כאבים בשכמות: כל מה שרציתם לדעת

מספר הסיבות לכאבים בשכמות גדול למדי ולעתים הוא עשוי לתעתע: החל משריר תפוס, דרך דלקות ועד פגיעה באיברים סמוכים. כאבי שכמות – איך מאבחנים, איך מטפלים? כאן תמצאו את מיטב התשובות הנוגעות לכאבי שכמות

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

קצר וקולע

היא דקיקה, שטוחה ומתהדרת במבנה המזכיר בצורתו משולש. זוהי עצם השכם, הנמצאת בגב העליון ונחשבת לאחד ממרכיביה של חגורת הכתף שלנו. עצם השכם יוצרת את החיבור בין עצם הבריח ועצם הזרוע, וככזו – היא מאפשרת לכתפיים טווח תנועה נרחב.

כאבים בשכמות – ממה הם נובעים?

מספר הסיבות לכאבים בשכמות גדול למדי ולעתים הוא עשוי לתעתע. במקרים הפשוטים ביותר, מדובר במה שקרוי שריר תפוס". גם חשיפה לקור עז עלולה לגרום לכאבים בשכמות.
עם זאת, במצבים מסוימים, פחות שכיחים, כאבים בשכמות מעידים על מחלות חמורות בהרבה. זאת ועוד: לעתים, הכאב שנחוש בשכמה נובע בכלל ממקור אחר – עצם, שריר או רקמה סמוכים.
בין הסיבות לכאבים בשכמות ניתן למנות גורמים כגון נשיאת משאות כבדים, שינה בתנוחות לא מתאימות, חבלות ותאונות הפוגעות בעצם, זיהומים, דלקות שונות ואף מחלה או פגיעה באברים סמוכים (ריאות, קיבה, שריר הלב ועוד).
יש הסבורים כי גם מצבי מתח מתמשכים, עלולים לבוא לידי ביטוי בכאבי שכמות.

מה מרגישים בעת כאבי שכמות?

כאבים בשכמות מביאים עמם לעתים מגבלה בתנועה של הצוואר או הידיים, וכמובן – של הכתפיים עצמן. הכאב בשכמה יכול להיות מפושט או ממוקד, מפלח או עמום. בחלק מהמקרים, הכאב מחריף בעת ביצוע תנועות מסוימות בידיים או בכתפיים.

כאבי שכמות – כיצד מאבחנים?

כפי שכבר נרמז קודם לכן, הרופא ינסה לשלול הימצאות של מחלות או מצבים רפואיים אחרים (חלקם חמורים), הבאים לידי ביטוי בכאב בשכמות. לצורך כך, הוא ייעזר גם בבדיקות הדמיה ואמצעי אבחון שונים, בהתאם לסימפטומים. כמו כן, ייבדקו תפקודי הכבד, הקיבה, הלב ועוד.

האם כאבי שכמות יכולים להיות מסוכנים?

כאמור, בעת כאבי שכמות מתמשכים או חדים במיוחד, יש להגיע לבדיקה רפואית כדי לשלול מצבי סיכון.

כיצד מטפלים בכאב? האם טכנולוגיה מתקדמת יכולה לעזור?

כאשר נשללו בעיות חמורות, הטיפול בכאבים בשכמות יכלול תרגילי מתיחה מתונים, עיסויים מקצועיים, הנחת קומפרסים על האזור הכואב, מנוחה מתונה (אך ללא הימנעות מתנועה באופן כללי כמובן), משככי כאבים למריחה ועוד. בסיטואציות מסוימות, תישלחו לטיפולי פיזיותרפיה, שם תלמדו לבצע תרגילים המיועדים להקלה ולחיזוק השרירים.
טיפול יעיל ביותר לכאבי שכמות מיעים מכשירים ביתיים המערבים טכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאב. אחד המתקדמים שבהם הוא "סוליו", מכשיר קל, פשוט וידידותי למשתמש. "סוליו" מתהדר, בין השאר, בשימוש בגלי רדיו המאפשרים טיפול וחדירה לעומקן של הרקמות. סוליו מטפל בטווח גדול מאוד של כאבים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). תהליך ריפוי הכאב מורגש היטב, בזכות שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום החודרת לעומק השכמות.

כיצד נמנע כאבי שכמות בעתיד?

אימוץ יציבה נכונה ותנוחות עבודה מתאימות יותר, יחד עם שינוי תנוחת השינה, יקטינו את הסיכוי לכאבים בעתיד.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

  סיפורי הצלחה עם סוליו: טיפול בכאבי שכמות

  90% of 100

  שם: אורית ל', רמת גן

  זמן השימוש בסוליו: 1 שבוע

  גיל: 40

  לפני כחודשיים עברתי תאונה, ובעקבותיה התחלתי לחוש כאבים חזקים באזור השכמות והצוואר. לאחר צילום, הרופאה הסבירה לי שהפגיעה היא באזור השכמות, ויש הקרנה לצוואר. מאז התאונה אני בכאבים בלתי פוסקים. לפני שבוע הגיע מכשיר סוליו שקניתי לצורך הקלה על הכאב. המכשיר מספק לי הקלה, וזה המון. אני מקווה שככל שיעבור הזמן, הכאב ילך ויפחת ואוכל לחזור לתפקוד נורמלי.

  90% of 100

  שם: איציק כ', אזור המרכז

  זמן השימוש בסוליו: 3 שבועות

  גיל: 27

  סוליו מכשיר קל ופשוט לשימוש. במקרה שלי, לכאבי שכמות אני נעזר בחברה שלי כי קשה לי להגיע, ואני לא רוצה למתוח את הגב. היא אומרת שקל לה לעזור לי ומבחינתי הוא עובד. ממליץ לכם לנסות.

  100% of 100

  שם: ענת ב', תל אביב

  זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

  גיל: 50+

  עד שהשכמות לא כואבות, קשה להבין כמה אנחנו משתמשים בכתפיים ובצוואר. במקרה שלי, הכאבים גרמו לי להגבלת טווח התנועה לא רק בכתפיים, אלא בצוואר ואפילו בידיים. במילים אחרות, הייתי צריכה עזרה. לשמחתי, שמעתי על סוליו והחלטתי לקחת את המכשיר לתקופת ניסיון. אני יכולה להעיד שאין סיכוי שאני מחזירה אותו! סוליו אלפא קיור הציל אותי.

  חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

  "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

  "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

  "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב