כאבי שחיקת סחוס בברך

במפרקים, המספקים לנו יכולת תנועה נמצא את הסחוס המתאפיין בגמישות. תהליכים ניווניים גורמים לשחיקת הסחוס, לרוב בגיל מתקדם וזאת בשל העומס על אזור המפקים לרוב בברכיים. התוצאה: דלקת ניוונית המביאה לשחיקת סחוס (אוסטאוארתריטיס).

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

כידוע, מקום החיבור בין עצמות הוא המפרק, שמספק לנו יכולת תנועה. בקצה כל עצם שמגיעה אל המפרק, נמצא את הסחוס. סחוס הוא למעשה רקמת חיבור הבנויה מחומרים שבהם חלבונים ועוד. הסחוס מתאפיין בגמישות, ובו סיבים צפופים. בשל יכולתו לספוח ולפלוט נוזלים, הוא מאפשר לנו גמישות.
לעתים, בשל תהליכים ניווניים בגיל מבוגר, נשחק הסחוס. הדבר מתרחש במפרקים "מועדים לפורענות", שעליהם מופעלים עומסים רבים. כך למשל, הירך, כף היד ובעיקר – הברך. התוצאה: דלקת ניוונית במפרק המביאה לשחיקת סחוס (אוסטאוארתריטיס).

כאבי שחיקת סחוס בברך – ממה הם נובעים?

בשל שחיקת הסחוס, נוצר חיכוך ישיר בין בעצמות וזו מביאה לדלקת. השלב הבא יגיע בדמות כאבים ואף פגיעה בתנועתיות שלנו.

מה מרגישים בעת כאבי שחיקת סחוס בברך?

הסימפטום המוכר ביותר במצב של שחיקת סחוס בברך הוא כאב באזור, במיוחד בזמן תנועה או הרמת משאות. לעתים, גם מעבר מישיבה לעמידה כרוך בכאב עז. לפעמים הכאבים מופיעים ללא קשר לתנועות, אלא במצב מנוחה.
לצד הכאב, מופיעה נוקשות במפרק ואפילו חריקות הנשמעות בעת שהעצמות פוגשות זו בזו ללא תיווך ראוי של הסחוס. אם ישנה התפרצות של דלקת, תיראה גם נפיחות, אודם קל ותחושת חום מקומית.

כאבי שחיקת סחוס בברך – כיצד מאבחנים?

לצד הבדיקה הפיזית שיבצע הרופא, הוא עשוי לשלוח אתכם לצילום רנטגן, שיכול להצביע בבירור את השינויים במבנה הסחוס בברך. עם זאת, כדאי לדעת לעתים ישנם מצבים רפואיים דומים, שאינם קשורים לכאבי שחיקת סחוס בברך.

כיצד מטפלים בכאבי שחיקת סחוס בברך? האם קיים מכשור מתקדם שיכול לעזור?

אין טיפול יעיל ומלא בשחיקת סחוס, אלא בעיקר הקלה על הכאבים. לכן, בראש ובראשונה, יוצע לכם טיפול פיזיותרפי. מעבר לחיזוק השרירים, הקלה על הכאב ו"לימוד" אופני הליכה נכונים, אולי יהיה גם צורך להוריד במשקל ובכך להקל על העומס על המפרק. זאת לצד התאמת התעמלות הנכונה לכם. אם הכאבים מציקים באופן חמור, ניתן להשתמש בתרופות לשיכוך כאבים ואף זריקות אל תוך המפרק. התערובת ניתוחית תוצע רק כמפלט אחרון.
זה גם הזמן להכיר מקרוב את הטכנולוגיות המתקדמות להקלה על כאב, ובראשן – מכשירים ביתיים כגון "SOLIO", מכשיר קל, פשוט וידידותי למשתמש. "סוליו" עושה שימוש בשלושה סוגים שונים של טכנולוגיות, כולל גלי רדיו. אלו מאפשרים חדירה לעומק הרקמות. "סוליו" נועד לטפל במגוון כאבים ממקורות שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). תהליך ריפוי הכאב מורגש היטב, בזכות שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום החודרת לעומק האיבר הכואב.

כיצד נמנע כאבי שחיקת סחוס בברך בעתיד?

בשונה ממה שסברו בעבר, פעילות ספורטיבית מתונה עשויה דווקא להועיל. בחירת הפעילות תיעשה מול איש מקצוע. בין הפעילויות המומלצות: פילאטיס, שחייה, הליכות ועוד. לצד זאת, יש לשמור על משקל גוף מאוזן.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

    חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

    "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

    "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

    "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב