על כאב כרוני וכאב אקוטי: מידע ודרכי טיפול

על כאב כרוני וכאב אקוטי: מידע ודרכי טיפול

מהו כאב אקוטי ביחס לכאב כרוני? האם כאב אקוטי יכול להפוך לכרוני, ומהן הדרכים הטבעיות והבטוחות לטיפול בתופעה? במאמר הבא ריכזנו מידע אודות סוגי הכאבים והטיפול בהם.

כאב הוא אחד מהתופעות הלא רצויות, שהגוף שלנו חווה, בין אם מדובר באי נוחות זמנית, או בכאב כרוני מתמשך, אנחנו לא רוצים לחוות אותו, מנסים למזער ואפילו למנוע אותו, וכאשר הוא מופיע, אין לנו ברירה, אלא להיות תלויים בגורמים חיצוניים כמו תרופות, מכשירים ואף טיפוליים פולשניים במטרה למגר את התופעה לחלוטין.

מהו כאב אקוטי ביחס לכאב כרוני? האם כאב אקוטי יכול להפוך לכרוני, ומהם הדרכים הטבעיות והבטוחות לטיפול בתופעה מטרידה זו?

מהו כאב אקוטי?

כאב אקוטי הוא כאב חד, ובשמו הרווח יותר, כאב פתאומי, אי אפשר לטעות בעוצמתו הוא מופיע ומשבית את כל היכולת להמשיך בשגרה התקינה. עוצמתו גבוהה, הוא עלול לגרום להלם ואף לחיוורון, בשל כך, שהוא כה מפתיע הוא מלווה בתחושת פחד וחרדה גדולה.

מהו כאב כרוני?

כאב כרוני הוא כאב מתמשך. אפשר לדמות אותו לענן עם גשם, שמלווה אתכם לכל מקום. זהו כאב, שהסובלים ממנו “למדו לחיות איתו” ו”להתרגל אליו”, הם נכנעים לנוכחות שלו, ומבינים, שמעתה ולתמיד, חייהם לא יהיו אותו דבר. כאב כרוני הוא אחת מהסיבות המובילות לדיכאון, פגיעה בהערכה העצמית וקשיים חברתיים וסביבתיים.

האם כאב אקוטי יכול להפוך לכרוני?

בהחלט, ובעגה הרפואית הוא נקרא אקוטי על כרוני, כאב זה יכול לנבוע מפגיעה בשרירים, ממתיחה של הרצועות בברכיים, עשוי להתפשט לעצמות, יכול בהחלט לנבוע מהיעדר מספק של הספקת דם לאיבר או לרקמות, וכן כאב, שנובע מפגיעה במערכת העצבים המובילה.

מהן האופציות הקיימות לטיפול בכאב כרוני?

האופציות הרווחות לטיפול בכאב כרוני הם שילוב של תרופות וכן אופציות בריאות יותר כמו טיפול פיזיותרפיסטי, ובאמצעות מכשיר לטיפול בכאבים כרוניים.

מטרת התרופות המטפלות בכאב היא לאלחש את האזור הנגוע, ופעולה זו מתבצעת באמצעות חומריים כימיים ממכרים, שעלולים בין היתר להביא להתמכרות ולתלות גבוהה בסביבה ובטיפול עצמו. התרופות לא מביאות לריפוי, רק להפחתה בתחושה הכלכלית ולרגיעה זמנית. מנגד, קיימת דרך שיקומית יותר לטפל בכאב, וזאת באמצעות מכשיר לטיפול בכאבים כרוניים. הטיפול במכשיר נדרש להיעשות באופן מקצועי או לאחר קבלת הדרכה. התמדה לטיפול מביאה לשיפור במדדי עוצמת הכאב ומשכו.

מהי דרך הפעולה של מכשיר לטיפול בכאבים כרוניים?

ישנם מכשירים בתחום, שעובדים על עיקרון הפיזיותרפיה והביו פידבק, הם אף נעזרים בקרני לייזר ממוקדות לטיפול ישיר במקור הכאב עצמו. מכשיר לטיפול בכאבים כרוניים אחר מבוסס על טיפול פולשני לא תרופתי, שמטרתו להרוס את העצבים הפגומים באמצעות גלי רדיו, כאשר המטרה במקרה זה היא להתחקות אחר מקור הכאב ולמגר אותו מהיסוד.

לסיכום, אין זו גזרת גורל לחיות עם כאב כרוני, אשר פוגע, באופן משמעותי, באיכות החיים, כיום ניתן למצוא פתרונות משולבים, שמטרתם להרוס, לשקם ולבנות את המערכות הפגועות, ולהשיב את הגוף לתפקוד תקין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *