כאבי תסמונת התעלה הקרפלית

יש מי שסבורים שתסמונת מציקה זו נולדה בתקופתנו, התקופה שבה רבים מאיתנו צמודים למסך, עם היד שנעה שוב ושוב בין העכבר למקלדת, וחוזר חלילה, יום אחרי יום. אך תסמונת התעלה הקרפלית (או בשמה הנוסף, "תסמונת מנהרת שורש כף היד") ליוותה ככל הנראה את האדם עוד הרבה לפני המצאת העכבר והמקלדת.

סוליו חוות דעת רופאים | מכשיר נגד כאבים

כאבי תסמונת התעלה הקרפלית – ממה הם נובעים?

כדי להבין את הגורם לתסמונת התעלה הקרפלית, יש לקבל רקע אנטומי קצרצר: בתוך כף היד מצויה תעלה צרה, שבה חולפים גידים. גידים אלו מאפשרים לנו להניע את אצבעות כף היד. במצבים מסוימים, מתרחשת היצרות של התעלה או שגידים אלו מתרחבים. התוצאה: לחץ על העצב המדיאני ("עצב התווך") – ומכאן, הדרך לכאב קצרה.
הדבר נובע בעיקר בשל פעולות תנועתיות החוזרות על עצמן, אך גם בשל שברים, חבלות או דלקות. גם נטייה גנטית עלולה להגביר את הסיכוי להופעת תסמונת התעלה הקרפלית.

מה מרגישים בעת כאבי תסמונת התעלה הקרפלית

הכאב – המופיע בעיקר בשורש כפות הידיים – הוא רק חלק מתוצאת תסמונת התעלה הקרפלית. לעתים הוא מלווה גם בתחושות כגון נימול, דקירות ו"הרדמות" של כף היד. התחושות מתגברות בשעות הלילה, וניתן לחוש אותם גם באצבעות כגן האגודל, האמה והמורה. לעתים, הכאב "יטפס" במעלה הידיים.

עד כמה כאבי תסמונת התעלה הקרפלית נפוצים?

מתסמונת התעלה הקרפלית יסבלו רק מיעוט מאיתנו. המספרים מדברים על כ-4-3 אחוזים מהאוכלוסייה. לנשים יש סיכוי של פי שניים ללקות בתסמונת, לעומת גברים.

כאבי תסמונת התעלה הקרפלית – כיצד מאבחנים?

הרופא יתשאל אתכם באשר לסימפטומים ויבדוק את כף היד: התנועתיות שלה, מוקדי הכאב ועוד. הוא גם יאתר חולשת שרירים, אם קיימת.

כיצד מטפלים בכאבי התעלה הקרפלית? האם טכנולוגיה מתקדמת יכולה לעזור?

החדשות הטובות הן שלעתים, ניתן להחלים מתסמונת התעלה הקרפלית ללא כל טיפול או התערבות.
עם זאת, לאחר אבחון שמאשש כי לקיתם בתסמונת, ייבחנו סוגי טיפול שונים, כאשר ברוב המקרים, יוצמד למפרק היד שלכם סד ייעודי, שמטרתו להגביל את התנועתיות של האזור. גם קומפרסים יעשו את העבודה היטב. בנוסף, ייתכן ותזדקקו לתרופות נוגדות דלקת, להזרקה של קורטיזון או להפניה לטיפולי פיזיותרפיה, שנועדו לחזק את האזור.
חשוב מאוד גם ליצור שינוי בסביבת העבודה שלכם, ולהשתמש במקלדת ובעכבר ארגונומיים, כמו גם בעזרי ייעודיים לתמיכה.
רק במקרים פחות שכיחים, יהיה צורך בהתערבות כירורגית. זו אמנם יעילה למדי, אך תהליך ההחלמה ממנה נמשך כחודש ויותר.
כטיפול משלים לתסמונת התעלה הקרפלית, מומלץ מאוד לאמץ טכנולוגיות מתקדמות להקלה על כאב, באמצעות מכשירים ביתיים. כזה הוא "סוליו", המתהדר בפשטות הפעלה ובנוחות אחיזה. "סוליו" הוא המכשיר היחיד שעושה שימוש בגלי רדיו. התוצאה היא חדירה אל עומק הרקמות בשורש כף היד. סוליו מטפל במגוון כאבים מסוגים שונים (אך לא בכולם כמובן. יש לעיין בעלון לצרכן או במידע המצוי באתר זה). את תהליך הריפוי מהכאב תרגישו היטב, בזכות שילוב הטכנולוגיות ותחושת החום החודרת לעומק האיבר.

כיצד נמנע כאבי תסמונת התעלה הקרפלית בעתיד?

כאמור, סביבת עבודה ארגונומית, מותאמת אישית, לצד תרגילי חיזוק המפרק, עשויים למנוע הישנות של הכאבים.

הפסיקו את הכאב עכשיו עם סוליו – המכשיר היעיל ביותר, היחיד בטכנולוגיית גלי רדיו

אל תתנו לכאב להשפיע עליכם!

סוליו אלפא קיור פלוס

מכשיר ביתי לטיפול בכאבים | סוליו אלפא קיור פלוס

סיפורי הצלחה עם סוליו: טיפול בכאבי תסמונת התעלה הקרפלית

 • 90% of 100

  אביבה מ', ראש העין
  גיל:45
  זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

  אני סובלת מכאבים בשורש כף היד. הרופא אבחן את הבעיה כתסמונת התעלה הקרפלית (Carpal tunnel syndrome). הכאבים מקשים עליי את התפקוד היומיומי. אני עובדת על מחשב, וכשאני מקלידה לאורך זמן, הכאב מתגבר ומקשה עליי את העבודה.

  חיפשתי דרך להקל על הכאבים. חברה המליצה לי על סוליו אלפא קיור פלוס. קראתי עליהם באתר. מדובר בחברה ישראלית עם טכנולוגיה חדשנית שאושרה על ידי משרד הבריאות וה-FDA. הם מציעים אפשרות החזרה ושנתיים אחריות. החלטתי להזמין את המכשיר. לאחר שבועיים-שלושה של טיפולים קצרים בבית, הכאבים פחתו בצורה ניכרת ואני מאוד שמחה על הרכישה.

 • 90% of 100

  דרור ג', הקריות
  גיל: 50
  זמן השימוש בסוליו: 4 שבועות

  קראתי על המכשיר והחלטתי לנסות. יש לי כמה כאבים, בעיקר בשורש כף היד ובברך ימין. המכשיר עוזר לי עם שניהם. הטיפול לא מלווה בכאבים, ההרגשה נעימה, ועם הזמן יש שיפור בולט ברמת הכאב. מומלץ.

 • 100% of 100

  עודד כ', רחובות
  גיל: 45
  זמן השימוש בסוליו: 2 שבועות

  סוליו אלפא הוא מכשיר ישראלי מתקדם. הוא משלב כמה טכנולוגיות, כולל גלי רדיו ולייזר לטיפול בכאבים ולסיוע בהחלמה. אני קניתי אותו לטיפול בשורש כף היד. יש לי תסמונת התעלה הקרפלית, והכאבים מגבילים אותי במשך היום ומשאירים אותי ער בלילה. אני מחפש טיפולים טבעיים ובריאים שיעזרו לי לפתור את הבעיה – והמכשיר הזה עונה לי על הצרכים. אני משתמש בו כבר שבועיים, ומרגיש הקלה. אני בטוח שעם הזמן, יהיה עוד שיפור.

 • 95% of 95

  אפרת ר', רמת גן
  גיל: 30+
  זמן השימוש בסוליו: 2 שבועות

  אולי זה לא נשמע חמור, אבל הכאבים בשורש כף היד לא מאפשרים לי לישון בלילה. מצאתי את עצמי נעזרת בכדורים נגד כאבים, עד שקיבלתי המלצה על סוליו. המכשיר קטן, נוח, ללא תופעות לוואי, ואפשר להשתמש בו כדי להקל על הכאב. אני משתמשת בו כל יום לפני השינה. אחרי בערך עשרה ימים כבר הרגשתי שיפור. מרגיע אותי לדעת שהמכשיר נמצא בבית ואני יכולה להשתמש בו כל יום ובכל פעם שאני צריכה. אני מקווה שהמכשיר יעזור לי להחלים לגמרי. מקווה שזה עוזר 😊

 • 100% of 100

  איילת נ', הוד השרון
  גיל: 41
  זמן השימוש בסוליו: 5 שבועות

  המכשיר הזה מטפל בכאבים לעומק, בלי לגרום לשום כאב. אני עובדת עם הידיים. יש ימים שקשה לי להפגיש את האגודל והזרת באותה היד. המכשיר עוזר לי בהקלה על כאבים ובשיפור התנועתיות והגמישות של פרק כף היד. אחרי השימוש אני מרגישה בהבדל. נכון לעכשיו, אני משתמשת בו לפחות פעמיים ביום בבית. משך הטיפול קצר ואני יכולה לעשות אותו בכל מקום בבית, ככה שאין לי בעיה למצוא את הזמן.

חוות דעת רפואיות ומקצועיות על אלפא קיור פלוס

"אני מכיר את השימוש של לייזר רך, LED ואנרגיות RF דו-קוטבי עבור מגוון רחב של יישומים, במיוחד באינדיקציות שבו נדרשים הפחתת דלקת וגירוי ועידוד תהליכי ריפוי, לכן, לא הופתעתי כאשר נתקלתי בשילוב של האנרגיות האלו ב-אלפא קיור פלוס לטיפול עצמי. אני ממליץ על אלפא קיור פלוס לחלק מהמטופלים שלי, כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח שלהם. כל החולים שהשתמשו באלפא קיור פלוס דיווחו על זמן החלמה קצר יותר ותהליך ריפוי חלק לאחר ניתוח ".סטיפן מלהולנד, MD לכירורגיה פלסטית ושיחזור כירורגיה, SpaMedica, טורונטו, קנדה

"ניסיתי את אלפא קיור פלוס על מספר מטופלים שעוסקים באופן פעיל בספורט ובטניס לטיפול ב'מרפק טניס' ובכאבי גב תחתון /צוואר. התרשמתי מאד מהתוצאות והחלטתי לתת לכל המטופלים שלי שסובלים מכאבים לנסות את המכשיר במקום להשתמש בקרמים או בתרופות שונות שאני רושם להם. רוב המטופלים חוו ירידה ניכרת ברמת הכאב וזמן ההחלמה שלהם הצטמצם משמעותית. כולם דיווחו כי המכשיר היה קל מאוד לשימוש, ואף אחד מהם לא דיווח על תופעות לוואי או תגובות שליליות " טינה ס. אלסטר, MD, מנהלת מכון וושינגטון לכירורגיית לייזר דרמטולוגית Georgetown University Medical Center

"במהלך טיפוליי כדרמטולוגית, אני נתקלת במטופלים רבים הפונים אליי עקב כאבי עור ובעיות עור אחרות הגורמות לכאבים. טיפול באמצעות תרופות למיניהן, או זריקות, לא תמיד מומלץ - אם בשל אלרגיה, תופעות לוואי מגוונות ואם מסיבות אישיות אחרות. לאחר טיפול באלפא קיור פלוס נצפו תוצאות חיוביות מאד בהקלה על כאבם של המטופלים שלי. במידת הצורך ניתן לשלב, במקביל לטיפול במכשיר, גם טיפול באמצעות תרופות. מכשיר אלפא קיור פלוס יכול לסייע בתהליך הריפוי, לקצר את משך הכאב ולהאיץ את ההקלה על הכאב. מכיוון שמכשיר זה מייצר 3 אנרגיות - LLLT, IR ו- Bi-Polar RF, הוא יכול לפתור כאבים מגוונים על פני העור, ובשכבות עומק משתנות כמו גם עד לשכבת הדרמיס של העור. אלפא קיור פלוס סייע רבות למטופלים שלי ולפתרון הבעיות והכאבים מהם סבלו", ד"ר ג'ודית הלמן, פרופסור קליני לרפואת עור, בית החולים הר סיני, ניו-יורק, ארה"ב