כאבי בלט דיסק צווארי: כל מה שרציתם לדעת

אנו לא מודעים לקיומו לחשיבותו בכל הקשור לתנועתיות שלנו, עד אשר הוא מאותת לנו שהוא מצוי במצוקה. זהו כמובן הדיסק הבין-חולייתי, העשוי מרקמות סחוסיות, ומזכיר בצורתו טבעת.

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

קצר וקולע

אנו לא מודעים לקיומו לחשיבותו בכל הקשור לתנועתיות שלנו, עד אשר הוא מאותת לנו שהוא מצוי במצוקה. זהו כמובן הדיסק הבין-חולייתי, העשוי מרקמות סחוסיות, ומזכיר בצורתו טבעת.
כידוע, הדיסקים מצויים בין חוליות עמוד השדרה לכל אורכו, והם נועדו הן לספק לנו יכולת תנועה גמישה והן לשכך ולבלום זעזועים בחיי היומיום שלנו. ומאחר שהצוואר מהווה חלק בעמוד השדרה המתאפיין בתנועתיות הרבה ביותר – הרי שהוא גם מועד לנזקים ופגיעות.

כאבי בלט דיסק צווארי – ממה הם נובעים?

במקרה של בלט דיסק, נדחק המבנה הג'לטיני של הדיסק אל עבר תעלת עמוד השדרה. לעתים, עיוות זה יגרום ללחץ על עצבים – ולכאב. סיטואציות אלו עשויות לנבוע ממגוון רחב של מצבים – החל מאורח חיים יושבני וחוסר פעילות מתמשך, עבודה לא נכונה מול המחשב החוזרת על עצמה מדי יום, וכמובן חבלות כגון תאונות ספורט ואחרות.

מה מרגישים בעת כאבי דיסק צווארי?

מעניין לגלות כי בדומה לבלטי דיסק מסוגים נוספים, גם בכל הקשור לבלט דיסק צווארי, במקרים מסוימים – לא יופיעו כלל כאבים.
הכאבים עצמם יופיעו כאשר הדיסק הבולט יפעיל לחץ על שורשי עצבים. כאבים אלו יכולים להיות מוגבלים לצוואר עצמו, ואף יכולים להתפשט מעלה לכיוון הראש או מטה לכיוון השכמות. במקרים מסוימים, הכאבים יורגש גם בזרועות. רמת הכאב במקרה של בלט דיסק צווארי יכולה לנוע על הסקאלה שבין תחושת חוסר נוחות מינימלית ועד כאב בלתי נסבל, המביא עמו הגבלה בתנועה.
לצד הכאבים, תיתכן לעתים תחושה של חולשה בגפיים העליונות, דקירות או נימול במקומות שונים בפלג הגוף העליון.

כאבי בלט דיסק צווארי – כיצד מאבחנים?

לצד הבדיקה הגופנית החיצונית שיערוך האורתופד, הוא יתשאל אתכם באשר לאורח חייכם ולהיסטוריה הרפואית שלכם. אם יהיה צורך, תישלחו אל בדיקות הדמיה כגון סי.טי או MRI. זאת במטרה לא רק לאתר את מיקום הבלט באופן מדויק, אלא גם בכדי לשלול מחלות עם סימפטומים דומים, כגון דלקות זיהומיות וכו'.

מה ההבדל בין בלט דיסק בצוואר לבין פריצת דיסק?

בלט עשוי להיות השלב הראשון (ולעתים גם היחיד) של תהליך העלול לגרום לפריצת דיסק, מצב חמור יותר שבו רוב סיבי הדיסק נקרעים.

כיצד מטפלים בכאב? האם הטכנולוגיה של סוליו תעזור?

סוג הטיפול קשור באופן ישיר לרמת הכאב. בדרך כלל, משככי כאבים וטיפולי פיזיותרפיה יהוו את הקו הראשון של הטיפול. הפיזיותרפיסט ילמד אתכם לבצע תרגילי המיועדים לחיזוק השרירים בצוואר. במצבים קיצוניים או בעת החמרה קשה, תישקל התערבות ניתוחית, שנועדה להסרת החלק בדיסק שבולט ומפעיל לחץ על תעלת עמוד השדרה.
כאבים בצוואר מהווים הזדמנות של ממש להתנסות בטכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאב – בעזרת מכשירים ביתיים, בהם "סוליו", המוביל בתחומו. המכשיר הקל והפשוט לשימוש טומן בחובו שלושה סוגי אנרגיות ריפוי, כולל גלי רדיו, המאפשרים חדירה אל עומק הרקמות. סוליו נועד לספק הקלה מכאב במגוון נרחב של כאבים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). המטופלים אך מדווחים כי תהליך ריפוי הכאב מורגש במידה רבה, בזכות תחושת החום הנעימה, החודרת לעומק האיבר הכואב.

אופן הטיפול:

אזור הטיפול בצוואר הינו מקו השיער התחתון ועד לקו השכמות.
אופן הטיפול: מורחים שכבת ג'ל דקה על המכשיר, מניחים על הצוואר ומתחילים להחליק את המכשיר על כל שטח הטיפול המופיע בתמונה במשך 15-20 דקות פעם ביום. טיפול עם המכשיר בדרגה 3 (יש לצפות בסרטון הוידאו הדרכה לפני השימוש הראשון במכשיר). במידה ומורגש חום יתר בזמן הטיפול ניתן להגדיל מעט את שטח הטיפול כך שהחום יתחלק על שטח גדול יותר. יש להתמיד פעם ביום בכדי לקבל תוצאה מיטבית מהטיפול. אין לעמוד במקום אחד. כל משך הטיפול בתנועה קבועה איטית.

סוליו - טיפול בכאבי צוואר

באזור הצוואר מאוד מומלץ להיעזר במישהו כדי שהצוואר יהיה רפוי בזמן הטיפול וכך יעילות הטיפול תהיה גבוהה משמעותית. 

במקרים בהם יש חשד של הקרנת כאב מהצוואר לאזורים נוספים אנו ממליצים שלא להטפל באזורים המוקרנים אלא לבצע לפחות 5 טיפולים בצוואר ולאחר מכן נוכל לדעת האם ירדו הכאבים באזורים המוקרנים. אם אכן ירדו הכאבים אין צורך לטפל בהם אלא להמשיך ולטפל בצוואר עד לירידה בכאב.

תאום ציפיות: באזור הצוואר נוכל לחוש בהקלה כבר לאחר 4-7 טיפולים. יש להמשיך בטיפול עד להפחתת הכאב.
כמו כן חשוב להקפיד על מנוחה של אזור הצוואר תוך כדי ימי הטיפול ולא להעמיס על האזור.

אין לטפל עם מכשיר הסוליו אלפא קיור באזורים הבאים: על הראש, על הפנים או על חלק הקדמי / צדדי של הצוואר באזור בלוטות התריס.

כיצד נמנע בעתיד כאבי בלט דיסק צווארי?

כפי שכבר הוזכר, במכון הפיזיותרפיה יספקו לכם מגוון תרגילי חיזוק שרירי הצוואר, המיועדים למצב הספציפי שלכם. בנוסף, יש להתייעץ עם מומחים באשר לשינוי סביבת העבודה שלכם, בהתאם למקצוע שלכם.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

סיפורי הצלחה עם סוליו: טיפול בכאבי בלט דיסק צווארי

90% of 100

שם: איתי ב', כפר סבא

זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

גיל: 36

כאב צוואר ושכמות התברר כתוצאה של בלט דיסק צווארי. במילים אחרות, עדיין לא פריצת דיסק אבל כנראה לוחץ על עצב וגורם לכאבים קשים. שמעתי על סוליו אלפא פלוס מחבר שמשתמש בו לכאב אחר. אנרגיות הריפוי של סוליו חודרות לגוף והחום מרגיע את כל האזור. אני משתמש במכשיר כחודש ומרגיש ירידה ניכרת ברמת הכאב.

90% of 100

שם: אתי ש', פתח תקווה

זמן השימוש בסוליו: 1 שבוע

גיל: 60

שמעתי על סוליו לפני כמה חודשים ורציתי לקנות לעצמי. המכשיר לא זול והתלבטתי. לפני כשבועיים בעלי סבל מכאבי צוואר והלך לרופא. אחרי צילום, האבחון של הבעיה הוא בעית דיסק בצוואר. החלטתי לקנות את המכשיר לשנינו. בעזרת מכשיר סוליו שנינו מרגישים כל כך טוב שזה קשה להאמין.

100% of 100

שם: עודד א', תל אביב

זמן השימוש בסוליו: 2 שבועות

גיל: 64

המכשיר עם השם הארוך הוא פיתוח ישראלי שגם מיוצר פה בארץ וגם מאושר על ידי רשויות הבריאות בארצות הברית ובאירופה. ואפילו חשוב יותר – הוא מקיים את ההבטחה. בשבועיים האחרונים טיפלתי בו בכאבי צוואר כתוצאה מבלט דיסק ואני מרגיש שיפור משמעותי. בזכות השיפור אני גם מתפקד יותר טוב במשך היום וישן יותר טוב בלילה.

95% of 95

שם: אפרת ל', הוד השרון

זמן השימוש בסוליו:  3 שבועות

גיל: 41

אני ממליצה על המכשיר בחום. הוא עוזר לי לטיפול בכאבי צוואר שהם תוצאה של בלט דיסק צווארי. המכשיר אמין ויעיל להקלה על כאב. צריך לזכור שאין תמיד פתרון אחד לכל כאב. מומלץ לנוח, לבצע תרגילים, להיעזר באנשי מקצוע, הכל יחד עם השימוש במכשיר סוליו. אני מאמינה ששילוב של פתרונות שונים מביא לתוצאה אופטימלית.

דוקטור אבשלום כהן ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"במסגרת תפקידי כמומחה ברפואת ילדים וכרופא משפחה, מגיעים אליי מטופלים ולקוחות רבים הסובלים מכאבים כרוניים. לאחרונה, ביצעתי סדרת טיפולים באמצעות מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס. לאחר שראיתי מקרוב את תוצאות הטיפול בעקבות השימוש במכשיר סוליו אלפא קיור פלוס, שבאו לידי ביטוי בהקלה משמעותית בכאב ובשיפור טווח התנועה של האזור הכואב, בפרט היום בצורך בטיפולים בצל הקורונה (ריחוק חברתי ומגבלת התו הסגול), אני ממליץ בחום על השימוש במכשיר ה SOLIO ALFA CURE. המכשיר אף יכול להחליף בחלק מהמקרים את הטיפול הפיזיותרפי ולהוות אף אלטרנטיבה לטיפול פיזיותרפי"

ד"ר אבשלום כהן

המלצה של דוקטור מוטי דרור על מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס

סבלתי מכאבי גב במשך תקופה ארוכה מבלי שהצלחתי למצוא לכך פתרון. כוטרינר, אני עומד שעות רבות, והכאבים מפריעים לי מאד לתפקוד השוטף. לאחרונה הזמנתי את מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס ואני מוכרח לציין שתוך שלושה טיפולים בלבד, אני מרגיש שקיבלתי גב חדש - פשוטו כמשמעו. ממליץ בחום לכל מי שסובל מכאבי גב

ד"ר מוטי דרור

המלצה של דוקטור עודד שתיל על מכשיר סוליו אלפא קיור לטיפול בכאבי גב תחתון ועורף

"סבלתי מכאבי גב עזים במשך כשנתיים. הכאבים נבעו מזיזים אשר גרמו לדלקות כרוניות בגבי. ניסיתי לטפל בכאבים במגוון דרכים, במשך זמן רב וללא הצלחה, עד אשר לפני כשבועיים רכשתי את סוליו אלפא קיור פלוס ואני פשוט לא מאמין לתוצאות – תוך פחות משבועיים הכאבים חלפו כמעט לחלוטין. אני מאושר, אני מרגיש טוב, ואני ממליץ מאד על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי גב.
אוסיף גם כאבים בעורף משני הצדדים, כנראה מתנועה לא נכונה, 3 טיפולים במשך 15 דקות לכל צד פתרו את הבעיה.
כל הכבוד לכם!!!"

ד"ר שתיל עודד

ד"ר פאול רוזמן ממליץ על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"הנסיון שלי עם מכשיר סוליו הוא מצוין, השתמשתי בו לטיפול בכאבי גב תחתון וגם בטיפול ב Tennis Elbow,
כבר אחרי הטיפול הראשון הייתה לי הקלה רבה, עם כל טיפול נוסף היה שיפור יוצא מהכלל, גם מבחינת הכאב וגם מבחינת התפקוד. ממליץ על המכשיר מכל הלב"

ד"ר פאול רוזמן

מאיר אלנקווה ממליץ על מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס להפסקת כאבים

"סבלתי ממספר מקורות כאב. בקע צווארי – המכשיר עזר לי בזמן שהשתמשתי בו, ריכך והפחית את עוצמת הכאב גם אחרי הטיפול. מאוחר יותר סבלתי ממרפק גולף (דלקת בגיד), ושני טיפולים יומיים בעוצמה בינונית למשך מס ימים הקלו על הכאב עד היעלמותו. סוף סוף חזרתי לאימונים ללא כאב .אני מאד ממליץ על סוליו אלפא פלוס)

מאיר אלנקווה

שלומית נבו ממליצה על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"הזמנתי את המכשיר לפני שבועיים, אחרי שהשוויתי בין המכשירים הקיימים בשוק. סוליו אלפא קיור פלוס קל לתפעול ועושה פלאים. לפני הטיפול בסוליו, היו לי כאבי תופת בברכיים (אני סובלת משחיקת סחוס). הלכתי כבר לאורתופד שניסה לעזור כי היו לי כאבים שלא יכולתי לסבול. אני בת 51 והכאבים גרמו לי להפסיק ללכת. תוך שבועיים טיפול עם סוליו אין לי כאבים - השתמשתי רק בסוליו והכאבים פשוט עברו. אני מוכרחה לציין שגם הטיפול נעים וכיפי, זה ממש עזר לי בשתי הברכיים ואני מאד מודה לכם על כך. קיבלתי את הברכיים שלי בחזרה"

שלומית נבו, חופית

סיון גל ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"כאשר אני סובל מכאבי שרירים בכתף ביד או בגב. מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס עוזר לי בצורה טוב מאוד להפיג את הכאבים, כבר לאחר מספר טיפולים. מנסיוני כבר לאחר הטיפול ​הראשון יש תחושת הקלה.אני ממליץ לכל מי שסובל מכאבים להשתמש בו."

סיון גל

רם ארז ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לשיכוך כאבים

אני סובל מפריצת דיסק בגב התחתון כבר שנה וזה החמיר מאד בחודש האחרון. אחרי שני טיפולים עם אלפא קיור כבר היה שיפור משמעותי והפסקתי לקחת משככי כאבים חזקים. עכשיו אני כבר הולך ונוהג חופשי. איכות החיים שלי השתפרה ללא הכר. לסובלים מכאבים בגב התחתון עם הקרנות לרגל אני ממליץ בחום.

רם ארז, קיסריה

חני קורן ממליצה על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים שנגרמים מבלט דיסק בגב

אני סובלת מכאבי בלט דיסק מזה כשנתיים!
מה לא ניסיתי? כירופרקטיקה, דיקור סיני, משחות, שיאצו, כריות חמות, זריקות ותרופות לשיכוך כאבים, וכלום לא ממש עזר.
במהלך הזמן הכאבים התפשטו גם לירכיים ואף לכף הרגל. הייתי מרגישה כאבים חדים בשוק וקוצים בכף הרגל. היו ימים שהייתי בבית ימים וסובלת מהכאבים.
התוודעתי לראשונה למכשיר SOLIO לפני כשלושה שבועות ואמרתי מה כבר יש לי להפסיד? ניסיתי כבר כל דרך אפשרית להפטר מהכאב...
המכשיר, כמה שהוא קטן, עושה עבודה גדולה. התחלתי לפני כשבועיים אני כרגע בטיפול מעל שבוע ימים ויכולה להגיד שיש שיפור משמעותי!!!!
המלצות ממני לחבריי כבר יש. אני יכולה להגיד ש"זכיתי"..
נ.ב. המחיר מפתיע, יחסית למכשיר מתחרה, המקצועיות של הצוות ממש טוב ונותן הרגשה טובה.

חני קורן, ראשון לציון

אופיר דיין ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אני סובל הרבה מאד זמן מכאבי גב עקב פריצת דיסק. המצב היה כל כך גרוע עד שלא יכולתי בכלל ללכת, אלא לשכב בלבד. הזמנתי את סוליו אלפא קיור פלוס ותוך יומיים (שני טיפולים), לא האמנתי אבל הכאב חלף. הצלחתי ללכת, לזוז. לפני כן שכבתי מבלי לזוז בכלל, ותוך יומיים התחלתי ללכת. אלפא קיור פשוט הציל אותי. תודה רבה למי שהמציא את המכשיר.

אופיר דיין, בת ים

אולגה גורביץ' ממליצה על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי גב

"יש לי עקמת בעמוד שדרה, ציסטות ופריצות דיסקים. סבלתי הרבה שנים מכאבים. חצי שנה אני משתמשת במכשיר, אפילו מעט זמן בכל טיפול, פעם אחת ביום באזורים שכואבים לי. נעלמו כאבים, לכן אני ממליצה על המכשיר בחום.
היו לי מכשירים אחרים שלא עזרו לי בכלל.
בזכות המכשיר הזה- סוליו אלפא קיור פלוס - נעלמו גם כאבי ברכיים ולאחר רק שני טיפולים. כנראה בזכות שחרור מכאבים עכשיו סוף-סוף אני לא זקוקה לכדורי שינה. אני רזה, בת 67, התאמתי לעצמי את האורך הטיפול האופטימלי בשבילי - אני חושבת שזו המצאה ישראלית מדהימה - מכשיר מדהים! תודה למייצרים!"

אולגה גורביץ', אור עקיבא

טיפול וריפוי כאבי ספורט - חנה מיננקו

Iבשנת 2017 ייצגתי את ישראל בקפיצה משולשת בכ 5 תחרויות בהן הגעתי להישגים. בסוף יולי 2017 בזמן אימון מתחתי שריר והדבר מאוד הגביל אותי ובעקבות כך הייתי צריכה לצאת לחופשת פציעה ולסידרה של טיפולים. כחלק מהטיפולים לצורך החלמה וחזרה לשגרת אימונים התנסיתי בוינגייט במכשיר חדשני לטיפול בכאב. המכשיר הינו אלפא קיור פלוס אשר עזר לי מאוד בהקלה על הכאב וכמו כן תרם לריפוי מהיר יותר של האזור הפגוע. עקב כך הצלחתי לחזור לשגרת אימונים ואני מקווה להביא תוצאות טובות בתחרויות בהמשך הדרך.

חנה קנייבזה-מיננקו
סגנית אלופת העולם (בייג'ינג 2015), סגנית אלופת אירופה (אמסטרדם 2016), רביעית באליפות העולם (לונדון 2017), בקפיצה משולשת. כמו כן היא אלופת ישראל וגם מחזיקה בשיא הישראלי בקפיצה לרוחק.

לינוי אשרם טיפול ספורט

מתעמלות אומנותיות מתאמנות בממוצע כ-10 שעות ביום, יום יום. על מנת לתחזק את הגוף ולהימנע מפציעות, לינוי מטופלת באופן קבוע בפיזיותרפיה על ידי הפיזיותרפיסטית נטלי ברטלר במכון מדיקס.
במסגרת הטיפולים, טופלה לינוי עם אלפא קיור פלוס אשר הקל רבות על כאביה. לינוי אשרם, מתעמלת אמנותית עבר ישראלית, האלופה האולימפית (טוקיו 2020) בתחרות קרב רב אישי,סגנית אלופת העולם (סופיה 2018) ואלופת אירופה (קייב 2020) בקרב-רב., בעלת 11 מדליות מאליפויות העולם, מהן 6 כסף ו-5 ארד ו-3 מדליות מאליפויות אירופה.

טיפול בכאבי ספורט - דודי סלע

כמו כל שחקן טניס, גם דודי סלע, הטניסאי המדורג ראשון בישראל, סובל לעתים מכאבים בזרוע מכיוון שהזרוע במהלך המשחקים נושאת בעומס רב. תופעה שכיחה נוספת בקרב טניסאים נקראת - Tennis elbow - אלה הם כאבים המופיעים במרפק - העומס ורצף התנועות גורמות לדלקת המרפק ולהתפתחות דלקת. לצורך הקלה וריפוי הכאבים, זוכה דודי סלע לטיפול באמצעות מכשיר אלפא קיור פלוס. הטיפול מתבצע ע"י תמיר, מבכירי הפיזיותרפיסטים בטרגט.
בתמונה: דודי סלע, הטניסאי המדורג ראשון בישראל

 

וואלה ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס להפסקת כאבים
כתבה בוואלה שממליצה על שימוש במכשיר סוליו אלפא קיור פלוס לשיכוך כאבים

חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

עמל בשרון ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

חוות דעת צוות הפיזיותרפיה: אצלנו במכון משתמשים גם הדיירים וגם הצוות במכשיר הסוליו אלפא קיור.

התגובות טובות וניכר שיפור בכאב אצל רוב הדיירים כבר אחרי 3 טיפולים.  

סיגל ציגלר, פיזיותרפיסטית, מנהלת שירותי הפיזיותרפיה בעמל השרון

מדיקס ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אחד המכשירים היעילים ביותר בתחום הטיפול בכאבים הינו מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס. המתאים גם לשימוש מקצועי, וגם לשימוש ביתי בכאבים. המכשיר מאפשר טיפול בכאבים הנובעים מעומק הרקמות. הוא מאיץ תהליכי החלמה ומסייע בכל הקשור לכאבים ודלקות. אנחנו משתמשים במכשיר לטיפול בדלקות, שרירים כואבים, מפרקים, פריצות דיסק, רצועות ועוד.

צוות מטפלי מדיקס - רפואה וספורט בשילוב מנצח

עופר נגב ממליץ על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

במגוון המכשירים המצויים בשוק, מצאתי שסוליו אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היעיל ביותר. הוא מאפשר לי לחמם את הריקמה, הוא מאפשר לי להיכנס עמוק יותר אל עומק הרקמה, להזרים את הדם לאזור הדלקת, וכך להתחיל תהליך של החלמה טובה יותר

עופר נגב - מעסה רפואי, מתמחה בכאבים אורתופדיים