כאבים בשכמות: כל מה שרציתם לדעת

מספר הסיבות לכאבים בשכמות גדול למדי ולעתים הוא עשוי לתעתע: החל משריר תפוס, דרך דלקות ועד פגיעה באיברים סמוכים. כאבי שכמות – איך מאבחנים, איך מטפלים? כאן תמצאו את מיטב התשובות הנוגעות לכאבי שכמות

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

קצר וקולע

היא דקיקה, שטוחה ומתהדרת במבנה המזכיר בצורתו משולש. זוהי עצם השכם, הנמצאת בגב העליון ונחשבת לאחד ממרכיביה של חגורת הכתף שלנו. עצם השכם יוצרת את החיבור בין עצם הבריח ועצם הזרוע, וככזו – היא מאפשרת לכתפיים טווח תנועה נרחב.

כאבים בשכמות – ממה הם נובעים?

מספר הסיבות לכאבים בשכמות גדול למדי ולעתים הוא עשוי לתעתע. במקרים הפשוטים ביותר, מדובר במה שקרוי שריר תפוס". גם חשיפה לקור עז עלולה לגרום לכאבים בשכמות.
עם זאת, במצבים מסוימים, פחות שכיחים, כאבים בשכמות מעידים על מחלות חמורות בהרבה. זאת ועוד: לעתים, הכאב שנחוש בשכמה נובע בכלל ממקור אחר – עצם, שריר או רקמה סמוכים.
בין הסיבות לכאבים בשכמות ניתן למנות גורמים כגון נשיאת משאות כבדים, שינה בתנוחות לא מתאימות, חבלות ותאונות הפוגעות בעצם, זיהומים, דלקות שונות ואף מחלה או פגיעה באברים סמוכים (ריאות, קיבה, שריר הלב ועוד).
יש הסבורים כי גם מצבי מתח מתמשכים, עלולים לבוא לידי ביטוי בכאבי שכמות.

מה מרגישים בעת כאבי שכמות?

כאבים בשכמות מביאים עמם לעתים מגבלה בתנועה של הצוואר או הידיים, וכמובן – של הכתפיים עצמן. הכאב בשכמה יכול להיות מפושט או ממוקד, מפלח או עמום. בחלק מהמקרים, הכאב מחריף בעת ביצוע תנועות מסוימות בידיים או בכתפיים.

כאבי שכמות – כיצד מאבחנים?

כפי שכבר נרמז קודם לכן, הרופא ינסה לשלול הימצאות של מחלות או מצבים רפואיים אחרים (חלקם חמורים), הבאים לידי ביטוי בכאב בשכמות. לצורך כך, הוא ייעזר גם בבדיקות הדמיה ואמצעי אבחון שונים, בהתאם לסימפטומים. כמו כן, ייבדקו תפקודי הכבד, הקיבה, הלב ועוד.

האם כאבי שכמות יכולים להיות מסוכנים?

כאמור, בעת כאבי שכמות מתמשכים או חדים במיוחד, יש להגיע לבדיקה רפואית כדי לשלול מצבי סיכון.

כיצד מטפלים בכאב? האם טכנולוגיה מתקדמת יכולה לעזור?

כאשר נשללו בעיות חמורות, הטיפול בכאבים בשכמות יכלול תרגילי מתיחה מתונים, עיסויים מקצועיים, הנחת קומפרסים על האזור הכואב, מנוחה מתונה (אך ללא הימנעות מתנועה באופן כללי כמובן), משככי כאבים למריחה ועוד. בסיטואציות מסוימות, תישלחו לטיפולי פיזיותרפיה, שם תלמדו לבצע תרגילים המיועדים להקלה ולחיזוק השרירים.
טיפול יעיל ביותר לכאבי שכמות מיעים מכשירים ביתיים המערבים טכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאב. אחד המתקדמים שבהם הוא "סוליו", מכשיר קל, פשוט וידידותי למשתמש. "סוליו" מתהדר, בין השאר, בשימוש בגלי רדיו המאפשרים טיפול וחדירה לעומקן של הרקמות. סוליו מטפל בטווח גדול מאוד של כאבים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). תהליך ריפוי הכאב מורגש היטב, בזכות שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום החודרת לעומק השכמות.

איך מטפלים בכאבי שכמות עם סוליו אלפא קיור פלוס?

כאבים באזור השכמות והכתפיים עלולים להגיע כהקרנות מאזור הצוואר. במקרים אילו אין צורך לטפל בשכמות / כתפיים אלא רק באזור הצוואר.

בתמונה ניתן לראות חלוקה לאזורי טיפול בכתפיים והשכמות.
1- אזור מפרק הכתף

2- שכמה עליונה

3- שכמה תחתונה

אופן הטיפול: מורחים שכבת ג'ל דקה על המכשיר, מניחים על האזור בו מטפלים ומתחילים להחליק את המכשיר על כל שטח הטיפול המופיע בתמונה במשך 15-20 דקות פעם ביום לאזור. טיפול עם המכשיר בדרגה 3 (יש לצפות בסרטון הוידאו הדרכה לפני השימוש הראשון במכשיר). במידה ומורגש חום יתר בזמן הטיפול ניתן להגדיל מעט את שטח הטיפול כך שהחום יתחלק על שטח גדול יותר.

יש להתמיד פעם ביום בכדי לקבל תוצאה מיטבית מהטיפול. אין לעמוד במקום אחד. כל משך הטיפול בתנועה קבועה איטית.

יש לשים לב כי זמן הטיפול מתייחס לאזור אחד בלבד. אין לחלק את זמן הטיפול על שני אזורים או יותר מכיוון שיעילות הטיפול לא תהיה גבוהה מספיק.

סוליו - טיפול בכאבי שכמות

אם הכאב לא מגיע מאזור הצוואר יש לטפל בכתף או השכמה. ישנם לא מעט מקרים (במיוחד באזור הכתפיים) בהם הכאב מורגש באזור מסוים ואילו האזור בו יש לטפל הינו שונה. לדוגמה לא מעט סובלים מכאב באזור מפרק הכתף (1) כאשר האזור לטיפול הינו בשכמה (2) במקרים אחרים ישנם הסובלים מכאבים באזור השכמה (2) בעוד האזור בו צריך לטפל הינו שכמה תחתונה (3).

אז איך יודעים איפה צריך לטפל? מתחילים באזור הכואב (לדוגמה מפרק הכתף 1), לפחות 5 טיפולים. אם יש הקלה להמשיך באותו האזור. במידה ואין הקלה לאחר 5 טיפולים יש לעבור לאזור הסמוך (2).
אם הכאב מגיע מכיוון השכמה יש להתחיל באזור 2 ואם אין הקלה לאחר 5 טיפולים יש לעבור לאזור 3.

אפשרות נוספת היא לתאם אבחון אצל פיזיותרפיסט מקצועי שיודע לכוון מהו האזור המדויק לטיפול.אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מספר רב של מכוני פיזיותרפיה מהמובילים בישראל ותמיד נשמח להמליץ לכם על פיזיותרפיסט מקצועי לאבחון ( בתשלום למכון הפיזיותרפיה).

תאום ציפיות: אם קלענו לאזור הנכון והאפקטיבי ביותר של הטיפול נוכל לחוש בהקלה כבר לאחר 3-6 טיפולים. יש להמשיך בטיפול עד להפחתת הכאב.
כמו כן חשוב להקפיד על מנוחה  של האזור המטופל תוך כדי ימי הטיפול ולא להעמיס על האזור

כיצד נמנע כאבי שכמות בעתיד?

אימוץ יציבה נכונה ותנוחות עבודה מתאימות יותר, יחד עם שינוי תנוחת השינה, יקטינו את הסיכוי לכאבים בעתיד.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

סיפורי הצלחה עם סוליו: טיפול בכאבי שכמות

90% of 100

שם: אורית ל', רמת גן

זמן השימוש בסוליו: 1 שבוע

גיל: 40

לפני כחודשיים עברתי תאונה, ובעקבותיה התחלתי לחוש כאבים חזקים באזור השכמות והצוואר. לאחר צילום, הרופאה הסבירה לי שהפגיעה היא באזור השכמות, ויש הקרנה לצוואר. מאז התאונה אני בכאבים בלתי פוסקים. לפני שבוע הגיע מכשיר סוליו שקניתי לצורך הקלה על הכאב. המכשיר מספק לי הקלה, וזה המון. אני מקווה שככל שיעבור הזמן, הכאב ילך ויפחת ואוכל לחזור לתפקוד נורמלי.

90% of 100

שם: איציק כ', אזור המרכז

זמן השימוש בסוליו: 3 שבועות

גיל: 27

סוליו מכשיר קל ופשוט לשימוש. במקרה שלי, לכאבי שכמות אני נעזר בחברה שלי כי קשה לי להגיע, ואני לא רוצה למתוח את הגב. היא אומרת שקל לה לעזור לי ומבחינתי הוא עובד. ממליץ לכם לנסות.

100% of 100

שם: ענת ב', תל אביב

זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

גיל: 50+

עד שהשכמות לא כואבות, קשה להבין כמה אנחנו משתמשים בכתפיים ובצוואר. במקרה שלי, הכאבים גרמו לי להגבלת טווח התנועה לא רק בכתפיים, אלא בצוואר ואפילו בידיים. במילים אחרות, הייתי צריכה עזרה. לשמחתי, שמעתי על סוליו והחלטתי לקחת את המכשיר לתקופת ניסיון. אני יכולה להעיד שאין סיכוי שאני מחזירה אותו! סוליו אלפא קיור הציל אותי.

דוקטור אבשלום כהן ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"במסגרת תפקידי כמומחה ברפואת ילדים וכרופא משפחה, מגיעים אליי מטופלים ולקוחות רבים הסובלים מכאבים כרוניים. לאחרונה, ביצעתי סדרת טיפולים באמצעות מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס. לאחר שראיתי מקרוב את תוצאות הטיפול בעקבות השימוש במכשיר סוליו אלפא קיור פלוס, שבאו לידי ביטוי בהקלה משמעותית בכאב ובשיפור טווח התנועה של האזור הכואב, בפרט היום בצורך בטיפולים בצל הקורונה (ריחוק חברתי ומגבלת התו הסגול), אני ממליץ בחום על השימוש במכשיר ה SOLIO ALFA CURE. המכשיר אף יכול להחליף בחלק מהמקרים את הטיפול הפיזיותרפי ולהוות אף אלטרנטיבה לטיפול פיזיותרפי"

ד"ר אבשלום כהן

המלצה של דוקטור מוטי דרור על מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס

סבלתי מכאבי גב במשך תקופה ארוכה מבלי שהצלחתי למצוא לכך פתרון. כוטרינר, אני עומד שעות רבות, והכאבים מפריעים לי מאד לתפקוד השוטף. לאחרונה הזמנתי את מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס ואני מוכרח לציין שתוך שלושה טיפולים בלבד, אני מרגיש שקיבלתי גב חדש - פשוטו כמשמעו. ממליץ בחום לכל מי שסובל מכאבי גב

ד"ר מוטי דרור

המלצה של דוקטור עודד שתיל על מכשיר סוליו אלפא קיור לטיפול בכאבי גב תחתון ועורף

"סבלתי מכאבי גב עזים במשך כשנתיים. הכאבים נבעו מזיזים אשר גרמו לדלקות כרוניות בגבי. ניסיתי לטפל בכאבים במגוון דרכים, במשך זמן רב וללא הצלחה, עד אשר לפני כשבועיים רכשתי את סוליו אלפא קיור פלוס ואני פשוט לא מאמין לתוצאות – תוך פחות משבועיים הכאבים חלפו כמעט לחלוטין. אני מאושר, אני מרגיש טוב, ואני ממליץ מאד על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי גב.
אוסיף גם כאבים בעורף משני הצדדים, כנראה מתנועה לא נכונה, 3 טיפולים במשך 15 דקות לכל צד פתרו את הבעיה.
כל הכבוד לכם!!!"

ד"ר שתיל עודד

ד"ר פאול רוזמן ממליץ על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"הנסיון שלי עם מכשיר סוליו הוא מצוין, השתמשתי בו לטיפול בכאבי גב תחתון וגם בטיפול ב Tennis Elbow,
כבר אחרי הטיפול הראשון הייתה לי הקלה רבה, עם כל טיפול נוסף היה שיפור יוצא מהכלל, גם מבחינת הכאב וגם מבחינת התפקוד. ממליץ על המכשיר מכל הלב"

ד"ר פאול רוזמן

מאיר אלנקווה ממליץ על מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס להפסקת כאבים

"סבלתי ממספר מקורות כאב. בקע צווארי – המכשיר עזר לי בזמן שהשתמשתי בו, ריכך והפחית את עוצמת הכאב גם אחרי הטיפול. מאוחר יותר סבלתי ממרפק גולף (דלקת בגיד), ושני טיפולים יומיים בעוצמה בינונית למשך מס ימים הקלו על הכאב עד היעלמותו. סוף סוף חזרתי לאימונים ללא כאב .אני מאד ממליץ על סוליו אלפא פלוס)

מאיר אלנקווה

שלומית נבו ממליצה על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"הזמנתי את המכשיר לפני שבועיים, אחרי שהשוויתי בין המכשירים הקיימים בשוק. סוליו אלפא קיור פלוס קל לתפעול ועושה פלאים. לפני הטיפול בסוליו, היו לי כאבי תופת בברכיים (אני סובלת משחיקת סחוס). הלכתי כבר לאורתופד שניסה לעזור כי היו לי כאבים שלא יכולתי לסבול. אני בת 51 והכאבים גרמו לי להפסיק ללכת. תוך שבועיים טיפול עם סוליו אין לי כאבים - השתמשתי רק בסוליו והכאבים פשוט עברו. אני מוכרחה לציין שגם הטיפול נעים וכיפי, זה ממש עזר לי בשתי הברכיים ואני מאד מודה לכם על כך. קיבלתי את הברכיים שלי בחזרה"

שלומית נבו, חופית

סיון גל ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"כאשר אני סובל מכאבי שרירים בכתף ביד או בגב. מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס עוזר לי בצורה טוב מאוד להפיג את הכאבים, כבר לאחר מספר טיפולים. מנסיוני כבר לאחר הטיפול ​הראשון יש תחושת הקלה.אני ממליץ לכל מי שסובל מכאבים להשתמש בו."

סיון גל

רם ארז ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לשיכוך כאבים

אני סובל מפריצת דיסק בגב התחתון כבר שנה וזה החמיר מאד בחודש האחרון. אחרי שני טיפולים עם אלפא קיור כבר היה שיפור משמעותי והפסקתי לקחת משככי כאבים חזקים. עכשיו אני כבר הולך ונוהג חופשי. איכות החיים שלי השתפרה ללא הכר. לסובלים מכאבים בגב התחתון עם הקרנות לרגל אני ממליץ בחום.

רם ארז, קיסריה

חני קורן ממליצה על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים שנגרמים מבלט דיסק בגב

אני סובלת מכאבי בלט דיסק מזה כשנתיים!
מה לא ניסיתי? כירופרקטיקה, דיקור סיני, משחות, שיאצו, כריות חמות, זריקות ותרופות לשיכוך כאבים, וכלום לא ממש עזר.
במהלך הזמן הכאבים התפשטו גם לירכיים ואף לכף הרגל. הייתי מרגישה כאבים חדים בשוק וקוצים בכף הרגל. היו ימים שהייתי בבית ימים וסובלת מהכאבים.
התוודעתי לראשונה למכשיר SOLIO לפני כשלושה שבועות ואמרתי מה כבר יש לי להפסיד? ניסיתי כבר כל דרך אפשרית להפטר מהכאב...
המכשיר, כמה שהוא קטן, עושה עבודה גדולה. התחלתי לפני כשבועיים אני כרגע בטיפול מעל שבוע ימים ויכולה להגיד שיש שיפור משמעותי!!!!
המלצות ממני לחבריי כבר יש. אני יכולה להגיד ש"זכיתי"..
נ.ב. המחיר מפתיע, יחסית למכשיר מתחרה, המקצועיות של הצוות ממש טוב ונותן הרגשה טובה.

חני קורן, ראשון לציון

אופיר דיין ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אני סובל הרבה מאד זמן מכאבי גב עקב פריצת דיסק. המצב היה כל כך גרוע עד שלא יכולתי בכלל ללכת, אלא לשכב בלבד. הזמנתי את סוליו אלפא קיור פלוס ותוך יומיים (שני טיפולים), לא האמנתי אבל הכאב חלף. הצלחתי ללכת, לזוז. לפני כן שכבתי מבלי לזוז בכלל, ותוך יומיים התחלתי ללכת. אלפא קיור פשוט הציל אותי. תודה רבה למי שהמציא את המכשיר.

אופיר דיין, בת ים

אולגה גורביץ' ממליצה על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי גב

"יש לי עקמת בעמוד שדרה, ציסטות ופריצות דיסקים. סבלתי הרבה שנים מכאבים. חצי שנה אני משתמשת במכשיר, אפילו מעט זמן בכל טיפול, פעם אחת ביום באזורים שכואבים לי. נעלמו כאבים, לכן אני ממליצה על המכשיר בחום.
היו לי מכשירים אחרים שלא עזרו לי בכלל.
בזכות המכשיר הזה- סוליו אלפא קיור פלוס - נעלמו גם כאבי ברכיים ולאחר רק שני טיפולים. כנראה בזכות שחרור מכאבים עכשיו סוף-סוף אני לא זקוקה לכדורי שינה. אני רזה, בת 67, התאמתי לעצמי את האורך הטיפול האופטימלי בשבילי - אני חושבת שזו המצאה ישראלית מדהימה - מכשיר מדהים! תודה למייצרים!"

אולגה גורביץ', אור עקיבא

טיפול וריפוי כאבי ספורט - חנה מיננקו

Iבשנת 2017 ייצגתי את ישראל בקפיצה משולשת בכ 5 תחרויות בהן הגעתי להישגים. בסוף יולי 2017 בזמן אימון מתחתי שריר והדבר מאוד הגביל אותי ובעקבות כך הייתי צריכה לצאת לחופשת פציעה ולסידרה של טיפולים. כחלק מהטיפולים לצורך החלמה וחזרה לשגרת אימונים התנסיתי בוינגייט במכשיר חדשני לטיפול בכאב. המכשיר הינו אלפא קיור פלוס אשר עזר לי מאוד בהקלה על הכאב וכמו כן תרם לריפוי מהיר יותר של האזור הפגוע. עקב כך הצלחתי לחזור לשגרת אימונים ואני מקווה להביא תוצאות טובות בתחרויות בהמשך הדרך.

חנה קנייבזה-מיננקו
סגנית אלופת העולם (בייג'ינג 2015), סגנית אלופת אירופה (אמסטרדם 2016), רביעית באליפות העולם (לונדון 2017), בקפיצה משולשת. כמו כן היא אלופת ישראל וגם מחזיקה בשיא הישראלי בקפיצה לרוחק.

לינוי אשרם טיפול ספורט

מתעמלות אומנותיות מתאמנות בממוצע כ-10 שעות ביום, יום יום. על מנת לתחזק את הגוף ולהימנע מפציעות, לינוי מטופלת באופן קבוע בפיזיותרפיה על ידי הפיזיותרפיסטית נטלי ברטלר במכון מדיקס.
במסגרת הטיפולים, טופלה לינוי עם אלפא קיור פלוס אשר הקל רבות על כאביה. לינוי אשרם, מתעמלת אמנותית עבר ישראלית, האלופה האולימפית (טוקיו 2020) בתחרות קרב רב אישי,סגנית אלופת העולם (סופיה 2018) ואלופת אירופה (קייב 2020) בקרב-רב., בעלת 11 מדליות מאליפויות העולם, מהן 6 כסף ו-5 ארד ו-3 מדליות מאליפויות אירופה.

טיפול בכאבי ספורט - דודי סלע

כמו כל שחקן טניס, גם דודי סלע, הטניסאי המדורג ראשון בישראל, סובל לעתים מכאבים בזרוע מכיוון שהזרוע במהלך המשחקים נושאת בעומס רב. תופעה שכיחה נוספת בקרב טניסאים נקראת - Tennis elbow - אלה הם כאבים המופיעים במרפק - העומס ורצף התנועות גורמות לדלקת המרפק ולהתפתחות דלקת. לצורך הקלה וריפוי הכאבים, זוכה דודי סלע לטיפול באמצעות מכשיר אלפא קיור פלוס. הטיפול מתבצע ע"י תמיר, מבכירי הפיזיותרפיסטים בטרגט.
בתמונה: דודי סלע, הטניסאי המדורג ראשון בישראל

 

וואלה ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס להפסקת כאבים
כתבה בוואלה שממליצה על שימוש במכשיר סוליו אלפא קיור פלוס לשיכוך כאבים

חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

עמל בשרון ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

חוות דעת צוות הפיזיותרפיה: אצלנו במכון משתמשים גם הדיירים וגם הצוות במכשיר הסוליו אלפא קיור.

התגובות טובות וניכר שיפור בכאב אצל רוב הדיירים כבר אחרי 3 טיפולים.  

סיגל ציגלר, פיזיותרפיסטית, מנהלת שירותי הפיזיותרפיה בעמל השרון

מדיקס ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אחד המכשירים היעילים ביותר בתחום הטיפול בכאבים הינו מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס. המתאים גם לשימוש מקצועי, וגם לשימוש ביתי בכאבים. המכשיר מאפשר טיפול בכאבים הנובעים מעומק הרקמות. הוא מאיץ תהליכי החלמה ומסייע בכל הקשור לכאבים ודלקות. אנחנו משתמשים במכשיר לטיפול בדלקות, שרירים כואבים, מפרקים, פריצות דיסק, רצועות ועוד.

צוות מטפלי מדיקס - רפואה וספורט בשילוב מנצח

עופר נגב ממליץ על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

במגוון המכשירים המצויים בשוק, מצאתי שסוליו אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היעיל ביותר. הוא מאפשר לי לחמם את הריקמה, הוא מאפשר לי להיכנס עמוק יותר אל עומק הרקמה, להזרים את הדם לאזור הדלקת, וכך להתחיל תהליך של החלמה טובה יותר

עופר נגב - מעסה רפואי, מתמחה בכאבים אורתופדיים