כאבי תסמונת התעלה הקרפלית

יש מי שסבורים שתסמונת מציקה זו נולדה בתקופתנו, התקופה שבה רבים מאיתנו צמודים למסך, עם היד שנעה שוב ושוב בין העכבר למקלדת, וחוזר חלילה, יום אחרי יום. אך תסמונת התעלה הקרפלית (או בשמה הנוסף, "תסמונת מנהרת שורש כף היד") ליוותה ככל הנראה את האדם עוד הרבה לפני המצאת העכבר והמקלדת.

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

כאבי תסמונת התעלה הקרפלית – ממה הם נובעים?

כדי להבין את הגורם לתסמונת התעלה הקרפלית, יש לקבל רקע אנטומי קצרצר: באזור שורש כף היד ישנן 28 עצמות ו 21 מפרקים וזהו אזור מעבר בין האצבעות דרך שורש כף היד ועד לאמה.  בתוך כף היד מצויה תעלה צרה, שבה חולפים גידים. גידים אלו מאפשרים לנו להניע את אצבעות כף היד. במצבים מסוימים, מתרחשת היצרות של התעלה או שגידים אלו מתרחבים. התוצאה: לחץ על העצב המדיאני ("עצב התווך") – ומכאן, הדרך לכאב קצרה.
הדבר נובע בעיקר בשל פעולות תנועתיות החוזרות על עצמן, אך גם בשל שברים, חבלות או דלקות. גם נטייה גנטית עלולה להגביר את הסיכוי להופעת תסמונת התעלה הקרפלית.

 בנוסף, כאבים באזור כף היד ומפרק כף היד יכולים לנבוע ממתיחה, דלקת או חבלה מקריעה (מלאה או חלקית) של רצועה ומשחיקת סחוס במפרק כף היד.

מה מרגישים בעת כאבי תסמונת התעלה הקרפלית

הכאב – המופיע בעיקר בשורש כפות הידיים – הוא רק חלק מתוצאת תסמונת התעלה הקרפלית. לעתים הוא מלווה גם בתחושות כגון נימול, דקירות ו"הרדמות" של כף היד. התחושות מתגברות בשעות הלילה, וניתן לחוש אותם גם באצבעות כגן האגודל, האמה והמורה. לעתים, הכאב "יטפס" במעלה הידיים.

עד כמה כאבי תסמונת התעלה הקרפלית נפוצים?

מתסמונת התעלה הקרפלית יסבלו רק מיעוט מאיתנו. המספרים מדברים על כ-4-3 אחוזים מהאוכלוסייה. לנשים יש סיכוי של פי שניים ללקות בתסמונת, לעומת גברים.

כאבי תסמונת התעלה הקרפלית – כיצד מאבחנים?

הרופא יתשאל אתכם באשר לסימפטומים ויבדוק את כף היד: התנועתיות שלה, מוקדי הכאב ועוד. הוא גם יאתר חולשת שרירים, אם קיימת.

כיצד מטפלים בכאבי התעלה הקרפלית? האם טכנולוגיה מתקדמת יכולה לעזור?

החדשות הטובות הן שלעתים, ניתן להחלים מתסמונת התעלה הקרפלית ללא כל טיפול או התערבות.
עם זאת, לאחר אבחון שמאשש כי לקיתם בתסמונת, ייבחנו סוגי טיפול שונים, כאשר ברוב המקרים, יוצמד למפרק היד שלכם סד ייעודי, שמטרתו להגביל את התנועתיות של האזור. גם קומפרסים יעשו את העבודה היטב. בנוסף, ייתכן ותזדקקו לתרופות נוגדות דלקת, להזרקה של קורטיזון או להפניה לטיפולי פיזיותרפיה, שנועדו לחזק את האזור.
חשוב מאוד גם ליצור שינוי בסביבת העבודה שלכם, ולהשתמש במקלדת ובעכבר ארגונומיים, כמו גם בעזרי ייעודיים לתמיכה.
רק במקרים פחות שכיחים, יהיה צורך בהתערבות כירורגית. זו אמנם יעילה למדי, אך תהליך ההחלמה ממנה נמשך כחודש ויותר.
כטיפול משלים לתסמונת התעלה הקרפלית, מומלץ מאוד לאמץ טכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאב, באמצעות מכשירים ביתיים. כזה הוא "סוליו", המתהדר בפשטות הפעלה ובנוחות אחיזה. "סוליו" הוא המכשיר היחיד שעושה שימוש בגלי רדיו. התוצאה היא חדירה אל עומק הרקמות בשורש כף היד. סוליו מטפל במגוון כאבים מסוגים שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). את תהליך הריפוי מהכאב תרגישו היטב, בזכות שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום החודרת לעומק האיבר.

אופן הטיפול:

מורחים שכבת ג'ל דקה על המכשיר, מניחים את המכשיר ומחליקים על האזור שבין האמה לאצבעות כף היד ונעים על כל שטח הטיפול המופיע בתמונה במשך 15-20 דקות פעם ביום לאזור. טיפול עם המכשיר בדרגה 2 (יש לצפות בסרטון הוידאו הדרכה לפני השימוש הראשון במכשיר). במידה ומורגש חום יתר בזמן הטיפול ניתן להגדיל מעט את שטח הטיפול כך שהחום יתחלק על שטח גדול יותר.יש להתמיד פעם ביום בכדי לקבל תוצאה מיטבית מהטיפול. אין לעמוד במקום אחד. כל משך הטיפול בתנועה קבועה איטית.סוליו - טיפול תעלה קרפלית

תאום ציפיות: באזור כף היד נוכל להתחיל לחוש בהקלה לאחר 10-20 טיפולים. יש להמשיך בטיפול עד להפחתת הכאב.
כמו כן חשוב להקפיד על מנוחה של מפרק היד תוך כדי ימי הטיפול ולא להעמיס על האזור.

כיצד נמנע כאבי תסמונת התעלה הקרפלית בעתיד?

כאמור, סביבת עבודה ארגונומית, מותאמת אישית, לצד תרגילי חיזוק המפרק, עשויים למנוע הישנות של הכאבים.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

סוליו אלפא קיור פלוס

סוליו אלפא קיור פלוס - מכשיר ישראלי נגד כאבים

סיפורי הצלחה עם סוליו: טיפול בכאבי תסמונת התעלה הקרפלית

 • 90% of 100

  אביבה מ', ראש העין
  גיל:45
  זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

  אני סובלת מכאבים בשורש כף היד. הרופא אבחן את הבעיה כתסמונת התעלה הקרפלית (Carpal tunnel syndrome). הכאבים מקשים עליי את התפקוד היומיומי. אני עובדת על מחשב, וכשאני מקלידה לאורך זמן, הכאב מתגבר ומקשה עליי את העבודה.

  חיפשתי דרך להקל על הכאבים. חברה המליצה לי על סוליו אלפא קיור פלוס. קראתי עליהם באתר. מדובר בחברה ישראלית עם טכנולוגיה חדשנית שאושרה על ידי משרד הבריאות וה-FDA. הם מציעים אפשרות החזרה ושנתיים אחריות. החלטתי להזמין את המכשיר. לאחר שבועיים-שלושה של טיפולים קצרים בבית, הכאבים פחתו בצורה ניכרת ואני מאוד שמחה על הרכישה.

 • 90% of 100

  דרור ג', הקריות
  גיל: 50
  זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

  קראתי על המכשיר והחלטתי לנסות. יש לי כמה כאבים, בעיקר בשורש כף היד ובברך ימין. המכשיר עוזר לי עם שניהם. הטיפול לא מלווה בכאבים, ההרגשה נעימה, ועם הזמן יש שיפור בולט ברמת הכאב. מומלץ.

 • 100% of 100

  עודד כ', רחובות
  גיל: 45
  זמן השימוש בסוליו: 2 שבועות

  סוליו אלפא הוא מכשיר ישראלי מתקדם. הוא משלב כמה טכנולוגיות, כולל גלי רדיו ולייזר לטיפול בכאבים ולסיוע בהחלמה. אני קניתי אותו לטיפול בשורש כף היד. יש לי תסמונת התעלה הקרפלית, והכאבים מגבילים אותי במשך היום ומשאירים אותי ער בלילה. אני מחפש טיפולים טבעיים ובריאים שיעזרו לי לפתור את הבעיה – והמכשיר הזה עונה לי על הצרכים. אני משתמש בו כבר שבועיים, ומרגיש הקלה. אני בטוח שעם הזמן, יהיה עוד שיפור.

 • 95% of 95

  אפרת ר', רמת גן
  גיל: 30+
  זמן השימוש בסוליו: 2 שבועות

  אולי זה לא נשמע חמור, אבל הכאבים בשורש כף היד לא מאפשרים לי לישון בלילה. מצאתי את עצמי נעזרת בכדורים נגד כאבים, עד שקיבלתי המלצה על סוליו. המכשיר קטן, נוח, ללא תופעות לוואי, ואפשר להשתמש בו כדי להקל על הכאב. אני משתמשת בו כל יום לפני השינה. אחרי בערך עשרה ימים כבר הרגשתי שיפור. מרגיע אותי לדעת שהמכשיר נמצא בבית ואני יכולה להשתמש בו כל יום ובכל פעם שאני צריכה. אני מקווה שהמכשיר יעזור לי להחלים לגמרי. מקווה שזה עוזר 😊

 • 100% of 100

  איילת נ', הוד השרון
  גיל: 41
  זמן השימוש בסוליו: 5 שבועות

  המכשיר הזה מטפל בכאבים לעומק, בלי לגרום לשום כאב. אני עובדת עם הידיים. יש ימים שקשה לי להפגיש את האגודל והזרת באותה היד. המכשיר עוזר לי בהקלה על כאבים ובשיפור התנועתיות והגמישות של פרק כף היד. אחרי השימוש אני מרגישה בהבדל. נכון לעכשיו, אני משתמשת בו לפחות פעמיים ביום בבית. משך הטיפול קצר ואני יכולה לעשות אותו בכל מקום בבית, ככה שאין לי בעיה למצוא את הזמן.

דוקטור אבשלום כהן ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"במסגרת תפקידי כמומחה ברפואת ילדים וכרופא משפחה, מגיעים אליי מטופלים ולקוחות רבים הסובלים מכאבים כרוניים. לאחרונה, ביצעתי סדרת טיפולים באמצעות מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס. לאחר שראיתי מקרוב את תוצאות הטיפול בעקבות השימוש במכשיר סוליו אלפא קיור פלוס, שבאו לידי ביטוי בהקלה משמעותית בכאב ובשיפור טווח התנועה של האזור הכואב, בפרט היום בצורך בטיפולים בצל הקורונה (ריחוק חברתי ומגבלת התו הסגול), אני ממליץ בחום על השימוש במכשיר ה SOLIO ALFA CURE. המכשיר אף יכול להחליף בחלק מהמקרים את הטיפול הפיזיותרפי ולהוות אף אלטרנטיבה לטיפול פיזיותרפי"

ד"ר אבשלום כהן

המלצה של דוקטור מוטי דרור על מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס

סבלתי מכאבי גב במשך תקופה ארוכה מבלי שהצלחתי למצוא לכך פתרון. כוטרינר, אני עומד שעות רבות, והכאבים מפריעים לי מאד לתפקוד השוטף. לאחרונה הזמנתי את מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס ואני מוכרח לציין שתוך שלושה טיפולים בלבד, אני מרגיש שקיבלתי גב חדש - פשוטו כמשמעו. ממליץ בחום לכל מי שסובל מכאבי גב

ד"ר מוטי דרור

המלצה של דוקטור עודד שתיל על מכשיר סוליו אלפא קיור לטיפול בכאבי גב תחתון ועורף

"סבלתי מכאבי גב עזים במשך כשנתיים. הכאבים נבעו מזיזים אשר גרמו לדלקות כרוניות בגבי. ניסיתי לטפל בכאבים במגוון דרכים, במשך זמן רב וללא הצלחה, עד אשר לפני כשבועיים רכשתי את סוליו אלפא קיור פלוס ואני פשוט לא מאמין לתוצאות – תוך פחות משבועיים הכאבים חלפו כמעט לחלוטין. אני מאושר, אני מרגיש טוב, ואני ממליץ מאד על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי גב.
אוסיף גם כאבים בעורף משני הצדדים, כנראה מתנועה לא נכונה, 3 טיפולים במשך 15 דקות לכל צד פתרו את הבעיה.
כל הכבוד לכם!!!"

ד"ר שתיל עודד

ד"ר פאול רוזמן ממליץ על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"הנסיון שלי עם מכשיר סוליו הוא מצוין, השתמשתי בו לטיפול בכאבי גב תחתון וגם בטיפול ב Tennis Elbow,
כבר אחרי הטיפול הראשון הייתה לי הקלה רבה, עם כל טיפול נוסף היה שיפור יוצא מהכלל, גם מבחינת הכאב וגם מבחינת התפקוד. ממליץ על המכשיר מכל הלב"

ד"ר פאול רוזמן

מאיר אלנקווה ממליץ על מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס להפסקת כאבים

"סבלתי ממספר מקורות כאב. בקע צווארי – המכשיר עזר לי בזמן שהשתמשתי בו, ריכך והפחית את עוצמת הכאב גם אחרי הטיפול. מאוחר יותר סבלתי ממרפק גולף (דלקת בגיד), ושני טיפולים יומיים בעוצמה בינונית למשך מס ימים הקלו על הכאב עד היעלמותו. סוף סוף חזרתי לאימונים ללא כאב .אני מאד ממליץ על סוליו אלפא פלוס)

מאיר אלנקווה

שלומית נבו ממליצה על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"הזמנתי את המכשיר לפני שבועיים, אחרי שהשוויתי בין המכשירים הקיימים בשוק. סוליו אלפא קיור פלוס קל לתפעול ועושה פלאים. לפני הטיפול בסוליו, היו לי כאבי תופת בברכיים (אני סובלת משחיקת סחוס). הלכתי כבר לאורתופד שניסה לעזור כי היו לי כאבים שלא יכולתי לסבול. אני בת 51 והכאבים גרמו לי להפסיק ללכת. תוך שבועיים טיפול עם סוליו אין לי כאבים - השתמשתי רק בסוליו והכאבים פשוט עברו. אני מוכרחה לציין שגם הטיפול נעים וכיפי, זה ממש עזר לי בשתי הברכיים ואני מאד מודה לכם על כך. קיבלתי את הברכיים שלי בחזרה"

שלומית נבו, חופית

סיון גל ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

"כאשר אני סובל מכאבי שרירים בכתף ביד או בגב. מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס עוזר לי בצורה טוב מאוד להפיג את הכאבים, כבר לאחר מספר טיפולים. מנסיוני כבר לאחר הטיפול ​הראשון יש תחושת הקלה.אני ממליץ לכל מי שסובל מכאבים להשתמש בו."

סיון גל

רם ארז ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לשיכוך כאבים

אני סובל מפריצת דיסק בגב התחתון כבר שנה וזה החמיר מאד בחודש האחרון. אחרי שני טיפולים עם אלפא קיור כבר היה שיפור משמעותי והפסקתי לקחת משככי כאבים חזקים. עכשיו אני כבר הולך ונוהג חופשי. איכות החיים שלי השתפרה ללא הכר. לסובלים מכאבים בגב התחתון עם הקרנות לרגל אני ממליץ בחום.

רם ארז, קיסריה

חני קורן ממליצה על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים שנגרמים מבלט דיסק בגב

אני סובלת מכאבי בלט דיסק מזה כשנתיים!
מה לא ניסיתי? כירופרקטיקה, דיקור סיני, משחות, שיאצו, כריות חמות, זריקות ותרופות לשיכוך כאבים, וכלום לא ממש עזר.
במהלך הזמן הכאבים התפשטו גם לירכיים ואף לכף הרגל. הייתי מרגישה כאבים חדים בשוק וקוצים בכף הרגל. היו ימים שהייתי בבית ימים וסובלת מהכאבים.
התוודעתי לראשונה למכשיר SOLIO לפני כשלושה שבועות ואמרתי מה כבר יש לי להפסיד? ניסיתי כבר כל דרך אפשרית להפטר מהכאב...
המכשיר, כמה שהוא קטן, עושה עבודה גדולה. התחלתי לפני כשבועיים אני כרגע בטיפול מעל שבוע ימים ויכולה להגיד שיש שיפור משמעותי!!!!
המלצות ממני לחבריי כבר יש. אני יכולה להגיד ש"זכיתי"..
נ.ב. המחיר מפתיע, יחסית למכשיר מתחרה, המקצועיות של הצוות ממש טוב ונותן הרגשה טובה.

חני קורן, ראשון לציון

אופיר דיין ממליץ על שימוש בסוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אני סובל הרבה מאד זמן מכאבי גב עקב פריצת דיסק. המצב היה כל כך גרוע עד שלא יכולתי בכלל ללכת, אלא לשכב בלבד. הזמנתי את סוליו אלפא קיור פלוס ותוך יומיים (שני טיפולים), לא האמנתי אבל הכאב חלף. הצלחתי ללכת, לזוז. לפני כן שכבתי מבלי לזוז בכלל, ותוך יומיים התחלתי ללכת. אלפא קיור פשוט הציל אותי. תודה רבה למי שהמציא את המכשיר.

אופיר דיין, בת ים

אולגה גורביץ' ממליצה על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבי גב

"יש לי עקמת בעמוד שדרה, ציסטות ופריצות דיסקים. סבלתי הרבה שנים מכאבים. חצי שנה אני משתמשת במכשיר, אפילו מעט זמן בכל טיפול, פעם אחת ביום באזורים שכואבים לי. נעלמו כאבים, לכן אני ממליצה על המכשיר בחום.
היו לי מכשירים אחרים שלא עזרו לי בכלל.
בזכות המכשיר הזה- סוליו אלפא קיור פלוס - נעלמו גם כאבי ברכיים ולאחר רק שני טיפולים. כנראה בזכות שחרור מכאבים עכשיו סוף-סוף אני לא זקוקה לכדורי שינה. אני רזה, בת 67, התאמתי לעצמי את האורך הטיפול האופטימלי בשבילי - אני חושבת שזו המצאה ישראלית מדהימה - מכשיר מדהים! תודה למייצרים!"

אולגה גורביץ', אור עקיבא

טיפול וריפוי כאבי ספורט - חנה מיננקו

Iבשנת 2017 ייצגתי את ישראל בקפיצה משולשת בכ 5 תחרויות בהן הגעתי להישגים. בסוף יולי 2017 בזמן אימון מתחתי שריר והדבר מאוד הגביל אותי ובעקבות כך הייתי צריכה לצאת לחופשת פציעה ולסידרה של טיפולים. כחלק מהטיפולים לצורך החלמה וחזרה לשגרת אימונים התנסיתי בוינגייט במכשיר חדשני לטיפול בכאב. המכשיר הינו אלפא קיור פלוס אשר עזר לי מאוד בהקלה על הכאב וכמו כן תרם לריפוי מהיר יותר של האזור הפגוע. עקב כך הצלחתי לחזור לשגרת אימונים ואני מקווה להביא תוצאות טובות בתחרויות בהמשך הדרך.

חנה קנייבזה-מיננקו
סגנית אלופת העולם (בייג'ינג 2015), סגנית אלופת אירופה (אמסטרדם 2016), רביעית באליפות העולם (לונדון 2017), בקפיצה משולשת. כמו כן היא אלופת ישראל וגם מחזיקה בשיא הישראלי בקפיצה לרוחק.

לינוי אשרם טיפול ספורט

מתעמלות אומנותיות מתאמנות בממוצע כ-10 שעות ביום, יום יום. על מנת לתחזק את הגוף ולהימנע מפציעות, לינוי מטופלת באופן קבוע בפיזיותרפיה על ידי הפיזיותרפיסטית נטלי ברטלר במכון מדיקס.
במסגרת הטיפולים, טופלה לינוי עם אלפא קיור פלוס אשר הקל רבות על כאביה. לינוי אשרם, מתעמלת אמנותית עבר ישראלית, האלופה האולימפית (טוקיו 2020) בתחרות קרב רב אישי,סגנית אלופת העולם (סופיה 2018) ואלופת אירופה (קייב 2020) בקרב-רב., בעלת 11 מדליות מאליפויות העולם, מהן 6 כסף ו-5 ארד ו-3 מדליות מאליפויות אירופה.

טיפול בכאבי ספורט - דודי סלע

כמו כל שחקן טניס, גם דודי סלע, הטניסאי המדורג ראשון בישראל, סובל לעתים מכאבים בזרוע מכיוון שהזרוע במהלך המשחקים נושאת בעומס רב. תופעה שכיחה נוספת בקרב טניסאים נקראת - Tennis elbow - אלה הם כאבים המופיעים במרפק - העומס ורצף התנועות גורמות לדלקת המרפק ולהתפתחות דלקת. לצורך הקלה וריפוי הכאבים, זוכה דודי סלע לטיפול באמצעות מכשיר אלפא קיור פלוס. הטיפול מתבצע ע"י תמיר, מבכירי הפיזיותרפיסטים בטרגט.
בתמונה: דודי סלע, הטניסאי המדורג ראשון בישראל

 

וואלה ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס להפסקת כאבים
כתבה בוואלה שממליצה על שימוש במכשיר סוליו אלפא קיור פלוס לשיכוך כאבים

חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

עמל בשרון ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

חוות דעת צוות הפיזיותרפיה: אצלנו במכון משתמשים גם הדיירים וגם הצוות במכשיר הסוליו אלפא קיור.

התגובות טובות וניכר שיפור בכאב אצל רוב הדיירים כבר אחרי 3 טיפולים.  

סיגל ציגלר, פיזיותרפיסטית, מנהלת שירותי הפיזיותרפיה בעמל השרון

מדיקס ממליצים על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

אחד המכשירים היעילים ביותר בתחום הטיפול בכאבים הינו מכשיר סוליו אלפא קיור פלוס. המתאים גם לשימוש מקצועי, וגם לשימוש ביתי בכאבים. המכשיר מאפשר טיפול בכאבים הנובעים מעומק הרקמות. הוא מאיץ תהליכי החלמה ומסייע בכל הקשור לכאבים ודלקות. אנחנו משתמשים במכשיר לטיפול בדלקות, שרירים כואבים, מפרקים, פריצות דיסק, רצועות ועוד.

צוות מטפלי מדיקס - רפואה וספורט בשילוב מנצח

עופר נגב ממליץ על סוליו אלפא קיור פלוס לטיפול בכאבים

במגוון המכשירים המצויים בשוק, מצאתי שסוליו אלפא קיור פלוס הוא המכשיר היעיל ביותר. הוא מאפשר לי לחמם את הריקמה, הוא מאפשר לי להיכנס עמוק יותר אל עומק הרקמה, להזרים את הדם לאזור הדלקת, וכך להתחיל תהליך של החלמה טובה יותר

עופר נגב - מעסה רפואי, מתמחה בכאבים אורתופדיים