כאבי שלבקת חוגרת: כל מה שרציתם לדעת

שלבקת חוגרת (או "הרפס זוסטר") היא זיהום נגיפי שגורם לשלפוחיות צפופות הצצות על פני העור בצורה של חגורה, ומביאות עמן כאבים. השם "שלבקת חוגרת", מעורר חששות כבדים, אך למרות שמדובר במחלה המביאה עמה כאבים ניכרים, הרי שמדובר בעניין זמני, החולף ברוב המקרים כלעומת שבא.

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

כאבי שלבקת חוגרת– ממה הם נובעים?

הנגיף ("וריצלה-זוסטר") זהה לנגיפים שגורמים למחלת הילדות אבעבועות רוח. הנגיף מצוי בגופו של כל מי שחלה במחלה זו בילדותו, אם כי במצב רדום במעמקי מערכת העצבים. מסיבה שעדיין אינה ברורה, יום אחד, בגיל מבוגר, נגיף זה עלול להתעורר ולהתפרץ.
רוב הסובלים משלבת חוגרת הם מבוגרים, אם כי ישנם מקרים מועטים של הופעת המחלה גם בקרב צעירים.

מה מרגישים בעת כאבי שלבקת חוגרת?

בראש ובראשונה, מופיעות שלפוחיות על פני העור, וזאת בהתאם לעצבים שנפגעו מנגיף השלבקת החוגרת. שלפוחיות אלו יכולות להופיע על הגב, הבטן, החזה, הידיים והרגליים או על הפנים. עם זאת, הן יהיו מוגבלות לצד אחד בלבד של הגוף.
הכאבים עצמם שמתלווים למחלה הם עוצמתיים, ומזכירים תחושת צריבה עזה או דקירות.
במקרים מסוימים (אך לא תמיד), יופיעו סימפטומים נוספים כגון כאבים בגפיים ועייפות ניכרת.

עד כמה כאבי שלבקת חוגרת נפוצים?

מחקרים מצאו כי מדי שנה, פחות מחצי אחוז מהאוכלוסייה ילקו בשלבקת חוגרת.

כאבי שלבקת חוגרת – כיצד מאבחנים?

הרופא יאבחן שלבקת חוגרת על-פי התלונות הקליניות (ללא כל בדיקות מעבדה), ובעיקר בהתאם למיקום השלפוחיות והכאבים עצמם. זאת בשל הימצאות "קו גבול" מאוד ברור בין אזורים כואבים לבין אלו שאינם כואבים. כך יצליח הרופא לאתר את המסלול העצבי הייחודי למחלה – הסימפטומים אינם חוצים את קו האמצע של הגוף, ומופיעים רק בצדו האחד.

כמה זמן ילוו אותי כאבי שלבקת חוגרת?

השלפוחיות עצמן נעלמות בתוך 5-2 שבועות. משך זמן הופעת הכאבים בשלבקת חוגרת נע משבועיים ועד למספר חודשים. במקרים הפחות שכיחים (כ-10 אחוזים מהמקרים), הכאבים עלולים להפוך לכאבים כרוניים.

האם כאבי שלבקת חוגרת יכולים להיות מסוכנים?

שלבקת חוגרת עלולה להביא עמה מספר סיבוכים. כך למשל, פגיעה בעיניים, שעלולה להביא במקרים מסוימים לנזק בלתי הפיך בראייה. זאת לצד זיהומים חיידקיים משניים, שדורשים קבלת אנטיביוטיקה.

כיצד מטפלים בכאבי שלבקת חוגרת? האם טכנולוגיה מתקדמת יכולה לעזור?

שלבקת חוגרת אינה ניתנת לריפוי, אך כאמור, מדובר בעניין זמני החולף בתוך שבועיים עד מספר חודשים. לכן, הרופא יציע לכם ליטול משככי כאבים. אם המחלה מתגלה בשלב מוקדם, הרופא עשוי לרשום לכם תרופה אנטי-נגיפית (כגו אציקלוביר) שנועדה לבלום את המשך התרבות הנגיף. יעילות התרופה גבוהה רק בשלב הראשוני של שלבקת חוגרת.
באשר לכאבים עצמם הנובעים משלבקת חוגרת – מומלץ מאוד להתנסות בטכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאב. זאת באמצעות מכשירים ביתיים כגון "סוליו", מכשיר קל, פשוט וידידותי למשתמש. "סוליו" הוא המכשיר היחיד שעושה שימוש בגלי רדיו המאפשרים טיפול וחדירה לעומק הרקמות. סוליו נועד לטפל במגוון גדול מאוד של כאבים מסוגים שונים הנובעים ממקורות שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). תהליך ריפוי הכאב מורגש היטב, בזכות שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום החודרת לעומק האיבר הכואב.

כיצד נמנע כאבי שלבקת חוגרת בעתיד?

משרד הבריאות ממליץ לבני 60 ויותר להתחסן נגד המחלה (גם עבור מי שכבר חלו בעבר, מאחר ששלבקת חוגרת עלולה להופיע שוב).

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היחיד שמשפיע כבר מהטיפול הראשון!

השאירו פרטיכם כאן ותיהנו מ-60 ימי נסיון.

בתום תקופת הנסיון, תוכלו להחזיר את המכשיר תמורת החזר כספי,  בכפוף לתקנון

    חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

    "אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

    "ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

    "במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב