האם כאבי צוואר גורמים לכאבי ראש? כל המידע על מיגרנה מהצוואר

טיפול בכאבים

כאבי ראש הם מחלה שכיחה שיכולה להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים של האדם. בעוד שלעתים קרובות חושבים שמקור המיגרנות הוא במוח, מחקרים עדכניים שופכים אור על התפקיד הפוטנציאלי של הצוואר בגרימת מיגרנות. מאמר זה מדבר על הקשר בין כאבי צוואר וכאבי ראש, תוך התמקדות ספציפית במיגרנות.

 

הבנת מיגרנות ושכיחותן

מיגרנות הן יותר מסתם כאבי ראש. התקפי מיגרנה חוזרים על עצמם ונמשכים בדרך כלל מספר שעות עד מספר ימים ובאים לידי ביטוי בכאבי ראש חוזרים וחזקים המאופיינים בכאב פועם, בדרך כלל בצד אחד של הראש. עוצמת הכאב יכולה לנוע בין בינוני לחמור, ולעיתים קרובות הוא מלווה בתסמינים אחרים, כגון בחילות, הקאות, רגישות לאור (פוטופוביה) וקול (פונופוביה), ובמקרים מסוימים, הפרעות ראייה.

כאבים אלה משבשים באופן משמעותי את חיי היומיום ומשפיעים על כ-12% מהאוכלוסייה העולמית, כאשר נשים נוטות יותר למיגרנות מאשר גברים. בשל כך, הבנת טבען של מיגרנות היא חשובה.

 

כאב ראש מהצוואר

כאמור, מחקרים אחרונים מצביעים על כך שכאבי צוואר יכולים למלא תפקיד בגרימת מיגרנות, במיוחד דרך מצב המכונה כאבי ראש צוואר הרחם. כאבי ראש צוואר הרחם מקורם בעמוד השדרה הצווארי (צוואר) ומפנים כאב לראש. הפרעות בתפקוד במפרקי הצוואר העליונים, בשרירים או בעצבים יכולים לתרום להתפתחות כאבי ראש אלו. מיגרנה המגיעה מהצוואר היא אחד הגורמים השכיחים ביותר לכאבי ראש.  כמו כן, כאבי צוואר אלו עשויים להקרין על אזורים אחרים בגוף, כמו ידיים, ראש, כתפיים וכדומה.

 

הקשר בין צוואר למיגרנה ניתן לייחס לגורמים שונים:

 1. מתח שרירים ונקודות טריגר- מתיחות ומתח בשרירי הצוואר, הנגרמים לרוב מיציבה לקויה, מתח או מאמץ פיזי, יכולים להפנות כאב לראש ולעורר מיגרנות.
 2. גירוי עצבי- עצבים בצוואר יכולים להיות דחוסים או מגורים עקב בעיות מבניות כמו פריצת דיסק או אי יישור בעמוד השדרה. גירוי זה יכול להעביר אותות כאב לראש, וכתוצאה מכך מיגרנות.
 3. תפקוד לקוי של מפרק צוואר הרחם- תפקוד לקוי במפרקי הצוואר העליון, כגון תפקוד לקוי של מפרקי הצד או תת-לוקסציות, יכול לתרום למצב של כאבי ראש וצוואר. הפרעות בתפקוד אלו עלולות לגרום לכאב ממוקד בראש ולעורר מיגרנות.

 

זיהוי התסמינים של מיגרנה צווארית

ההבחנה בין כאבי ראש צוואר הרחם מסוגים אחרים של כאבי ראש יכולה להיות מאתגרת, שכן התסמינים שלהם חופפים לעתים קרובות. עם זאת, מאפיינים מסוימים יכולים לעזור לזהות כאבי ראש צוואר הרחם:

 1. כאב ראש חד צדדי- כאבי ראש צוואר הרחם מתבטאים בדרך כלל ככאב בצד אחד של הראש, לעתים קרובות מקרינים מהצוואר.
 2. כאבי צוואר ונוקשות- כאב או נוקשות בצוואר, במיוחד באותו צד של כאב הראש, הם סימפטום נלווה שכיח.
 3. ניידות צוואר מוגבלת- טווחי תנועה מופחתים בצוואר, יחד עם כאב, עשויים להיות נוכחים בכאבי ראש צוואר הרחם.
 4. תגובה לתנועות צוואר- כאבי ראש צוואריים עשויים להחמיר או להשתפר עם תנועות או תנוחות צוואר ספציפיות.

 

אפשרויות טיפול למיגרנות- כאבי צוואר וכאבי ראש

חשוב לטפל במיגרנה הנובעת ממצב של כאב ראש וצוואר, מספר גישות טיפול יכולות לעזור להקל על מיגרנות הקשורות לצוואר:

 1. פיזיותרפיה- תרגילים ממוקדים וטכניקות טיפול ידני, כגון מתיחות, יכולים לעזור לשפר את תפקוד הצוואר, להפחית מתח בשרירים ולהקל על מיגרנות.
 2. טיפול כירופרקטי- התאמות עמוד השדרה המבוצעות על ידי כירופרקטורים יכולות לסייע בתיקון הפרעות בתפקוד מפרקים בצוואר ולהקל על צוואר תפוס וכאב ראש.
 3. תיקון יציבה- שמירה על יציבה נכונה ותקינה יכולה להפחית את העומס על הצוואר ולמזער את כאבי צוואר, כאבי ראש והתרחשות מיגרנות.
 4. התמודדות עם מתחים-אימוץ טכניקות להפחתת מתחים כמו תרגילי הרפיה, מדיטציה ופעילות גופנית סדירה יכולים לעזור להפחית את מתח השרירים ולמזער צוואר תפוס, כאבי ראש ומיגרנות.
 5. תרופות- במקרים מסוימים, ניתן לרשום תרופות המקלות על מתח בשרירים, נוגדי דלקת או משככי כאבים כדי להקל על הכאב ולהתמודד עם מיגרנות.

 

כאמור, בעוד שמיגרנות כבר מזמן מובנות כמצב נוירולוגי, מחקרים עדכניים מדגישים את התרומה הפוטנציאלית של כאבי צוואר להופעתם ולחומרתם. צוואר תפוס וכאבי ראש הנובעים מתפקוד לקוי בצוואר, יכולים לעורר מיגרנות ולהעצים את הסימפטומים שלהם. זיהוי הקשר בין כאבי צוואר ומיגרנות מאפשר גישות טיפול ממוקדות יותר, תוך התמקדות בהקלה על בעיות הצוואר הבסיסיות. אם אתם חווים מיגרנות המלוות בכאבי צוואר או נוקשות, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום הבריאות שיוכלו להעריך ולטפל במרכיב הצוואר, מה שיוביל בסופו של דבר לשיפור הטיפול במיגרנה ושיפור איכות החיים.

חברת סוליו הם הראשונים לפיתוח מכשיר מבוסס טכנולוגיות חדישות המיועד לטיפול ביתי להקלה על כאבים. מכשיר זה קומפקטי ומותאם לשימוש אישי, ביתי אשר מספק למשתמש בטחון מלא, אפקטיביות ותוצאות, נוחות בזמן השימוש ויכולת הפעלה פשוטה וקלה.

סוליו אלפא קיור פלוס הוא מכשיר פורץ דרך והיחיד המאושר על ידי הFDA, אשר נועד לטיפול במצבים רפואיים שונים ללא הצורך בנטילת תרופות וללא ניתוחים. המכשיר הוא היחיד המיוצר בישראל והיחיד שעובד על אנרגיית גלי רדיו. הוא  קל לנשיאה ולשימוש, לכן לא משנה היכן אתם נמצאים, בבית, בנופש או בכל מקום אחר. בנוסף, חשוב לציין כי לא ניתן להשתמש עם המכשיר על הראש, השימוש אפשרי באזור הצוואר.

 

כאן בסוליו תוכלו למצוא  פתרון  לטיפול והקלה בכאבים שונים המצליח לרפא כאבי פציעות, מחזור וטראומה. המכשיר סוליו מטפל, מונע כאב נוכחי ואף מונעהתפתחות של כאבים כרוניים. כמו כן, מזרז את תהליך הריפוי של הגוף.

אז למה אתם מחכים? רכשו סוליו אלפא קיור פלוס עוד היום!

למידע נוסף אודות הטכנולוגיה של סוליו, צרו קשר במספר 077-5050300.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *