כאבים גב עליון: כל מה שרציתם לדעת

בין בסיס הצוואר לקצה התחתון של הצלעות מצוי אזור הגב העליון, הקרוי גם "עמוד השדרה החזי". הגב העליון שומר על יציבות הגב שלנו. זהו אזור פחות רגיש וגמיש מהגב התחתון. אם כך מהם הכאבים שאנו מרגישים, ממה הם נובעים ואיך מטפלים בכאבי גב עליון?

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

קצר וקולע

לא בטוח שידעתם שזהו שמו, אבל הכירו את "עמוד השדרה החזי" (Vertebrae thoracicae), הכולל 12 חוליות ועונה לכינוי העממי "גב עליון". כאן, במרחב שבין בסיס הצוואר לקצה התחתון של הצלעות, מצוי אותו חלק ששומר במידה רבה על יציבות הגב שלנו.
זהו גם חלק פחות גמיש מהגב התחתון למשל, והדיסקים הבין-חולייתיים שבגב העליון פחות מושפעים מעומסים הנובעים ממשקל הגוף. לכן, פריצת דיסק באזור הגב העליון תהיה נדירה יותר.

כאבים בגב העליון – ממה הם נובעים?

כאבי גב עליון פחות שכיחים מכאבים באזורים אחרים בגב. מקורם יכול לנבוע משתי סיבות עיקריות: בעיות שמקורן בשרירים ובעיות שמקורן בעצמות. הסוג הראשון כולל יציבה ותנוחות עבודה שאינן נכונות, ניוון מתמשך ברקמת השריר (עלול להיגרם גם מישיבה ממושכת וחוסר תנועתיות) והתכווצויות שרירים הנובעות ממאמץ.
באשר לסוג השני – מדובר בטווח רחב של גורמים: מחבלות, תאונות ונפילות ועד שחיקה של העצם שעשויה לנבוע מהגיל. גם יציבה לקויה אחראית לעתים על כאבהי גב עליון.
זאת ועוד: בעת האחרונה, חוקרים רבים סבורים כי כאבי גב רבים נובעים מרקע נפשי (חרדה, מתח, דיכאון).

מה מרגישים בעת כאבי גב עליון

כאבי גב עליון עלולים להיות חדים או עמומים, ולפעמים הם ילוו בהקרנה של תחושת חוסר הנוחות גם אל אזורים אחרים בגוף, כגון בית החזה.

עד כמה כאבי גב עליון נפוצים?

הרבה פחות מכאבי גב תחתון, אך עדיין – הסטטיסטיקה מדברת על כ-15 אחוזים מהאוכלוסייה, כאשר הנשים מצויות בסיכון גבוה יותר מגברים ללקות בכאבי גב עליון.

כאבי גב עליון – כיצד מאבחנים?

אם הכאב נמשך זמן-מה ללא כל הקלה, יש לפנות לבדיקה רפואית. הרופא יבצע בדיקה פיזית הכולל לחיצות, בדיקת טווח תנועה ותשאול באשר להיסטוריה הרפואית ואורח החיים. במקרים מסוימים, הוא ישלח אתכם לבדיקות הדמיה. בחלק גדול מן המקרים, הכאבים בגב העליון אינם מעידים על בעיות מסכנות חיים.

כיצד מטפלים בכאב? האם טכנולוגיה מתקדמת יכולה לעזור?

כמו בכל מה שקשור לבעיות אורתופדיות, מנוחה היא שם המשחק. מדובר במנוחה קלה, לצד המשך שגרת היומיום, תוך שמירה על תנועתיות. במהלכה, כדאי להימנע מהסיטואציות הגורמות לכאב. אם מדובר בשריר תפוס, מומלץ להשתמש בקומפרסים, עיסוי עצמי (בעזרת כדור טניס והישענות אל קיר) או עיסוי מקצועי. גם משככי כאבים יועילו אם הכאב מסב סבל.
את כאבי הגב העליון ניתן לשכך בסיוע מכשירים ביתיים להקלה על כאב, העושים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאב. בראשם ניצב "סוליו", מכשיר קל, פשוט וידידותי לשימוש. "סוליו" אף מתייחד בכך שהוא היחיד מסוגו שעושה שימוש בגלי רדיו. אלו מאפשרים טיפול יעיל בכאב תוך חדירה לעומק הרקמות. סוליו נועד לטפל במגוון גדול מאוד של כאבים מסוגים שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). לצורך טיפול בגב העליון, מומלץ להיעזר בחבר או בן משפחה, כאשר תהליך ריפוי הכאב מורגש במידה ניכרת, בשל שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום החודרת לעומק האיבר הכואב.

כיצד נמנע כאבי גב עליון בעתיד?

אם אתם יושבים שעות רבות מול המחשב, מומלץ לשנות את סביבת העבודה (מיקום גובה המסך והכיסא, אימוץ עזרים ארגונומיים ועוד) וכן להקפיד על הפסקות רבות, הכוללות תרגילי מתיחה. גם פעילות גופנית קבועה תסייע בחיזוק השרירים ושיפור היציבה.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

    חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

    "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

    "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

    "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב