כאבי מפרקים: כל מה שרציתם לדעת

בגופנו ישנם לא פחות מ-68 מפרקים שונים. החוקרים חלוקים בדעתם באשר לגורמים המדויקים שמהם נובעות בעיות המפרקים השונות. קראו כאן על הסיבות השונות שגורמות לכאבי מפרקים, ועל הטיפול המומלץ להפגת הכאבים.

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

בגופנו ישנם לא פחות מ-68 מפרקים שונים היוצרים חיבור בין עצמות. המפרק מאפשר תנועה בין העצמות (אם כי ישנם מפרקים שאינם מאפשרים תנועה, או שמאפשרים תנועה מוגבלת). ככזה, הוא מיועד לשאת עומסים רבים, וחשוף לפגיעות שונות – מחבלות ועד דלקות.

כאבים במפרקים – ממה הם נובעים?

בעיות נפוצות במפרקים כוללות דלקת מפרקים ניוונית (אוסטאוארתריטיס), כמו גם כאבי מפרקים הנובעים מארתופתיה (שם כללי למחלות מפרקים שונות) ועוד. כך, סיבות שונות גורמות לכאבי מפרקים, כאשר כיום החוקרים חלוקים בדעתם באשר לגורמים המדויקים שמהם נובעות בעיות המפרקים השונות.
נהוג ליצור חלוקה של מספר גורמים: מחלות מטבוליות הגורמות לדלקות (כגון שגדון), זיהומים הגורמים לדלקות, מחלות ניווניות הפוגעות במפרקים לאחר שחיקת הסחוס שבהם ועוד.

מה מרגישים בעת כאבי מפרקים?

תחושת הכאב משתנה בהתאם למקור הבעיה, אך ניתן להכליל ולציין כי הכאב ילווה לעתים קרובות במגבלה תנועתית ותחושה של חום באזור הכואב. במצבים מסוימים, מחלות במפרקים מביאות עמן גם תשישות כללית.

כאבי מפרקים – כיצד מאבחנים?

הרופא יתשאל אתכם באשר לסימפטומים – מקומם, משכם ועוצמתם. הוא יבצע בדיקה פיזית, ובמידת הצורך ישלח אתם לבדיקות מעבדה, לשם גילוי דלקות ומחלות נלוות. אם יעלה חשד לשחיקה של הסחוס (למשל בברך), ניתן לאתר זאת באמצעות צילום רנטגן. תהליך אבחון נוסף שמצוי ב"ארגז הכלים" של הרופא הוא דיקור מפרק סינוביאלי – שאיבת נוזלים מתוך המפרק, ובדיקתם במעבדה לצורך אבחון הבעיה.

כמה זמן ילוו אותי הכאבים במפרקים?

אם לקיתם בדלקת זיהומית, כאבי המפרקים עשויים להימשך כחודש-חודשיים. לעומת זאת, אם מדובר במחלה ניוונית במפרקים, הכאבים יהיו מתמשכים (כרוניים). אם לקיתם במחלות כגון זאבת או דלקת מפרקים, ישנו טיפול תרופתי שעשוי לשכך את תדירות התפרצות המחלה.

האם כאבי מפרקים יכולים להיות מסוכנים?

עליכם לפנות לייעוץ רפואי בהקדם אם כאבי המפרקים מלווים בחום כללי. הדבר עלול לסמן כי מדובר בדלקת זיהומית במפרק. אם דלקת מסוג זה לא טופלה במשך זמן-מה, עלול הדבר אף לגרום לפגיעה קבועה ולנכות.

כיצד מטפלים בכאבי מפרקים? האם קיים מכשור מתקדם שיכול לעזור?

גם במקרה זה, הכל תלוי בגורם לכאבי המפרקים. דלקות יטופלו באמצעות תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידיות. אם הרופא יהיה סבור כי יש צורך בכך, הוא יזריק לכם סטרואידים אל האזור הפגוע. לצד אלו, אם כאבי המרפקים נובעים ממחלות (כגון דלקת מפרקים שגדונית), יתאימו לכם תרופות בהתאם למצב. במקרה של זיהום, הטיפולים כוללים מתן אנטיביוטיקה. במקרה של שחיקת סחוס מסיבית, ניתן לבצע ניתוח להחלפת המפרק (שכיחים הם הניתוחים להחלפת מפרק הברך למשל). וכמובן, במקרים מסוימים, טיפולי פיזיותרפיה עשויים להועיל (גם כאשר מדובר במחלות ניווניות).
טכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאבי מפרקים מגיעות גם בדמות מכשירים ביתיים כגון "סוליו", מכשיר קל, פשוט וידידותי למשתמש. "סוליו" מקל על הכאב ע"י שימוש במספר טכנולוגיות, כגון גלי רדיו, אינפרה אדום ולייזר רך . גלי רדיו היחודיים לסוליו חודרים אל עומק הרקמות. סוליו נועד לטפל במגוון כאבים ממקורות שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה).

כיצד נמנע כאבי מפרקים בעתיד?

אם מדובר במחלות ניווניות, ישנה חשיבות לאימות אורח חיים הכולל משקל גוף תקין ופעילות ספורטיבית לחיזוק השרירים באזור.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

  קראו את חוות הדעת של לקוחות סוליו אלפא קיור אשר סבלו מכאבי גב תחתון

  חברה טובה קנתה את המכשיר. היא ראתה אותי עם כאבים בגלל דלקת מפרק העצם (אוסטאוארתריטיס) שאני סובלת ממנה. הכאב שלי מתרכז במפרקי הירך. הכאב הקבוע מגביל מאוד את התפקוד שלי, ולצערי מונע ממני להיות פעילה כמו שהייתי רוצה להיות. החברה השאילה לי את מכשיר סוליו למשך שבוע. השתמשתי בו כל יום והרגשתי שיפור. הכאב לא נעלם אבל יש הקלה בכאב והיא נותנת לי תקווה. קניתי מכשיר סוליו אלפא קיור לעצמי ואני מקווה שהוא ימשיך להיות יעיל לטיפול בכאבים שלי.

  100% of 100

  דליה מגן, רעננה

  זמן השימוש בסוליו: 2 שבועות

  גיל: 64

  מאז שאני משתמש בסוליו, שיניתי את שגרת הבוקר שלי. אני מתחיל את הבוקר עם טיפול, וההרגל הזה שיפר לי את התחלת היום. מפרק הירך שלי כואב בעקבות שחיקת סחוס. לשמחתי הכאבים לא קשים. אני מרגיש בעיקר נוקשות וכאב מסוים בבוקר. אחר כך המצב משתפר, אבל עדיין מרגיש את הבעיה בפעילויות מסוימות. המכשיר פשוט לשימוש ואני שמח שאני מצליח לעזור לעצמי.

  100% of 100

  דורון גולן

  זמן השימוש בסוליו: 6 שבועות

  גיל: 62

  מוצר מעולה שעוזר לי לכאבי פרקים שנגרמים כתוצאה ממחלה אחרת שאני סובלת ממנה. אצלי המחלה כרונית ובגלל זה חשוב לי כל כך למצוא טיפול בלי לקחת תרופות. תודה לסוליו!

  100% of 100

  מאיה ברגמן

  זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

  גיל: 31

  כמו שהשם שלו אומר, המוצר הזה מרפא. יש לי דלקת מפרקים והמוצר הזה לא רק מפחית כאב, אלא ממש מרפא כאבים. בימים קשים יותר, אני עושה שניים או שלושה טיפולים במהלך היום באופן עצמאי, ומרגישה את ההבדל. סוליו קיור פולט חום וכשאני מניחה אותו באזור הכאב, אני מרגישה רגיעה מיידית. לאט לאט האנרגיות חודרות ומפחיתות כאב, עד להקלה משמעותית. אני ממליצה.

  100% of 100

  אפרת מיתר

  זמן השימוש בסוליו:  10 שבועות

  גיל: 67

  חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

  "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

  "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

  "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב