כאבים בשוקיים ובירכיים: כל מה שרציתם לדעת

חלק ניכר מהכאבים נובע מפעילות מאומצת (כגון ספורט, הליכה מרובה ועוד). פעילות זו יוצרת עומס ניכר על העצם, ועלולה לגרום לשברים מזעריים.

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

קצר וקולע

השוק, המצוי באזור הקדמי והצדי של חלקה התחתון של הרגל, מאכלס את עצם השוקה – העצם השנייה באורכה בגוף האדם. לעומתה, העצם הארוכה ביותר היא עצם הירך. שני אזורים אלו אחראיים לרבים מכאבי הרגליים שאנו עלולים לחוש במהלך החיים, בשל סיבות רבות ומגוונות.

כאבים בשוקיים ובירכיים – ממה הם נובעים?

כאבי ברכיים. ממה הם נובעים, איך מאבחנים, האם אפשר למנוע אותם ואיך מטפלים בכאבי ברכיים ? קראו כאן אודות הכאבים ועל הטיפול המומלץ לכאבי ברכיים
בכל הקשור לשוק, חלק ניכר מהכאבים נובע מפעילות מאומצת (כגון ספורט, הליכה מרובה ועוד). פעילות זו יוצרת עומס ניכר על העצם, ועלולה לגרום לשברים מזעריים. מכאן הביטוי "שברי מאמץ".
הכאבים עשויים לצוץ הן תוך כדי הפעילות והן לאחריה. מדובר לא רק בריצה, אלא גם בענפי ספורט ככדורסל, טניס ושאר פעילויות המערבות עצירות מהירות.
גם משקל עודף או נעילת נעליים שאינן מתאימות, עלולים לגרום לכאבים בשוקיים. גורמים נוספים לכאבים בשוק: קרישי דם, היצרות העורקים באזור, זיהומים ועוד.
באשר לירכיים ולמפרקי הירך – כאן הגורם הוא עומסים ונזק ברקמות (בין אם בירך ובין אם באבר סמוך, כגון הגב התחתון). במקרים מסוימים, הסיבות יכולות להיות שונות ולכלול מצבים כגון פריצות דיסק בגב התחתון (עם הקרנה לירך), גידולים, זיהומים, בקע שריר, דלקת פרקים ועוד.

מה מרגישים בעת כאבי שוקיים וירכיים?

כאבי שוקיים עשויים להופיע באופן מתון ולא ממוקד, אך להתגבר ככל שממשיכים ביצירת העומס על האבר. למעשה, אם בהתחלה הכאב מתרחש בעת הפעילות, בשלב מאוחר יותר, הוא יימשך גם במצבי מנוחה. לפעמים הכאב ילווה בנפיחות קלה. באשר לכאבים בירכיים – אופיים משתנה בהתאם לבעיה שגורמת להם.

כאבי שוקיים וירכיים – כיצד מאבחנים??

הרופא יתחקר אתכם באשר לאופי, מיקום וזמן הופעת הכאב. הוא יבדוק את האזור וינסה לפענח את המקור לכאב, שעשוי כאמור לנובע לא רק ממאמץ גופני אלא מסיבות נוספות. במצבים של כאבים בירכיים, תופנו לבירור באמצעות צילומי רנטגן, MRI או סי.טי, כמו גם בדיקות מעבדה לשלילת דלקות.

כאבים בכתף – כיצד מאבחנים?

בשל השכיחות הרבה של המגבלה בתנועה הכרוכה בכאבי כתפיים, מומלץ לפנות לייעוץ רופא מומחה. זאת במיוחד אם מנוחה קלה של מספר ימים לא הועילה.

לפני או אחרי בדיקה ויזואלית ופיזית מקיפה, לאיתור חולשות, עיוותים או מגבלות, הרופא ינסה לפענח את מקור הבעיה בעזרת תשאול על אודות האירועים שקדמו לכאב.

לעתים קרובות יהיה צורך בבדיקות הדמיה כגון רנטגן, אולטרה-סאונד, CT ואחרות.

כיצד מטפלים בכאב? האם טכנולוגיה מתקדמת יכולה לעזור?

כאבים בשוקיים ידרשו מכם מנוחה של 3-2 שבועות, בכדי למנוע החמרה במצב. המנוחה אינה כללית כמובן, אלא כזו הנמנעת מאותה פעילות ספציפית שגרמה לכאב מלכתחילה. ניתן ורצוי כמובן להמשיך בשגרת היומיום. גם קומפרסים קרים על רגל מורמת עשויים להועיל.
גם חלק ניכר מהכאבים בירך (שלא על רקע מחלה חמורה) עשויים לחלוף לאחר תקופת מנוחה והימנעות מהתנועות שגורמות לכאב. זאת לצד ייעוץ רפואי באשר להתאמת טיפול ראוי, במידת הצורך.
לצד אלו, מומלץ מאוד לזרז את ההחלמה מהכאב על ידי טכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאב, ובראשן – מכשירים ביתיים כגון "סוליו", מכשיר קל, פשוט וידידותי למשתמש. בנוסף, בשונה ממכשירים דומים, "סוליו" הוא היחיד שפועל גם על גלי רדיו המאפשרים טיפול וחדירה לעומק הרקמות. סוליו נועד לטפל במגוון כאבים מסוגים שונים הנובעים ממקורות שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). תהליך ריפוי הכאב מורגש היטב, בזכות שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום החודרת לעומק השוק או הירך.

כיצד נמנע כאבי שוקיים בעתיד?

בכל הקשור לכאבים בשוקיים, יש לשנות את שגרת האימונים, וכן להשתמש במדרסים בהתאמה אישית. כדאי לבנות תוכנית שבה האימונים הדרגתיים, לצד הימנעות מפעילות ספורטיבית על משטחים קשים, חיזוק השרירים באמצעות אימוני כוח ועוד.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

    חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

    "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

    "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

    "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב