כאבי מפרקים: כל מה שרציתם לדעת

בגופנו ישנם לא פחות מ-68 מפרקים שונים. החוקרים חלוקים בדעתם באשר לגורמים המדויקים שמהם נובעות בעיות המפרקים השונות. קראו כאן על הסיבות השונות שגורמות לכאבי מפרקים, ועל הטיפול המומלץ להפגת הכאבים.

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

בגופנו ישנם לא פחות מ-68 מפרקים שונים היוצרים חיבור בין עצמות. המפרק מאפשר תנועה בין העצמות (אם כי ישנם מפרקים שאינם מאפשרים תנועה, או שמאפשרים תנועה מוגבלת). ככזה, הוא מיועד לשאת עומסים רבים, וחשוף לפגיעות שונות – מחבלות ועד דלקות.

כאבים במפרקים – ממה הם נובעים?

בעיות נפוצות במפרקים כוללות דלקת מפרקים ניוונית (אוסטאוארתריטיס), כמו גם כאבי מפרקים הנובעים מארתופתיה (שם כללי למחלות מפרקים שונות) ועוד. כך, סיבות שונות גורמות לכאבי מפרקים, כאשר כיום החוקרים חלוקים בדעתם באשר לגורמים המדויקים שמהם נובעות בעיות המפרקים השונות.
נהוג ליצור חלוקה של מספר גורמים: מחלות מטבוליות הגורמות לדלקות (כגון שגדון), זיהומים הגורמים לדלקות, מחלות ניווניות הפוגעות במפרקים לאחר שחיקת הסחוס שבהם ועוד.

מה מרגישים בעת כאבי מפרקים?

תחושת הכאב משתנה בהתאם למקור הבעיה, אך ניתן להכליל ולציין כי הכאב ילווה לעתים קרובות במגבלה תנועתית ותחושה של חום באזור הכואב. במצבים מסוימים, מחלות במפרקים מביאות עמן גם תשישות כללית.

כאבי מפרקים – כיצד מאבחנים?

הרופא יתשאל אתכם באשר לסימפטומים – מקומם, משכם ועוצמתם. הוא יבצע בדיקה פיזית, ובמידת הצורך ישלח אתם לבדיקות מעבדה, לשם גילוי דלקות ומחלות נלוות. אם יעלה חשד לשחיקה של הסחוס (למשל בברך), ניתן לאתר זאת באמצעות צילום רנטגן. תהליך אבחון נוסף שמצוי ב"ארגז הכלים" של הרופא הוא דיקור מפרק סינוביאלי – שאיבת נוזלים מתוך המפרק, ובדיקתם במעבדה לצורך אבחון הבעיה.

כמה זמן ילוו אותי הכאבים במפרקים?

אם לקיתם בדלקת זיהומית, כאבי המפרקים עשויים להימשך כחודש-חודשיים. לעומת זאת, אם מדובר במחלה ניוונית במפרקים, הכאבים יהיו מתמשכים (כרוניים). אם לקיתם במחלות כגון זאבת או דלקת מפרקים, ישנו טיפול תרופתי שעשוי לשכך את תדירות התפרצות המחלה.

האם כאבי מפרקים יכולים להיות מסוכנים?

עליכם לפנות לייעוץ רפואי בהקדם אם כאבי המפרקים מלווים בחום כללי. הדבר עלול לסמן כי מדובר בדלקת זיהומית במפרק. אם דלקת מסוג זה לא טופלה במשך זמן-מה, עלול הדבר אף לגרום לפגיעה קבועה ולנכות.

כיצד מטפלים בכאבי מפרקים? האם קיים מכשור מתקדם שיכול לעזור?

גם במקרה זה, הכל תלוי בגורם לכאבי המפרקים. דלקות יטופלו באמצעות תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידיות. אם הרופא יהיה סבור כי יש צורך בכך, הוא יזריק לכם סטרואידים אל האזור הפגוע. לצד אלו, אם כאבי המרפקים נובעים ממחלות (כגון דלקת מפרקים שגדונית), יתאימו לכם תרופות בהתאם למצב. במקרה של זיהום, הטיפולים כוללים מתן אנטיביוטיקה. במקרה של שחיקת סחוס מסיבית, ניתן לבצע ניתוח להחלפת המפרק (שכיחים הם הניתוחים להחלפת מפרק הברך למשל). וכמובן, במקרים מסוימים, טיפולי פיזיותרפיה עשויים להועיל (גם כאשר מדובר במחלות ניווניות).
טכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאבי מפרקים מגיעות גם בדמות מכשירים ביתיים כגון "סוליו", מכשיר קל, פשוט וידידותי למשתמש. "סוליו" מקל על הכאב ע"י שימוש במספר טכנולוגיות, כגון גלי רדיו, אינפרה אדום ולייזר רך . גלי רדיו היחודיים לסוליו חודרים אל עומק הרקמות. סוליו נועד לטפל במגוון כאבים ממקורות שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה).

כיצד נמנע כאבי מפרקים בעתיד?

אם מדובר במחלות ניווניות, ישנה חשיבות לאימות אורח חיים הכולל משקל גוף תקין ופעילות ספורטיבית לחיזוק השרירים באזור.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

קראו את חוות הדעת של לקוחות סוליו אלפא קיור אשר סבלו מכאבי מפרקים

חברה טובה קנתה את המכשיר. היא ראתה אותי עם כאבים בגלל דלקת מפרק העצם (אוסטאוארתריטיס) שאני סובלת ממנה. הכאב שלי מתרכז במפרקי הירך. הכאב הקבוע מגביל מאוד את התפקוד שלי, ולצערי מונע ממני להיות פעילה כמו שהייתי רוצה להיות. החברה השאילה לי את מכשיר סוליו למשך שבוע. השתמשתי בו כל יום והרגשתי שיפור. הכאב לא נעלם אבל יש הקלה בכאב והיא נותנת לי תקווה. קניתי מכשיר סוליו אלפא קיור לעצמי ואני מקווה שהוא ימשיך להיות יעיל לטיפול בכאבים שלי.

100% of 100

דליה מגן, רעננה

זמן השימוש בסוליו: 2 שבועות

גיל: 64

מאז שאני משתמש בסוליו, שיניתי את שגרת הבוקר שלי. אני מתחיל את הבוקר עם טיפול, וההרגל הזה שיפר לי את התחלת היום. מפרק הירך שלי כואב בעקבות שחיקת סחוס. לשמחתי הכאבים לא קשים. אני מרגיש בעיקר נוקשות וכאב מסוים בבוקר. אחר כך המצב משתפר, אבל עדיין מרגיש את הבעיה בפעילויות מסוימות. המכשיר פשוט לשימוש ואני שמח שאני מצליח לעזור לעצמי.

100% of 100

דורון גולן

זמן השימוש בסוליו: 6 שבועות

גיל: 62

מוצר מעולה שעוזר לי לכאבי פרקים שנגרמים כתוצאה ממחלה אחרת שאני סובלת ממנה. אצלי המחלה כרונית ובגלל זה חשוב לי כל כך למצוא טיפול בלי לקחת תרופות. תודה לסוליו!

100% of 100

מאיה ברגמן

זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

גיל: 31

כמו שהשם שלו אומר, המוצר הזה מרפא. יש לי דלקת מפרקים והמוצר הזה לא רק מפחית כאב, אלא ממש מרפא כאבים. בימים קשים יותר, אני עושה שניים או שלושה טיפולים במהלך היום באופן עצמאי, ומרגישה את ההבדל. סוליו קיור פולט חום וכשאני מניחה אותו באזור הכאב, אני מרגישה רגיעה מיידית. לאט לאט האנרגיות חודרות ומפחיתות כאב, עד להקלה משמעותית. אני ממליצה.

100% of 100

אפרת מיתר

זמן השימוש בסוליו:  10 שבועות

גיל: 67

דוקטור אבשלום כהן ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"במסגרת תפקידי כמומחה ברפואת ילדים וכרופא משפחה, מגיעים אליי מטופלים ולקוחות רבים הסובלים מכאבים כרוניים. לאחרונה, ביצעתי סדרת טיפולים באמצעות מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס. לאחר שראיתי מקרוב את תוצאות הטיפול בעקבות השימוש במכשיר סוליו אלפא קיור פלוס, שבאו לידי ביטוי בהקלה משמעותית בכאב ובשיפור טווח התנועה של האזור הכואב, בפרט היום בצורך בטיפולים בצל הקורונה (ריחוק חברתי ומגבלת התו הסגול), אני ממליץ בחום על השימוש במכשיר ה SOLIO ALFA CURE. המכשיר אף יכול להחליף בחלק מהמקרים את הטיפול הפיזיותרפי ולהוות אף אלטרנטיבה לטיפול פיזיותרפי"

ד"ר אבשלום כהן

המלצה של דוקטור מוטי דרור על מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס

סבלתי מכאבי גב במשך תקופה ארוכה מבלי שהצלחתי למצוא לכך פתרון. כוטרינר, אני עומד שעות רבות, והכאבים מפריעים לי מאד לתפקוד השוטף. לאחרונה הזמנתי את מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס ואני מוכרח לציין שתוך שלושה טיפולים בלבד, אני מרגיש שקיבלתי גב חדש - פשוטו כמשמעו. ממליץ בחום לכל מי שסובל מכאבי גב

ד"ר מוטי דרור

המלצה של דוקטור עודד שתיל על מכשיר סוליו אלפא קיור לטיפול בכאבי גב תחתון ועורף

"סבלתי מכאבי גב עזים במשך כשנתיים. הכאבים נבעו מזיזים אשר גרמו לדלקות כרוניות בגבי. ניסיתי לטפל בכאבים במגוון דרכים, במשך זמן רב וללא הצלחה, עד אשר לפני כשבועיים רכשתי את סוליו אלפא קיור פלוס ואני פשוט לא מאמין לתוצאות – תוך פחות משבועיים הכאבים חלפו כמעט לחלוטין. אני מאושר, אני מרגיש טוב, ואני ממליץ מאד על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי גב.
אוסיף גם כאבים בעורף משני הצדדים, כנראה מתנועה לא נכונה, 3 טיפולים במשך 15 דקות לכל צד פתרו את הבעיה.
כל הכבוד לכם!!!"

ד"ר שתיל עודד

ד"ר פאול רוזמן ממליץ על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"הנסיון שלי עם מכשיר סוליו הוא מצוין, השתמשתי בו לטיפול בכאבי גב תחתון וגם בטיפול ב Tennis Elbow,
כבר אחרי הטיפול הראשון הייתה לי הקלה רבה, עם כל טיפול נוסף היה שיפור יוצא מהכלל, גם מבחינת הכאב וגם מבחינת התפקוד. ממליץ על המכשיר מכל הלב"

ד"ר פאול רוזמן

מאיר אלנקווה ממליץ על מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס להפסקת כאבים

"סבלתי ממספר מקורות כאב. בקע צווארי – המכשיר עזר לי בזמן שהשתמשתי בו, ריכך והפחית את עוצמת הכאב גם אחרי הטיפול. מאוחר יותר סבלתי ממרפק גולף (דלקת בגיד), ושני טיפולים יומיים בעוצמה בינונית למשך מס ימים הקלו על הכאב עד היעלמותו. סוף סוף חזרתי לאימונים ללא כאב .אני מאד ממליץ על סוליו אלפא פלוס)

מאיר אלנקווה

שלומית נבו ממליצה על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"הזמנתי את המכשיר לפני שבועיים, אחרי שהשוויתי בין המכשירים הקיימים בשוק. סוליו אלפא קיור פלוס קל לתפעול ועושה פלאים. לפני הטיפול בסוליו, היו לי כאבי תופת בברכיים (אני סובלת משחיקת סחוס). הלכתי כבר לאורתופד שניסה לעזור כי היו לי כאבים שלא יכולתי לסבול. אני בת 51 והכאבים גרמו לי להפסיק ללכת. תוך שבועיים טיפול עם סוליו אין לי כאבים - השתמשתי רק בסוליו והכאבים פשוט עברו. אני מוכרחה לציין שגם הטיפול נעים וכיפי, זה ממש עזר לי בשתי הברכיים ואני מאד מודה לכם על כך. קיבלתי את הברכיים שלי בחזרה"

שלומית נבו, חופית

סיון גל ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"כאשר אני סובל מכאבי שרירים בכתף ביד או בגב. מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס עוזר לי בצורה טוב מאוד להפיג את הכאבים, כבר לאחר מספר טיפולים. מנסיוני כבר לאחר הטיפול ​הראשון יש תחושת הקלה.אני ממליץ לכל מי שסובל מכאבים להשתמש בו."

סיון גל

רם ארז ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לשיכוך כאבים

אני סובל מפריצת דיסק בגב התחתון כבר שנה וזה החמיר מאד בחודש האחרון. אחרי שני טיפולים עם אלפא קיור כבר היה שיפור משמעותי והפסקתי לקחת משככי כאבים חזקים. עכשיו אני כבר הולך ונוהג חופשי. איכות החיים שלי השתפרה ללא הכר. לסובלים מכאבים בגב התחתון עם הקרנות לרגל אני ממליץ בחום.

רם ארז, קיסריה

חני קורן ממליצה על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים שנגרמים מבלט דיסק בגב

אני סובלת מכאבי בלט דיסק מזה כשנתיים!
מה לא ניסיתי? כירופרקטיקה, דיקור סיני, משחות, שיאצו, כריות חמות, זריקות ותרופות לשיכוך כאבים, וכלום לא ממש עזר.
במהלך הזמן הכאבים התפשטו גם לירכיים ואף לכף הרגל. הייתי מרגישה כאבים חדים בשוק וקוצים בכף הרגל. היו ימים שהייתי בבית ימים וסובלת מהכאבים.
התוודעתי לראשונה למכשיר SOLIO לפני כשלושה שבועות ואמרתי מה כבר יש לי להפסיד? ניסיתי כבר כל דרך אפשרית להפטר מהכאב...
המכשיר, כמה שהוא קטן, עושה עבודה גדולה. התחלתי לפני כשבועיים אני כרגע בטיפול מעל שבוע ימים ויכולה להגיד שיש שיפור משמעותי!!!!
המלצות ממני לחבריי כבר יש. אני יכולה להגיד ש"זכיתי"..
נ.ב. המחיר מפתיע, יחסית למכשיר מתחרה, המקצועיות של הצוות ממש טוב ונותן הרגשה טובה.

חני קורן, ראשון לציון

אופיר דיין ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אני סובל הרבה מאד זמן מכאבי גב עקב פריצת דיסק. המצב היה כל כך גרוע עד שלא יכולתי בכלל ללכת, אלא לשכב בלבד. הזמנתי את סוליו אלפא קיור פלוס ותוך יומיים (שני טיפולים), לא האמנתי אבל הכאב חלף. הצלחתי ללכת, לזוז. לפני כן שכבתי מבלי לזוז בכלל, ותוך יומיים התחלתי ללכת. אלפא קיור פשוט הציל אותי. תודה רבה למי שהמציא את המכשיר.

אופיר דיין, בת ים

אולגה גורביץ' ממליצה על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי גב

"יש לי עקמת בעמוד שדרה, ציסטות ופריצות דיסקים. סבלתי הרבה שנים מכאבים. חצי שנה אני משתמשת במכשיר, אפילו מעט זמן בכל טיפול, פעם אחת ביום באזורים שכואבים לי. נעלמו כאבים, לכן אני ממליצה על המכשיר בחום.
היו לי מכשירים אחרים שלא עזרו לי בכלל.
בזכות המכשיר הזה- סוליו אלפא קיור פלוס - נעלמו גם כאבי ברכיים ולאחר רק שני טיפולים. כנראה בזכות שחרור מכאבים עכשיו סוף-סוף אני לא זקוקה לכדורי שינה. אני רזה, בת 67, התאמתי לעצמי את האורך הטיפול האופטימלי בשבילי - אני חושבת שזו המצאה ישראלית מדהימה - מכשיר מדהים! תודה למייצרים!"

אולגה גורביץ', אור עקיבא

טיפול וריפוי כאבי ספורט - חנה מיננקו

Iבשנת 2017 ייצגתי את ישראל בקפיצה משולשת בכ 5 תחרויות בהן הגעתי להישגים. בסוף יולי 2017 בזמן אימון מתחתי שריר והדבר מאוד הגביל אותי ובעקבות כך הייתי צריכה לצאת לחופשת פציעה ולסידרה של טיפולים. כחלק מהטיפולים לצורך החלמה וחזרה לשגרת אימונים התנסיתי בוינגייט במכשיר חדשני לטיפול בכאב. המכשיר הינו אלפא קיור פלוס אשר עזר לי מאוד בהקלה על הכאב וכמו כן תרם לריפוי מהיר יותר של האזור הפגוע. עקב כך הצלחתי לחזור לשגרת אימונים ואני מקווה להביא תוצאות טובות בתחרויות בהמשך הדרך.

חנה קנייבזה-מיננקו
סגנית אלופת העולם (בייג'ינג 2015), סגנית אלופת אירופה (אמסטרדם 2016), רביעית באליפות העולם (לונדון 2017), בקפיצה משולשת. כמו כן היא אלופת ישראל וגם מחזיקה בשיא הישראלי בקפיצה לרוחק.

לינוי אשרם טיפול ספורט

מתעמלות אומנותיות מתאמנות בממוצע כ-10 שעות ביום, יום יום. על מנת לתחזק את הגוף ולהימנע מפציעות, לינוי מטופלת באופן קבוע בפיזיותרפיה על ידי הפיזיותרפיסטית נטלי ברטלר במכון מדיקס.
במסגרת הטיפולים, טופלה לינוי עם אלפא קיור פלוס אשר הקל רבות על כאביה. לינוי אשרם, מתעמלת אמנותית עבר ישראלית, האלופה האולימפית (טוקיו 2020) בתחרות קרב רב אישי,סגנית אלופת העולם (סופיה 2018) ואלופת אירופה (קייב 2020) בקרב-רב., בעלת 11 מדליות מאליפויות העולם, מהן 6 כסף ו-5 ארד ו-3 מדליות מאליפויות אירופה.

טיפול בכאבי ספורט - דודי סלע

כמו כל שחקן טניס, גם דודי סלע, הטניסאי המדורג ראשון בישראל, סובל לעתים מכאבים בזרוע מכיוון שהזרוע במהלך המשחקים נושאת בעומס רב. תופעה שכיחה נוספת בקרב טניסאים נקראת - Tennis elbow - אלה הם כאבים המופיעים במרפק - העומס ורצף התנועות גורמות לדלקת המרפק ולהתפתחות דלקת. לצורך הקלה וריפוי הכאבים, זוכה דודי סלע לטיפול באמצעות מכשיר אלפא קיור פלוס. הטיפול מתבצע ע"י תמיר, מבכירי הפיזיותרפיסטים בטרגט.
בתמונה: דודי סלע, הטניסאי המדורג ראשון בישראל

 

וואלה ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס להפסקת כאבים
כתבה בוואלה שממליצה על שימוש במכשיר סוליו אלפא קיור פלוס לשיכוך כאבים

חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

עמל בשרון ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

חוות דעת צוות הפיזיותרפיה: אצלנו במכון משתמשים גם הדיירים וגם הצוות במכשיר הסוליו אלפא קיור.

התגובות טובות וניכר שיפור בכאב אצל רוב הדיירים כבר אחרי 3 טיפולים.  

סיגל ציגלר, פיזיותרפיסטית, מנהלת שירותי הפיזיותרפיה בעמל השרון

מדיקס ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אחד המכשירים היעילים ביותר בתחום הטיפול בכאבים הינו מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס. המתאים גם לשימוש מקצועי, וגם לשימוש ביתי בכאבים. המכשיר מאפשר טיפול בכאבים הנובעים מעומק הרקמות. הוא מאיץ תהליכי החלמה ומסייע בכל הקשור לכאבים ודלקות. אנחנו משתמשים במכשיר לטיפול בדלקות, שרירים כואבים, מפרקים, פריצות דיסק, רצועות ועוד.

צוות מטפלי מדיקס - רפואה וספורט בשילוב מנצח

עופר נגב ממליץ על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

במגוון המכשירים המצויים בשוק, מצאתי שסוליו אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היעיל ביותר. הוא מאפשר לי לחמם את הריקמה, הוא מאפשר לי להיכנס עמוק יותר אל עומק הרקמה, להזרים את הדם לאזור הדלקת, וכך להתחיל תהליך של החלמה טובה יותר

עופר נגב - מעסה רפואי, מתמחה בכאבים אורתופדיים