סודות האינפרה-אדום

סודות האינפרה-אדום

אי אפשר לראות אותה בעיניים, אבל זה לא אומר שהיא לא קיימת. למעשה, היא מצויה סביבנו כל העת, והיא אפילו תעביר את הכאבים שלכם במהירות וביעילות. קבלו את סיפורה של קרינת האינפרה-אדום.

השנה היא 1880. ויליאם הרשל, אסטרונום ומלחין בריטי, ומי שגילה את כוכב הלכת אורנוס, נמצא בעיצומו של ניסוי מדעי במעבדתו.

תוך כדי הניסוי, הוא מצמיד מדחום כספית אל פריזמה (מנסרה), שמפצלת את קרני האור למספר אלומות, כאשר כל אלומה נפלטת מהפריזמה בצבע אחר. האלומות הצבעוניות פוגעות בשטח המדחום, ומעלות את הטמפרטורה שלו.

עם זאת, הרשל מופתע לגלות כי גם באזור ה”ריק”, שבו כלל לא נראתה אלומת אור – הטמפרטורה עולה. וזה קרה מיד לאחר אלומת האור האדום. הרשל הסיק מכך על הימצאות קרינה תת-אדומה (אינפרה אדום), שאורך הגל שלה ארוך מאורכי הגל של האור שאנו רואים בעינינו.

זוהי קרינה אלקטרומגנטית, ובמרוצת הדורות עשו בה שימוש בטכנולוגיות רבות – מתקשורת בין מתקנים ומכשירים, דרך חימום ועד מצלמות תרמיות לראיית לילה. אפילו עכבר המחשב שמצוי לידכם בעת שאתם קוראים שורות אלו, עושה שימוש בקרינה תת-אדומה, במטרה לשפר את דיוקו.

האינפרה אדום מגויסת לעולם הרפואה

היה זה רק עניין של זמן עד אשר החלו ניסויים בקרינת תת-אדום גם בתחום הרפואה בכלל, ובריפוי כאב בפרט. וכך, בדיוק כפי שנעשה עם אנרגיית לייזר בעצימות נמוכה ועם גלי רדיו דו קוטביים, כך גם גלי איפרה אדום מגויסים להקלה על כאבים מסוגים שונים.

עד לאחרונה, מכשירים רפואיים מסוג זה היו מסורבלים וגדולים למדי, וניתן היה למצוא אותם בעיקר במכוני פיזיותרפיה או מרפאות כאב, אך המכשיר הביתי “אלפא קיור פלוס” שינה את המצב, והוא מציע את שלוש הטכנולוגיות יחד – בחבילה אחת נוחה, קלה לשימוש ויעילה להפליא.

אז כיצד זה פועל?

מכשיר אלפא קיור פלוס עושה שימוש באנרגיית אינפרה אדום באורכי גל כפולים (נראים ובלתי נראים) – שנועדו לטפל בכאבים בעור ובנוקשות אברים. טכנולוגיה ייחודית זו נבעה כתוצאה מניסויים שנערכו בנאס”א, סוכנות החלל האמריקאית. בניסויים אלו נמצא הקשר בין אור אינפרה אדום לבין אפשרויות לגידול צמחים.

בשלב מאוחר יותר, ניסויים שנערכו בעכבי מעבדה, ומאוחר יותר גם בבני אדם, חשפו את העובדה כי לקרינה התת-אדומה יש כוח ריפוי, כמו גם הקלה על כאבים.

בהמשך התהליך, אישר מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) את השימוש בטכנולוגיה זו לטיפול בכאבים מסוגים שונים, בהם כאבים כרוניים, כאבי פציעות (טראומה), כאבי ספורט, כאבי מחזור ועוד.

כיצד זה בעצם מתרחש? הקרינה התת-אדומה הנפלטת מהמכשיר חודרת אל פנים העור ונקלטת במיטוכונדריה של התאים. את המיטוכונדריה ניתן לתאר בפשטות כ”תחנת הכוח של התא”. התוצאה: זירוז תהליכי חילוף החומרים של התא, ובכך – זירוז הריפוי של שרירים, עצמות, עור ורקמות שונות.

בתהליך זה אף נוצרות מולקולות של חנקן חמצני (NO), שבין השאר מגבירות את זרימת הדם לרקמות הפגועות. בפועל, כאבים נפוצים שניתן לטפל בהם באופן יעיל בשיטה זו כוללים כאבי גב וצוואר כרוניים, כאבים הנובעים מדלקות בגידים (כגון “מרפק טניס” ועוד), פציעות הנובעות מפעילות ספורטיבית ועוד.

כעת, לא נותר לכם אלא לעשות שימוש בשפע הטכנולוגיות שטומן בחובו מכשיר האלפא קיור פלוס, ולהשאיר את הכאב מאחור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *