כאבי צוואר: כל מה שרציתם לדעת

הצוואר הוא אחד האלמנטים המורכבים במבנה האנטומי שלנו. הצוואר מקשר בין הראש לבין גוף שלנו. למעלה מ-20% סובלים מכאבי צוואר המפריעים את מנוחתנו ופוגעים בתנועתיות שלנו. אז ממה נובעים כאבי צוואר, איך מאבחנים וכיצד מטפלים בהם?

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

קצר וקולע

הוא לא זוכה לשירי הלל כמו אברים אחרים בגוף, אבל הצוואר הוא אחד האלמנטים המורכבים במבנה האנטומי שלנו. בצוואר, המקשר בין החזה לגולגולת, חולף עמוד השדרה הנושא את הגולגולת. זהו גם ביתם של הוושט, קנה הנשימה ובית הקול. ובין כל אלו – שרירים, חוליות, רצועות וגידים הפועלים בצוותא.

כאבים בצוואר – ממה הם נובעים?

שרירי הצוואר נועדו הן להחזקת הראש והן לסיבובו. לעתים קרובות, המערכת המורכבת הזו מככבת בתלונות של רבים, בעיקר במה שמכונה "צוואר תפוס". זהו מושג אחד – וסיבות רבות לו.
באופן כללי ניתן לומר כי כאבים בצוואר נובעים במקרים רבים ממנחי עבודה לא נכונים (שאלו את מי שמצויים כל היום מול מסך המחשב), אך גם בשל בעיות בעמוד השדרה וצרות נוספות.
רק בדיקה רפואית תשלול מחלות חמורות, אך החדשות הטובות הן שבמקרים רבים, כאבי צוואר פשוטים יחסית לטיפול, אפילו ללא צורך בפיזיותרפיה.

עד כמה כאבי צוואר נפוצים?

מחקר שנערך על ידי המרכז לבקרת מחלות בארה"ב, מצא כי 20 אחוזים מבני האדם סבלו מכאבי צוואר כאלה ואחרים בשלושת החודשים האחרונים, שקדמו למחקר.

כאבי צוואר – כיצד מאבחנים?

לאחר שנשללו בעיות כגון פריצת דיסק צווארי או פגיעה במפרקים שונים, נותרנו כאמור עם הבעיה הנפוצה מכל באזור זה: מתיחת שרירים. לעתים, הרופא ישלח אתכם לצילום רנטגן או הדמיות מסוג אחר, כדי לשלול בעיות אחרות.

כמה זמן ילוו אותי הכאבים בצוואר?

המתיחה, הנובעת מעומס על השרירים, יכולה לחלוף כלעומת שבאה בתוך ימים ספורים, אך גם עלולה ללוות אותנו שבועות ארוכים ואף למעלה מכך.

האם כאבי צוואר יכולים להיות מסוכנים?

אם כאבי הצוואר מלווים בכאב בלתי נסבל, בתחושת נימול בגפיים או בכאבי ראש קשים – יש לפנות באופן מידי לרופא. כך גם באשר לכאב חד בצוואר.

כיצד מטפלים בכאב? האם הטכנולוגיה המתקדמת של סוליו תעזור?

במקרה של כאבי שרירים בצוואר, הפתרון הוא בעיקר מנוחה. לא מדובר במנוחה בסגנון של "לשכב במיטה", אלא בשינוי האופן שבו אנו עובדים או נוהגים. במילים פשוטות: להמשיך לנוע – אך בתשומת לב.
כל זאת, לצד תרגילים שונים, המומלצים כטיפול בצוואר תפוס. בעבודה מול מחשב, יש לבצע הפסקות מרובות, הרפיות ושינויי תנוחה, לצד התרגילים.
בנוסף, גם לשינוי סביבת העבודה יש חשיבות רבה. כך למשל, התאמה מיטבית של גובה הכיסא לגובה המסך.
מומלץ גם שלא לישון על הבטן, מאחר שתנוחת שינה זו יוצרת עומס על שרירי הצוואר.
וזוהי הזדמנות מצוינת להתנסות בטכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאב, ובראשן – מכשירים ביתיים כגון "סוליו", מכשיר קל, פשוט וידידותי למשתמש.
"סוליו" הוא המכשיר היחיד שעושה שימוש בגלי רדיו המאפשרים טיפול וחדריה לעומק הרקמות. סוליו נועד לטפל במגוון גדול מאוד של כאבים מסוגים שונים הנובעים ממקורות שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). תהליך ריפוי הכאב מורגש היטב, בזכות שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום החודרת לעומק האיבר הכואב.

כיצד נמנע כאבי צוואר בעתיד?

 • יש לשים לב היטב למנח הראש בזמן העבודה מול מחשב – ולשנות אותו מדי פעם.
 • יש לבצע מדי זמן קצוב מתיחות (לצדדים, קדימה ואחורה) וסיבובי ראש מעגליים, באופן איטי ומבוקר. תרגיל נוסף: מתיחת הכתפיים מעלה או קירוב הצוואר אליהן.
 • בזמן הכאב (ובכלל, אם יש לכם כאבי צוואר באופן תדיר) – מומלץ לישון עם כרית קטנה מיוחדת לצוואר.
 • אם מתאפשר, מומלץ לפנק את עצמכם בעיסוי עדין לצוואר, אצל איש/אשת מקצוע.
 • בזמן הכאבים – הימנעו מפעילויות כגון ספורט.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

  סיפורי הצלחה עם סוליו: טיפול בכאבי בלט דיסק צווארי

  90% of 100

  שם: איתי ב', כפר סבא

  זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

  גיל: 36

  כאב צוואר ושכמות התברר כתוצאה של בלט דיסק צווארי. במילים אחרות, עדיין לא פריצת דיסק אבל כנראה לוחץ על עצב וגורם לכאבים קשים. שמעתי על סוליו אלפא פלוס מחבר שמשתמש בו לכאב אחר. אנרגיות הריפוי של סוליו חודרות לגוף והחום מרגיע את כל האזור. אני משתמש במכשיר כחודש ומרגיש ירידה ניכרת ברמת הכאב.

  90% of 100

  שם: אתי ש', פתח תקווה

  זמן השימוש בסוליו: 1 שבוע

  גיל: 60

  שמעתי על סוליו לפני כמה חודשים ורציתי לקנות לעצמי. המכשיר לא זול והתלבטתי. לפני כשבועיים בעלי סבל מכאבי צוואר והלך לרופא. אחרי צילום, האבחון של הבעיה הוא בעית דיסק בצוואר. החלטתי לקנות את המכשיר לשנינו. בעזרת מכשיר סוליו שנינו מרגישים כל כך טוב שזה קשה להאמין.

  100% of 100

  שם: עודד א', תל אביב

  זמן השימוש בסוליו: 2 שבועות

  גיל: 64

  המכשיר עם השם הארוך הוא פיתוח ישראלי שגם מיוצר פה בארץ וגם מאושר על ידי רשויות הבריאות בארצות הברית ובאירופה. ואפילו חשוב יותר – הוא מקיים את ההבטחה. בשבועיים האחרונים טיפלתי בו בכאבי צוואר כתוצאה מבלט דיסק ואני מרגיש שיפור משמעותי. בזכות השיפור אני גם מתפקד יותר טוב במשך היום וישן יותר טוב בלילה.

  95% of 95

  שם: אפרת ל', הוד השרון

  זמן השימוש בסוליו: 3 שבועות

  גיל: 41

  אני ממליצה על המכשיר בחום. הוא עוזר לי לטיפול בכאבי צוואר שהם תוצאה של בלט דיסק צווארי. המכשיר אמין ויעיל להקלה על כאב. צריך לזכור שאין תמיד פתרון אחד לכל כאב. מומלץ לנוח, לבצע תרגילים, להיעזר באנשי מקצוע, הכל יחד עם השימוש במכשיר סוליו. אני מאמינה ששילוב של פתרונות שונים מביא לתוצאה אופטימלית.

  חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

  "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

  "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

  "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב