לפני כשבועיים רכשתי את סוליו אלפא קיור פלוס ואני פשוט לא מאמין לתוצאות – תוך פחות משבועיים הכאבים חלפו כמעט לחלוטין. אני מאושר, אני מרגיש טוב, ואני ממליץ מאד על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי גב.
אוסיף גם כאבים בעורף משני הצדדים, כנראה מתנועה לא נכונה, 3 טיפולים במשך 15 דקות לכל צד פתרו את הבעיה.
כל הכבוד לכם!!!"

ד"ר שתיל עודד

ד"ר פאול רוזמן ממליץ על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"הנסיון שלי עם מכשיר סוליו הוא מצוין, השתמשתי בו לטיפול בכאבי גב תחתון וגם בטיפול ב Tennis Elbow,
כבר אחרי הטיפול הראשון הייתה לי הקלה רבה, עם כל טיפול נוסף היה שיפור יוצא מהכלל, גם מבחינת הכאב וגם מבחינת התפקוד. ממליץ על המכשיר מכל הלב"

ד"ר פאול רוזמן

מאיר אלנקווה ממליץ על מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס להפסקת כאבים

"סבלתי ממספר מקורות כאב. בקע צווארי – המכשיר עזר לי בזמן שהשתמשתי בו, ריכך והפחית את עוצמת הכאב גם אחרי הטיפול. מאוחר יותר סבלתי ממרפק גולף (דלקת בגיד), ושני טיפולים יומיים בעוצמה בינונית למשך מס ימים הקלו על הכאב עד היעלמותו. סוף סוף חזרתי לאימונים ללא כאב .אני מאד ממליץ על סוליו אלפא פלוס)

מאיר אלנקווה

שלומית נבו ממליצה על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"הזמנתי את המכשיר לפני שבועיים, אחרי שהשוויתי בין המכשירים הקיימים בשוק. סוליו אלפא קיור פלוס קל לתפעול ועושה פלאים. לפני הטיפול בסוליו, היו לי כאבי תופת בברכיים (אני סובלת משחיקת סחוס). הלכתי כבר לאורתופד שניסה לעזור כי היו לי כאבים שלא יכולתי לסבול. אני בת 51 והכאבים גרמו לי להפסיק ללכת. תוך שבועיים טיפול עם סוליו אין לי כאבים - השתמשתי רק בסוליו והכאבים פשוט עברו. אני מוכרחה לציין שגם הטיפול נעים וכיפי, זה ממש עזר לי בשתי הברכיים ואני מאד מודה לכם על כך. קיבלתי את הברכיים שלי בחזרה"

שלומית נבו, חופית

סיון גל ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"כאשר אני סובל מכאבי שרירים בכתף ביד או בגב. מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס עוזר לי בצורה טוב מאוד להפיג את הכאבים, כבר לאחר מספר טיפולים. מנסיוני כבר לאחר הטיפול ​הראשון יש תחושת הקלה.אני ממליץ לכל מי שסובל מכאבים להשתמש בו."

סיון גל

רם ארז ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לשיכוך כאבים

אני סובל מפריצת דיסק בגב התחתון כבר שנה וזה החמיר מאד בחודש האחרון. אחרי שני טיפולים עם אלפא קיור כבר היה שיפור משמעותי והפסקתי לקחת משככי כאבים חזקים. עכשיו אני כבר הולך ונוהג חופשי. איכות החיים שלי השתפרה ללא הכר. לסובלים מכאבים בגב התחתון עם הקרנות לרגל אני ממליץ בחום.

רם ארז, קיסריה

חני קורן ממליצה על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים שנגרמים מבלט דיסק בגב

אני סובלת מכאבי בלט דיסק מזה כשנתיים!
מה לא ניסיתי? כירופרקטיקה, דיקור סיני, משחות, שיאצו, כריות חמות, זריקות ותרופות לשיכוך כאבים, וכלום לא ממש עזר.
במהלך הזמן הכאבים התפשטו גם לירכיים ואף לכף הרגל. הייתי מרגישה כאבים חדים בשוק וקוצים בכף הרגל. היו ימים שהייתי בבית ימים וסובלת מהכאבים.
התוודעתי לראשונה למכשיר SOLIO לפני כשלושה שבועות ואמרתי מה כבר יש לי להפסיד? ניסיתי כבר כל דרך אפשרית להפטר מהכאב...
המכשיר, כמה שהוא קטן, עושה עבודה גדולה. התחלתי לפני כשבועיים אני כרגע בטיפול מעל שבוע ימים ויכולה להגיד שיש שיפור משמעותי!!!!
המלצות ממני לחבריי כבר יש. אני יכולה להגיד ש"זכיתי"..
נ.ב. המחיר מפתיע, יחסית למכשיר מתחרה, המקצועיות של הצוות ממש טוב ונותן הרגשה טובה.

חני קורן, ראשון לציון

אופיר דיין ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אני סובל הרבה מאד זמן מכאבי גב עקב פריצת דיסק. המצב היה כל כך גרוע עד שלא יכולתי בכלל ללכת, אלא לשכב בלבד. הזמנתי את סוליו אלפא קיור פלוס ותוך יומיים (שני טיפולים), לא האמנתי אבל הכאב חלף. הצלחתי ללכת, לזוז. לפני כן שכבתי מבלי לזוז בכלל, ותוך יומיים התחלתי ללכת. אלפא קיור פשוט הציל אותי. תודה רבה למי שהמציא את המכשיר.

אופיר דיין, בת ים

אולגה גורביץ' ממליצה על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי גב

"יש לי עקמת בעמוד שדרה, ציסטות ופריצות דיסקים. סבלתי הרבה שנים מכאבים. חצי שנה אני משתמשת במכשיר, אפילו מעט זמן בכל טיפול, פעם אחת ביום באזורים שכואבים לי. נעלמו כאבים, לכן אני ממליצה על המכשיר בחום.
היו לי מכשירים אחרים שלא עזרו לי בכלל.
בזכות המכשיר הזה- סוליו אלפא קיור פלוס - נעלמו גם כאבי ברכיים ולאחר רק שני טיפולים. כנראה בזכות שחרור מכאבים עכשיו סוף-סוף אני לא זקוקה לכדורי שינה. אני רזה, בת 67, התאמתי לעצמי את האורך הטיפול האופטימלי בשבילי - אני חושבת שזו המצאה ישראלית מדהימה - מכשיר מדהים! תודה למייצרים!"

אולגה גורביץ', אור עקיבא

טיפול וריפוי כאבי ספורט - חנה מיננקו

Iבשנת 2017 ייצגתי את ישראל בקפיצה משולשת בכ 5 תחרויות בהן הגעתי להישגים. בסוף יולי 2017 בזמן אימון מתחתי שריר והדבר מאוד הגביל אותי ובעקבות כך הייתי צריכה לצאת לחופשת פציעה ולסידרה של טיפולים. כחלק מהטיפולים לצורך החלמה וחזרה לשגרת אימונים התנסיתי בוינגייט במכשיר חדשני לטיפול בכאב. המכשיר הינו אלפא קיור פלוס אשר עזר לי מאוד בהקלה על הכאב וכמו כן תרם לריפוי מהיר יותר של האזור הפגוע. עקב כך הצלחתי לחזור לשגרת אימונים ואני מקווה להביא תוצאות טובות בתחרויות בהמשך הדרך.

חנה קנייבזה-מיננקו
סגנית אלופת העולם (בייג'ינג 2015), סגנית אלופת אירופה (אמסטרדם 2016), רביעית באליפות העולם (לונדון 2017), בקפיצה משולשת. כמו כן היא אלופת ישראל וגם מחזיקה בשיא הישראלי בקפיצה לרוחק.

לינוי אשרם טיפול ספורט

מתעמלות אומנותיות מתאמנות בממוצע כ-10 שעות ביום, יום יום. על מנת לתחזק את הגוף ולהימנע מפציעות, לינוי מטופלת באופן קבוע בפיזיותרפיה על ידי הפיזיותרפיסטית נטלי ברטלר במכון מדיקס.
במסגרת הטיפולים, טופלה לינוי עם אלפא קיור פלוס אשר הקל רבות על כאביה. לינוי אשרם, מתעמלת אמנותית עבר ישראלית, האלופה האולימפית (טוקיו 2020) בתחרות קרב רב אישי,סגנית אלופת העולם (סופיה 2018) ואלופת אירופה (קייב 2020) בקרב-רב., בעלת 11 מדליות מאליפויות העולם, מהן 6 כסף ו-5 ארד ו-3 מדליות מאליפויות אירופה.

טיפול בכאבי ספורט - דודי סלע

כמו כל שחקן טניס, גם דודי סלע, הטניסאי המדורג ראשון בישראל, סובל לעתים מכאבים בזרוע מכיוון שהזרוע במהלך המשחקים נושאת בעומס רב. תופעה שכיחה נוספת בקרב טניסאים נקראת - Tennis elbow - אלה הם כאבים המופיעים במרפק - העומס ורצף התנועות גורמות לדלקת המרפק ולהתפתחות דלקת. לצורך הקלה וריפוי הכאבים, זוכה דודי סלע לטיפול באמצעות מכשיר אלפא קיור פלוס. הטיפול מתבצע ע"י תמיר, מבכירי הפיזיותרפיסטים בטרגט.
בתמונה: דודי סלע, הטניסאי המדורג ראשון בישראל

 

וואלה ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס להפסקת כאבים
כתבה בוואלה שממליצה על שימוש במכשיר סוליו אלפא קיור פלוס לשיכוך כאבים

חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

עמל בשרון ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

חוות דעת צוות הפיזיותרפיה: אצלנו במכון משתמשים גם הדיירים וגם הצוות במכשיר הסוליו אלפא קיור.

התגובות טובות וניכר שיפור בכאב אצל רוב הדיירים כבר אחרי 3 טיפולים.  

סיגל ציגלר, פיזיותרפיסטית, מנהלת שירותי הפיזיותרפיה בעמל השרון

מדיקס ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אחד המכשירים היעילים ביותר בתחום הטיפול בכאבים הינו מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס. המתאים גם לשימוש מקצועי, וגם לשימוש ביתי בכאבים. המכשיר מאפשר טיפול בכאבים הנובעים מעומק הרקמות. הוא מאיץ תהליכי החלמה ומסייע בכל הקשור לכאבים ודלקות. אנחנו משתמשים במכשיר לטיפול בדלקות, שרירים כואבים, מפרקים, פריצות דיסק, רצועות ועוד.

צוות מטפלי מדיקס - רפואה וספורט בשילוב מנצח

עופר נגב ממליץ על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

במגוון המכשירים המצויים בשוק, מצאתי שסוליו אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היעיל ביותר. הוא מאפשר לי לחמם את הריקמה, הוא מאפשר לי להיכנס עמוק יותר אל עומק הרקמה, להזרים את הדם לאזור הדלקת, וכך להתחיל תהליך של החלמה טובה יותר

עופר נגב - מעסה רפואי, מתמחה בכאבים אורתופדיים